مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی

مزایای استفاده از جرثقیل سقفی کارگاهی چیست؟

مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی در چیست؟ آیا با عملکرد، ویژگی‌ ها و مشخصات جرثقیل سقفی کارگاهی آشنایی دارید؟ آیا می‌ دانید در چه مواقعی از این گونه جرثقیل‌ ها استفاده می‌ شود؟ جرثقیل سقفی کارگاهی گونه ای از جرثقیل‌ های کارگاهی محسوب می‌ شود که بیش تر در محیط‌ های سربسته جهت حمل کردن بارهای سنگین استفاده می‌ شود.

این جرثقیل ها مزایا و ویژگی‌ های منحصر به فردی دارند و از انواع به روز و پیشرفته جرثقیل‌ ها محسوب می‌ شوند که با داشتن دهانه بزرگ کارایی خوبی از خود نشان می‌ دهند. به طوری که در محیط‌ های سر بسته یک گزینه ایده‌ آل و مناسب جهت جایگزینی انواع لیفتراک‌ ها می‌ باشند. در این مقاله مزایای استفاده از جرثقیل سقفی کارگاهی را بررسی می‌ کنیم.

مورد نیاز شما:

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران آمادگی این را دارد تا با مشاوره رایگان بهترین جرثقیل ها را متناسب با طول و ارتفاع محیط کارگاهی شما طراحی و تولید کند. 09191354839

مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی
مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی

مزایای استفاده از جرثقیل سقفی کارگاهی

مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی :جرثقیل سقفی کارگاهی نیز دارای مزایا و معایب خودش است و قطعاً برای حمل و جا به جایی بار در مکان‌ های خاصی با شرایط خاصی طراحی و تولید شده‌ اند، اما به طور کلی این جرثقیل‌ ها مزایای زیادی دارند و به کمک نیروی انسانی آمده‌ اند تا بتوانیم بارهای با وزن سنگین را به آسانی به آن ها جا به جا کنیم. برخی از مزایای این جرثقیل‌ ها عبارتند از:

  1. کاهش دادن هزینه‌ های انجام کار

استفاده کردن از یک جرثقیل سقفی کارگاهی می‌ تواند بیش تر از استفاده چند لیفتراک مفید باشد، یعنی هم در تعداد نیروی انسانی و هم مصرف سوخت صرفه‌ جویی می‌ شود. به علاوه این که این نوع جرثقیل ها می‌ توانند بدون نیاز داشتن به مسیرهای رفت و برگشت و در ارتفاعات بالا نیز عمل کنند. به این ترتیب از اتلاف وقت و انرژی پیشگیری می‌ شود. پس تا حد امکان جرثقیل سقفی کارگاهی را جایگزین لیفتراک‌ ها کنید.

  1. قابلیت تنظیم

جرثقیل سقفی کارگاهی را می‌ توان برای هر نوع ارتفاعی تنظیم کرد تا کارگران به راحتی بتوانند در سطوح مختلف از آن استفاده کنند. گاهی لیفتراک‌ ها نمی‌ توانند اجسام و بارها را تا ارتفاعات مدنظر ما بالا ببرند یا حتی از یک ارتفاع مشخص بالاتر بروند، اما جرثقیل‌ های سقفی کارگاهی چنین محدودیت‌ هایی ندارند.

  1. کاهش خطای انسانی

جا به جا کردن و بالا بردن اجرام سنگین همواره مشکلات خاصی برای نیروی انسانی دارد و حتی گاهی احتمال آسیب دیدن به کارگران نیز در این شیوه وجود دارد، اما استفاده از جرثقیل سقفی کارگاهی بروز چنین مشکلاتی را به حداقل خود می‌ رساند.

  1. هزینه‌ های تعمیر و نگه داری پایین

چون این جرثقیل‌ ها در محیط‌ هایی سر بسته مانند سوله‌ ها، کارگاه‌ ها، کارخانه‌ ها و مواردی از این قبیل جهت حمل اجسام سنگین استفاده می‌ شوند، در مقایسه با دیگر جرثقیل‌ ها، مقاومت‌ های خوب و بالاتری در برابر آسیب‌ ها دارند، بنابراین هزینه تعمیر و نگه داری آن ها نیز در مقایسه با نمونه‌ های دیگر کم تر است.

  1. دسترسی کامل به صورت سه بعدی

حرکت کردن جرثقیل سقفی کارگاهی به صورت طولی، عرضی و در ارتفاعات موجب شده است که چنین جرثقیلی بتواند کل محیط کار را پوشش دهد و هیچ نیازی به استفاده کردن از دیگر جرثقیل‌ ها یا بالابرها نباشد. چون جرثقیل سقفی کارگاهی خوب می‌ تواند در داخل سوله اجسام سنگین را به راحتی برداشته و در هر جای دیگری از سوله آن را زمین بگذارد.

  1. عدم نیاز به نیروی متخصص

کنترل کردن جرثقیل سقفی کارگاهی با یک ریموت دستی انجام می‌ شود که استفاده کردن از آن نیاز به هیچ گونه مهارت خاصی ندارد و تنها کافی است که بار و اجسام مورد نظر را به آن قلاب کنید تا جرثقیل بتواند آن را بلند کند و در جای خودش قرار دهد. کنترل کردن این کار بسیار آسان است و با چند بار تمرین کاربر می‌ تواند آن را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی
مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی
  1. قابلیت موقعیت یابی ‌

جرثقیل های سقفی کارگاهی به سیستم‌ های موقعیت‌ یابی مجهز شده‌ اند، علاوه بر آن می‌ توانیم با دادن برنامه‌ هایی به آن ها از عملکرد خودکار جرثقیل استفاده کنیم، چون جرثقیل‌ های سقفی به تکنولوژی روز دنیا مجهز هستند و این روند روز به روز نیز در حال پیشرفت می‌ باشد.

سخن پایانی

در این مقاله مزایای جرثقیل سقفی کارگاهی را بررسی کردیم. جرثقیل سقفی کارگاهی یکی از انواع جرثقیل‌ های کارگاهی است که در مکان هایی مانند کارگاه‌ ها، سوله‌ ها، فروشگاه‌ ها، انبارها و دیگر مکان‌ های سر بسته مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

وجود چنین وسیله پرکاربرد استفاده از نیروی انسانی را جهت حمل بار و اجسام سنگین به حداقل رسانده است و با مزایای فراوانی که دارد در حال حاضر جایگزین لیفتراک شده است. در سایت شرکت جرثقیل ایمن افزار کران می توانید با انواع جرثقیل سقفی کارگاهی، نحوه استفاده از آن، مزایای استفاده از جرثقیل سقفی کارگاهی، ویژگی‌ ها و مشخصات و اجزای تشکیل دهنده آن آشنا شوید.