شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

Shopping cart

خانه / محصولات  / انواع جرثقیل / جرثقیل سقفی

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

خرید جرثقیل سقفی از تولید کننده ایمن افزار کران

یکی از پرفروش‌ترین جرثقیل‌ها در دنیا، جرثقیل های سقفی است. برای خرید جرثقیل سقفی می‌توانید همین حالا از طریق شرکت ایمن افزار کران اقدام به خرید و دریافت مشاوره کنید. لازم به ذکر است که جرثقیل سقفی کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد که پررنگ‌ترین آن صنعت حمل و نقل و باربری است. حال قبل از اقدام به خرید جرثقیل سقفی پیشنهاد میکنیم ادامه مطلب را بخوانید. اینکه دقیقا جرثقیل سقفی چیست؟ چگونه می‌توان از مرکز فروش و خرید جرثقیل ایمن افزار کران، اقدام به تهیه این ماشین پرکاربرد کرد و چندین مدل جرثقیل سقفی وجود دارد؟ “

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.👇

خرید جرثقیل سقفی از تولید کننده ایمن افزار کران

از جرثقیل سقفی (Overhead crane)  در انبارها، کارخانه‌ها و سالن‌های صنعتی برای جابجایی بارها استفاده می‌شود. جرثقیل‌های سقفی پرفروش‌ترین نوع جرثقیل‌ها در صنایع و کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ است. این مدل جرثقیل به وفور برای حمل و نقل کالاها، مرسوله، اجسام، قطعات و… در کارخانه‌ها، سوله‌ها، کارگاه‌ها، مراکز صنعتی، تولیدی‌ها و… یافت می‌شود.

طراحی جرثقیل سقفی

طبقه بندی‌های مختلفی برای جرثقیل سقفی وجود دارد که با توجه به فرم و مکانیزم، نوع نیروی بالابرنده (دستی، برقی و پنوماتیک)، نوع کارکرد (تک کاره و چند کاره) بخش بندی می‌شود. جرثقیل های سقفی از نظر نوع مکانیزم به دو نوع زنجیری و سیم بکسلی تقسیم می‌شوند. هر کدام مزیت‌ها و معایب خاص خودش را دارند و برای صنایع گوناگونی با محدوده بار مختلفی تعریف می‌شوند. از لحاظ نیروی مصرفی جرثقیل‌های سقفی به سه نوع برقی، پنوماتیک و دستی تقسیم می‌شوند که مورد دستی و برقی آن‌ها کاربرد بیشتری دارد. جرثقیل‌های سقفی برقی می‌توانند بدون گیربکس و تک کاره و یا دارای گیربکس و چند کاره باشند.

اگر برای خرید جرثقیل سقفی متناسب با نوع کار خود، نیاز به مشاوره دارید، میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

تلفن همراه شرکت و مرکز فروش جرثقیل سقفی ایمن افزار کران : 0919135483909123826467

تلفن ثابت شرکت فروش جرثقیل سقفی ایمن افزار کران: 0216543508002165345422

اجزای تشکیل دهنده جرثقیل سقفی

راهبر طولی، از مهم‌ترین اجزای جرثقیل سقفی

راهبر طولی یا کلگی جرثقیل سقفی بر حسب ظرفیت و دهانه جرثقیل به صورت تک پل و جفت پل ساخته می‌شوند. اجزای اصلی تشکیل دهنده یک راهبر طولی شامل: قوطی مستطیلی که از ناودانی یا پروفیل و یا ورق جوشکاری شده ساخته می‌شود. طول راهبر‌ها بستگی به ظرفیت، ارتفاع، دهانه، سرعت حرکت طولی و تک پل یا جفت پل بودن جرثقیل سقفی دارد.

چرخ‌های جرثقیل سقفی

از دیگر اجزای جرثقیل سقفی، چرخ‌ها هستند. چرخ‌ها با قطر ۱۶۰ تا ۵۰۰ میلیمتر از جنس چدن آلیاژی با گرافیت کروی با نام صنعتی GGG70 با مقاومت به سایش بالا و حرکت مناسب و صدای پایین کمک می‌کند.

پیچ‌های جرثقیل

پیچ‌های جرثقیل های سقفی باید مقاومت زیادی داشته باشد. از پیچ‌ها برای اتصال راهبر به پل استفاده می‌شود. این پیچ‌ها به صورت دوره ای باید چک شوند. از دیگر اجزای جرثقیل سقفی می‌توان به موتور گیربکس‌های حرکت طولی ضربه گیرها با قابلیت الاستیسیته بالا جهت مهار ضربه که در انتهای راهبرهای طولی بسته می‌شود؛ اشاره کرد.

کاربردهای جرثقیل‌های سقفی

به طور کلی جرثقیل سقفی نوعی جرثقیل است که از آن برای انتقال و جابجایی اجسام سنگین در انبارها، سالن‌ها، سوله‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌شود. جرثقیل سقفی، در بالای اجسام قرار میگیرد و با کمک قلاب و وسایل نگهدارنده اجسام را بلند می‌کند و بر روی ریل‌هایی که به همین دلیل تعبیه شده اند حرکت می‌کند تا به محل تخلیه برسد. در آنجا بار بر روی زمین قرار می‌گیرد و قلاب از آن جدا می‌شود. جرثقیل‌های سقفی در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. جالب است بدانید که قطعات متنوعی را می‌توان بر روی آن طراحی و نصب کرد تا کارایی آن را افزایش یابد.

انواع جرثقیل سقفی

 • جرثقیل های سقفی برقی: این نوع جرثقیل ها با نیروی الکتریکی کار می‌کنند که معمولاً برای کاربردهای سنگین تر مناسب هستند و می‌توانند سرعت و کارایی بیشتری را ارائه دهند.
 • جرثقیل های سقفی دستی: این نوع جرثقیل ها با استفاده از نیروی انسانی برای بالا بردن و پایین آوردن بار کار می کنند. آنها معمولاً برای کاربردهای سبک تا متوسط مناسب هستند و هزینه کمتری نسبت به جرثقیل های برقی دارند.
 • جرثقیل های سقفی آویز: این نوع جرثقیل ها از سقف آویزان هستند و معمولاً برای کاربردهای خاص مانند تعمیر و نگهداری ماشین آلات استفاده می‌شوند.
 • جرثقیل های سقفی تک پل: جرثقیل‌های سقفی تک پل برای جابجایی مواد در سالن‌های با دهانه‌های کم و تناژهای کمتر از ۱۰ تن کاربرد دارند که باعث کاهش بار مرده پل بر روی ستون‌های سازه می‌شود. این جرثقیل ها ساده ترین نوع جرثقیل های سقفی هستند.
 • جرثقیل های سقفی دو پل: این نوع جرثقیل ها از دو پل تشکیل شده اند که برای کاربردهای سنگین‌تر مناسب هستند.
 • جرثقیل های سقفی دروازه ای: این نوع جرثقیل ها برای جابجایی بار در سالن های باز استفاده می‌شوند.

با خرید جرثقیل سقفی چه امکاناتی فراهم میشود؟

 • بارگیری و تخلیه راحت و آسوده وسایل سنگین از کامیون‌ها و وسایل حمل و نقل بار
 • جابه‌جا کردن مواد در اطراف یک نقطه و سوله با کارایی بسیار بیشتر از وسایلی مانند یدک‌کش یا نیروی انسانی
 •  بیرون کشیدن مهره و میخ از ماشین‌های پرس در کارخانه
 • تغذیه دستگاه‌ها به وسیله مواد اولیه در مراکز تولیدی و سوله
 • جابجایی قطعات به طور صحیح و کنترل شده در خطوط مونتاژ
 • جابجایی کانتینر‌ها در اطراف کشتی‌ها و مراکز حمل و نقل
 • انتقال وسایل سنگین در سوله انبار
جرثقیل سقفی

هنگام خرید و انتخاب جرثقیل سقفی به چه عواملی دقت کنید

نوع جرثقیل: جرثقیل های سقفی در انواع مختلفی مانند جرثقیل پل، جرثقیل مونوریل، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل ایستگاه کاری و جرثقیل جیب وجود دارند.

کیفیت ساخت: کیفیت ساخت جرثقیل سقفی، یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه کرد. یک جرثقیل سقفی با کیفیت بالا، می تواند به طور ایمن و بدون خطر بارهای سنگین را جابجا کند.

ظرفیت بار: ظرفیت بار جرثقیل سقفی، میزان وزن بارهایی است که می تواند به طور ایمن جابجا کند.

ارتفاع و شعاع کار: ارتفاع و شعاع کار جرثقیل سقفی، میزان فضایی را که جرثقیل می تواند در آن جابجایی بار انجام دهد، تعیین می کند.

خرید جرثقیل سقفی تک پل

از جرثقیل تک پل در صنایع کوچک و یا متوسط برای جابه‌جا کردن بار با ظرفیت‌های پایین و در سوله‌های با عرض کم استفاده میشود. مزیت‌های جرثقیل سقفی تک پل • بهترین مورد برای سالن‌هایی با دهانه کمتر از ۱۵ متر و ظرفیت باربرداری کمتر از ۵ تن • امکان مونتاژ پل بر روی راهبر طولی با توجه به سازه • کاهش هزینه راه اندازی به دلیل با وزن مرده کم • کاهش فشار وارد بر ریل‌های سالن • کاهش هزینه جهت طراحی ساختمان سوله • قیمت پایین‌تر نسبت به نوع دو پل

جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل سقفی دو پل یا جفت پل برای صنایع متوسط و بزرگ که جابجایی و انتقال بار با ظرفیت‌های بالاتر و در سوله‌های با عرض بیشتر استفاده میشود. مزایای جرثقیل سقفی دو پل

 • بهترین مورد برای سالن‌های با دهانه بالاتر از ۱۵ متر و ظرفیت باربرداری بیش از ۵ تن
 • ارتفاع قلاب مفید بیشتر نسبت به جرثقیل‌های تک پل سقفی
 • تعمیرات و نگهداری راحت‌تر به دلیل دسترسی آسانتر به وینچ بالابر و کالسکه حرکت عرضی
 • سهولت در نصب راهرو، چنگک ،مگنت، کابین و دیگر تجهیزات جانبی
 •  قدرت حمل و جابجایی مواد با تناژ بالا
 •  توانایی جابجایی بار در سالن و سوله‌های با عرض بالا
 •  قابلیت نصب در سازه‌هایی با ارتفاع زیاد
 • قدرت بالا در انجام حرکات و جابجایی سریع و با سرعت بالا

جرثقیل سقفی آویز

جرثقیل‌های آویز هم به راحتی روی سقف سالن‌ها قرار می‌گیرند. اگر امکان نصب ستون و تیر‌های حمال‌ را ندارید، با استفاده از این نوع جرثقیل می‌توانید اجسام را جابجا کنید. مزایای جرثقیل سقفی آویز • هزینه تولید پایین‌تر و قیمت پایین‌تری نسبت به مدل‌های دیگر دارد. • به‌كار‌گیری بهتر نسبت به وزن مرده کم دوپل به دلیل كمتر بودن عرض طولی • وزن مرده کم

بررسی دیگر انواع جرثقیل سقفی

۱- جرثقیل سقفی سه حركت با يك كالسكه: این جرثقیل برای استفاده عمومی مناسب است.

۲- جرثقیل سقفی چهار حركت با يك كالسكه و دو قلاب:  این نوع جرثقیل سقفی، دارای سرعت كم است اما  بارهاي سنگينی میتواند جا به جا کند.

۳-جرثقیل سقفی پنج حركت با دو كالسكه:  این مدل جرثقیل براي حمل اجسام طويل. مناسب است.

۴-  جرثقیل سقفی هفت حركت با دو كالسكه و دو قلاب: كاربري آن مشابه كاربري موارد ۲و۳ مي‌باشد.

۵- جرثقیل سقفیِ پنج حركت با دو كالسكه: يك كالسكه با ظرفيت بالا و ديگري با ظرفيت پايين، براي بارهاي سنگين تنها يا بارهاي سبك طويل مناسب است.

۶- جرثقیل سقفی Bucket Crane: برای حمل ذغال سنگ و مواد مشابه، و دهانه به گونه‌ای است كه موادي مثل سيمان و كود و…(مواد ريزدانه) را از خود عبور مي‌دهد (حمل نمي‌كند).

۷- جرثقيل سقفی  مغناطيسی: از این مدل جرثقیل سقفی، در كارخانه ذوب فلزات، جابه‌جا كردن قراضه‌ها و انبارهايي ذخيره فولاد و… استفاده میشود.

۸- جرثقیل سقفی با پل شبكه‌ای: این مدل جرثقیل سقفی در مكان‌های باز و يا زماني كه طول دهانه‌ از ۴۹ متر بيشتر باشد بیشتر کاربرد دارد و به تمام موارد ذكر شده تا اينجا ارجحيت دارد.

۹- جرثقیل سقفی كالسكه ای داراي دو موتور و دو قلاب: برای حمل تيرهاي خاص کاربرد دارد. قلاب‌ها هم مي‌توانند داخل پل باشند و هم خارج آن.

جرثقیل سقفی

عوامل مؤثر در انتخاب بهترین جرثقیل سقفی

ارتفاع و شعاع کار: ارتفاع کار جرثقیل، میزان فضایی است که جرثقیل می تواند بار را در آن ارتفاع جابجا کند. میزان فضایی را که جرثقیل می‌تواند در آن بار جابه‌جا کند را ارتفاع و شعاع کار جرثقیل سقفی تعیین می کند. شعاع کار جرثقیل، میزان فضایی است که جرثقیل می تواند بار را در آن شعاع حول محور خود جابجا کند.

ظرفیت بار: ظرفیت بار جرثقیل سقفی، یکی از مهم ترین عواملی است که باید در هنگام خرید و انتخاب این نوع جرثقیل در نظر گرفته شود. ظرفیت بار جرثقیل باید متناسب با وزن بارهایی باشد که قرار است با آن جابجا شوند. اگر ظرفیت بار جرثقیل کمتر از وزن بار باشد، ممکن است جرثقیل دچار آسیب شود.

کیفیت ساخت: کیفیت ساخت جرثقیل سقفی، یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه کرد. یک جرثقیل سقفی با کیفیت بالا، می تواند به طور ایمن و بدون خطر بارهای سنگین را جابجا کند. در هنگام خرید و انتخاب جرثقیل سقفی، باید از یک شرکت معتبر خریداری کنید. یک شرکت معتبر، از قطعات با کیفیت در ساخت جرثقیل استفاده می کند و همچنین خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه می‌دهد.

نوع جرثقیل: جرثقیل های سقفی در انواع مختلفی مانند جرثقیل پل، جرثقیل مونوریل، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل ایستگاه کاری و جرثقیل جیب وجود دارند. هر یک از این انواع جرثقیل ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

خرید جرثقیل سقفی از بهترین تولید کنندگان جرثقیل در ایران

امنیت و راحتی کارکنان و نیروهای انسانی،  نیاز اصلی هر کسب و کاری است زیرا هیچ چیزی مهمتر از سلامت کارکنان نیست. حال شایان ذکر است که بگوییم  فناوری‌های پیشرفته، کار با جرثقیل را ایمن‌تر و آسان‌تر کرده است. کنترل بار بهتر شده و تاب خوردن بار در سال‌های اخیر کاهش یافته است. علاوه بر این ، فناوری جدید امکان استفاده موثر از توابع ارائه شده توسط جرثقیل سقفی را برای ما فراهم کرده است. این فناوری به جلوگیری از حوادث کمک می‌کند و خطرات موجود در عملکرد را کاهش می‌دهد. حرکت نرم و صاف  باعث صرفه جویی در انرژی اپراتور می‌شود که به او امکان می‌دهد بیشتر و بهتر کار کند. بنابراین، می‌توانید با روی آوردن به فناوری روز  خرید بهترین و جدیدترین مدل جرثقیل سقفی، بهره‌وری را نیز افزایش دهید.

شما برای سرعت بخشیدن، ایجاد امنیت حداکثری برای کارکنان، بالا بردن بهره وری، بهینه سازی مراحل کار قطعا نیاز به جرثقیل های سقفی دارید. برای اینکه کدام نوع بخرید، یا کدام جرثقیل برای کسب کار شما مناسب‌تر است، نیاز است که اطلاعات زیادی داشته باشید. که ما این مشکل را برای شما رفع میکنیم. یعنی تمامی مشتریان و کارفرمایان عزیزی که قصد سفارش جرثقیل سقفی دارند، راهنمایی میکنیم.

” ما، مرکز تولید کننده انواع جرثقیل سقفی، متناسب به نیازتان و ویژگی کسب و کارتان، بهترین جرثقیل را به طور سفارشی، ویژه شما، طراحی کرده و آن را خلق میکنیم. “