قطعات جرثقیل سقفی اجزای جرثقیل سقفی افزار کران

اشنایی با قطعات جرثقیل سقفی | جرثقیل سقفی از چه اجزایی تشکیل میشود؟

قطعات جرثقیل سقفی - اجزاس تشکیل دهنده جرثقیل سقفی

برای خرید جرثقیل سقفی سفارش و طراحی متناسب با فضای کارگاهی و بودجه خود همین حالا با شرکت جرثقیل ایمن افزار کران تماس بگیرید.

معرفی قطعات جرثقیل سقفی

اجزای جرثقیل سقفی کدامند؟ یک جرثقیل سقفی در حالت عادی از چه قسمت‌ هایی تشکیل شده است؟ در یک جرثقیل سقفی قسمت‌ های مختلفی مانند تیر عرضی نگه دارنده، چرخ انتهایی، تیرها یا پل‌ های طولی، ضربه گیر، قرقره، بالابر، ریل‌ های طولی و غیره قرار دارند و هر کدام از این اجزا دارای عملکرد خاصی هستند و به طور مشترک موجب فعالیت و حرکت جرثقیل سقفی می‌ شوند. در این مقاله اجزای جرثقیل سقفی را معرفی می‌ کنیم.

اجزای جرثقیل سقفی

گفتیم که یک جرثقیل سقفی از قسمت‌ های مختلفی ساخته شده است که مهم‌ ترین این قسمت‌ ها عبارتند از:

ضربه گیر وظیفه کنترل کردن ارتعاشات ناشی از حرکت کردن بالابر را بر عهده دارد.

تیرها یا پل‌ های طولی اجزایی هستند که جرثقیل بر روی آن ها نصب شده و می‌ تواند در امتداد آن ها به حرکت درآید. تیرها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و هنگام طراحی باید با کیفیت بالایی طراحی و ساخته شوند.

به تیر عرضی نگه دارنده اسکلت اصلی هم می‌ گویند. که نیرو در هنگام کار کردن جرثقیل سقفی به همین تیرها یا ستون‌ ها وارد می‌شود، بنابراین باید از استحکام و مقاومت خوب و بالایی برخوردار باشند.

چرخ انتهایی به گونه طراحی شده است که اجازه حرکت کردن عرضی را به جرثقیل سقفی می‌دهد. درواقع جرثقیل به صورت طولی بر روی تیرهایی حرکت می کند، اما در انتها همین تیرها با یک دیگر جوش خورده‌ اند، یعنی امتداد آن ها کاملاً ثابت است. در این حالت برای افزایش یافتن کارایی جرثقیل آن را بر روی چرخ‌ های انتهایی نصب می‌ کنند.

چرخ‌ های انتهایی در واقع مانند لاستیک‌ های یک اتومبیل هستند که می‌ توانند حرکت عرضی را برای جرثقیل به وجود بیاورند.

بالابر از یک سمت به تابلو برق اتصال پیدا می‌ کند و نیروی خودش را از همین تابلو می‌ گیرد، از سمت دیگر نیز به قرقره جرثقیل اتصال دارد. وقتی گیربکس داخل بالابر حرکت کند، سیم بکسل آن نیز به سمت بالا یا پایین حرکت خواهد کرد.

قرقره از دو قسمت قلاب و سیم بکسل ساخته شده است که قلاب به بار متصل می‌ شود و به وسیله حرکت کردن سیم بکسل بار را جا به جا می‌ کند. قرقره نیز به بالابر اتصال دارد.

همان طور که از نام این قسمت پیدا است، می‌ تواند بار را در مسیرهای تعیین شده و دلخواه حمل و جا به جا کند.

ریل‌ های طولی از اجزای مهمی در جرثقیل سقفی هستند که می‌ توانند جهت جا به جایی بار فضای لازم را به وجود بیاورند. در واقع موتور جرثقیل بر روی ریل‌ های طولی حرکت می‌ کند.

معرفی جرثقیل کارگاهی

قیمت قطعات جرثقیل سقفی

فروشگاه جرثقیل ایمن افزار کران پخش کننده و طراح و سازنده انواع قطعات جرثقیل سقفی در تلاش است تا بهترین قطعات جرثقیل را به بازار ایران عرضه کند. اگر شماهم قصد خرید جرثقیل را دارید و میخواهید از قیمت قطعات جرثقیل سقفی باخبر شوید، همین حالا با ما تماس بگیرید. همانطور که میدانید با توجه به نوسانات قیمت اجزای جرثقیل سقفی همچون دیگر قطعات بازار متغیر است. اما نگران نباشید، تیم افزار کران همواره در تلاش است تا بهترین و مناسبترین قیمت قطعات جرثقیل را با توجه به وضعیت بازار ارائه دهد. ما برای کنترل بازار هم که شده سعی میکنیم تا مناسبترین قیمت قطعات جرثقیل را با بهترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تامین قطعات جرثقیل سقفی

افزار کران تامین قطعات جرثقیل را ار دو روش:
ساخت داخلی  اجزای جرثقیل و واردات قطعات اورجینال جرثقیل انجام می‌دهد. البته لازم به ذکر است که این شرکت خود سازنده انواع جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، نیم دروازه ای و ستونی ( جرثقیل بازویی ) است. و نکته مثبت این است که به واسطه توانایی ساخت جرثقیل افزار کران خود نیز تمام قطعات جرثقیل را به صورت کاملا اورجینال و مورد اعتماد همراه با گارانتی ارائه میدهد.

تعمیر قطعات جرثقیل سقفی به صورت تضمینی

ما در شرکت جرثقیل ایمن افزار کران تمام  خدمات تعمیر و نگهداری جرثقیل و قطعات آن را در سراسر ایران انجام میدهیم. برای سفارش بررسی و تعمیر قطعات جرثقیل با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آمادگی این را دارند که در هر کجای ایران تعمیرات قطعات جرثقیل را به همراه تضمین ده ساله و همراه با گارانتی انجام دهند.

فروش قطعات جرثقیل سقفی

قصد ما ساخت و پخش قطعات اورجینال جرثقیل به سراسر ایران و البته خارج از کشور است. چرا شما قطعات جرثقیل سقفی خود را از بهترین نقطه فروش قطعات جرثقیل سقفی در ایران تهیه نکنید؟ در صورتی که قصد خرید قطعات جرثقیل سقفی را دارید دکمه‌ی زیر را فشار داده و همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما در سفارش جرثقیل سقفی و خرید انواع قطعات جرثقیل‌های سقفی مشاوره رایگان و راهنمایی های لازم را به صورت تلفنی انجام خواهیم داد.

فیلم جرثقیل سقفی

تصاویر جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل سقفی

ما در شرکت جرثقیل ایمن افزار کران انواع جرثقیل سقفی تک پل و دو پل را طراحی و تولید میکنیم. جهت ثبت سفارش و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

طراحی و ساخت، خرید و فروش انواع جرثقیل: سقفی، دروازه‌ای، نیم دروازه‌ای، ستونی (بازویی) | فروش بالابر ، خطوط برق رسانی جرثقیل | فروش انواع کلگی ( راهبر جرثقیل ) و انواع جعبه چرخ جرثقیل

09191354839 – 09123826467

جمع بندی

در این مقاله اجزای جرثقیل سقفی را معرفی کردیم. به طور معمول یک جرثقیل سقفی از اجزای مختلفی مانند ریل‌ های طولی، بارکش، قرقره، بالابر، چرخ انتهایی و غیره تشکیل شده است که جزو اجزا و قسمت‌ های اصلی جرثقیل محسوب می‌ شوند و هر کدام ویژگی و عملکرد مخصوص به خودشان را دارند و در کنار یک دیگر موجب حرکت و عملکرد واحد در جرثقیل سقفی می‌ شوند.

محصولات شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل سقفی دو پل جرثقیل سقفی یک نوع جرثقیل است که برای بلند کردن و جابجایی بارها در محیط‌های صنعتی و ساختمانی استفاده می‌شود. این