جرثقیل - جرثقیل سقفی -جرثقیل کارگاهی - بالابرپودم - شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

انواع جرثقیل های سقفی

1
پروژه های انجام شده
1
سابقه کار شرکت (سال)
1
پشتیبانی (سال)
1
ضمانت محصول (سال)

جرثقیل سقفی چیست؟

جرثقیل سقفی یا جرثقیل پل نوعی جرثقیل صنعتی است که در کارگاه ها به منظور حمل و جا به جایی اشیا سنگین مانند ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و همچنین تعمیر این اشیا بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

جرثقیل سقفی

این نوع جرثقیل شامل 3 نوع تک پل ، دو پل و آویز تک پل می باشد.

جرثقیل سقفی تک پل :

این نوع از جرثقیل سقفی برای سالن های با دهانه زیر 25 متر و همچنین جا له جایی بارهای زیر 20 تن استفاده می شود.

جرثقیل سقفی دو پل :

جرثقیل سقفی دو پل برای سالن های با دهانه بیش از 25 متر و نیازمند جا به جایی اشیای بسیار حجیم که در حین جا به جایی عرضی و طولی با ایجاد نیروی معکوس در شتابگیریها و ترمزها،مشکل ساز می شوند، کاربرد دارد.

جرثقیل سقفی آویز تک پل :

جرثقیل های آویز عموماً به صورت تک پل ساخته می شوند و به صورت معلق در زیر دو تیر نصب شده در سقف سالن حرکت می کنند. قلاب جرثقیل آویز بیشترین عرض سالن را در بر می گیرد و در سالن های فاقد ستون فلزی هم قابل اجراست.

ظرفیت این نوع جرثقیل معمولا زیر ده تن و با دهانه 24 متری طراحی می شوند. جرثقیل آویز در انبار ها ، صنایع بسته بندی سبک و هواپیما سازی کاربرد دارد.

تاریخچه پیدایش جرثقیل سقفی :

4000 سال قبل، اولین سازه های ساخت دست انسان با استفاده از چوب و تکیه گاه آن جهت جا به جایی اجسام سنگین و آب در تمدن مصر باستان استفاده گردید. با پیشرفت تمدن بشر، این سازه های دست ساز سیر تکاملی خود را آغاز کردند و همزمان با به قدرت رسیدن هخامنشیان و در راستای ساخت سازه های سنگی عظیم، استفاده از کابل و قرقره شروع شد و بعد از گذشت سالیان متمادی و با شروع انقلاب صنعتی استفاده از انواع جرثقیل شایع گردید.

امروزه جرثقیل در گستره وسیعی تولید گردیده و کاربردهای بسیار متنوعی نیز دارد.از جمله آن می توان به جرثقیل برجی و جرثقیل برقی و جرثقیل خودرویی اشاره کرد که فصل مشترک همه آنها استفاده از انرژی برقی و مکانیکی و استفاده از قلاب و کابل حمل می باشد. جرثقیل های برقی انواع مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از جرثقیل ستونی ، جرثقیل سقفی تک پل و دو پل، جرثقیل دروازه ای ، جرثقیل دیواری و … که همه آنها شامل سازه فلزی و تجهیزات بالابری و پیشروی در سطح میباشند.

مدل های جرثقیل سقفی :

جرثقیل سقفی که بر پایه استفاده از سازه فلزی و سیستم های مکانیکی و برقی طراحی شده است بر اساس شرایط خاص بهره برداری به اشکال مختلف توسعه یافته و دارای طراحی های مختلفی میباشد. به عنوان مثال جرثقیل سقفی بسیار پر کاربرد می باشد و از طرف دیگر بر اساس نوع ظرفیت بار ، در داخل سالن های صنعتی برداری مورد نیاز و طول و عرض سالن در دو مدل تک پل و دو پل عرضه می گردد و غالبا جرثقیل سقفی تک پل برای بارهای سبک و دهانه های کوچک و جرثقیل سقفی دو پل برای بارهای سنگین و دهانه های بزرگتر استفاده می شود. همچنین در برخی موارد بر اساس نوع سالن ممکن است در دو مدل جرثقیل سقفی رونشین و جرثقیل سقفی آویز تولید گردد.

ظرفیت جرثقیل های سقفی :

جرثقیل های سقفی از ظرفیت 250 کیلوگرم تا 300 تن بسته به اندازه سالن و نوع کار قابل ساخت هستند.


برای ثبت سفارش فرم سفارش را تکمیل کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید