چگونه جرثقیل مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنید

جرثقیل های سقفی برقی یکی از پر کاربردترین انواع ماشین آلات در بخش صنایع است. این ماشین آلات حمل بار بیشتر در صنایع تولیدی و حمل و نقل مواد استفاده می شود، این جرثقیل ها نه تنها فرآیند کنترل وزن را آسان می کنند بلکه نیاز به منابع انسانی را کاهش می دهند که در نهایت هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد. این جرثقیل ها به شما کمک می کنند تا در زمان بسیار کمتری بارها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید و در مقایسه با روند بارگیری دستی ، نوید ایمنی فوق العاده را می دهید.
جرثقیل نقش مهمی در  صنعت برای توسعه پروژه ایفا می کند زیرا جرثقیل در بلند کردن ، حمل و نقل و یا حمل و نقل مواد سنگین کمک می کند. جرثقیل ها به تعداد نامحدود هستند بنابراین تصمیم گیری در مورد کدام جرثقیل برای پروژه شما مناسب است.

3 فاکتور که هنگام انتخاب جرثقیل باید از آنها استفاده کنید :

جرثقیل ها به طور عمده به دو دسته تقسیم می شوند: جرثقیل های تک پل و دو پل . از آنجا که شما دو گزینه دارید ، باید بین این دو تفاوت وجود داشته باشد و شما باید قبل از انتخاب تصادفی هر یک از دو مورد ، نیازهای خود را درک کنید. اگر ایده ای ندارید ، مشاوره حرفه ای می تواند کمک بهتری باشد. با یک فروشنده جرثقیل حرفه ای تماس بگیرید و در مورد تجارت و شرایط خود توضیح دهید. فروشنده نه تنها مشخصات هر دو نوع جرثقیل را به شما می گوید ، بلکه همچنین توضیح می دهد که کدام یک را با توجه به نیاز خود داشته باشید.
اگرچه در اصل فقط دو نوع وجود دارد ، شما فقط نمی توانید یکی را با توجه به نوع آن انتخاب کنید. بسیاری از حقایق دیگر وجود دارد که باید قبل از تصمیم نهایی خرید یک جرثقیل ، آنها را درک کند. هر سازنده جرثقیل های مختلفی تولید می کند ، و بهتر است مشخصات آن را به وضوح بخوانید تا احساس  نکنید که می تواند منجر به انتخاب اشتباه شود. از ظرفیت بارگیری تا فرآیند نصب و روش کار گرفته تا دفترچه راهنمای تعمیر و نگهداری ، می توان جرثقیل ها را به قسمتهای دیگری تقسیم کرد و در آنجا محل سفارشی سازی یا نیاز منحصر به فرد انجام می شود. گزینه های زیادی برای شما فراهم شده است ، اما با کمبود دانش ، در نهایت با وجود داشتن بهترین گزینه ، انتخاب اشتباهی انجام می دهید.
1) در حالی که طول مدت بلند کردن ، اندازه و وزن ماده اعلام شده است: –
هر جرثقیل دارای مشخصات ، ظرفیت ها و ویژگی های مختلف است. برای انتخاب جرثقیل شما لازم است که ابتدا پروژه خود را درک کنید و با توجه به آن انتخاب جرثقیل باید انجام شود زیرا پروژه شما بسیار سریع به اتمام می رسد. بهتر است در هنگام خرید و یا اجاره جرثقیل بسته به قابلیت ها با مشاور جرثقیل  تماس بگیرید.  آنها به شما فرصت می دهند چندین جرثقیل را بررسی کنید و با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. یک نمودار  وجود دارد که می تواند قابلیت های جرثقیل ، قدرت و ابعاد سازه را برجسته کند.  یک نمودار دیگر وجود دارد که به عنوان نمودار تولید نامیده می شود که مشخصات و ابعاد دقیق دستگاه را نشان می دهد. این نمودار تولید به ما امکان می دهد حداکثر بالابر را در هر شعاع مشخص و محاسبه کنیم. تمام این مراحل و عامل به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که شغل شما سودآور خواهد بود و طبق برنامه پیش می رود
2) حمل و نقل تجهیزات
این یکی از قسمتهای اساسی است که در هنگام انتخاب جرثقیل مورد توجه قرار می گیرد. بسته به نیاز ، Rough Terrain / Crawler یا Tower ‘با روش های مختلف حمل و نقل ، جرثقیل را می توان به روش های مختلف طبقه بندی کرد.

3) شرایط سایت ساخت و ساز
هنگام انتخاب جرثقیل ، شناسایی وضعیت و زمین کارگاه مهم است. برای دستیابی به هدف و کارایی جرثقیل ، لازم است از شرایط آب و هوایی ، محدودیت های مکانی و شرایط زمین سایت خود آگاه شوید. از آنجا که چندین جرثقیل وجود دارد که برای ساخت و ساز در خارج از جاده استفاده می شود زیرا آنها می توانند در شرایط پیچیده زمین کار کنند. برخی از جرثقیل ها نیز متحرک هستند بنابراین میزان تحرک نیز در انتخاب نقش اصلی را دارد. اگر هر پروژه ای حتی در فضای کم به انعطاف پذیری و تحویل دقیق نیاز دارد ، مینی جرثقیل بهترین گزینه برای آنها است.
بنابراین ، برای کمک به شما در انتخاب حق ، ما برخی از نکات ساده را در زیر لیست کرده ایم.
اولین چیز این است که مراحل نصب را بدانید. برخی از فروشندگان ممکن است آن را به صورت رایگان ارائه دهند.

بعد ، در مورد روش نگهداری سوال کنید. اگرچه چیزی مانند نگهداری صفر وجود ندارد زیرا هر دستگاهی به مرور زمان به برخی مراقبت ها احتیاج دارد ، اما دستگاه تعمیر و نگهداری صفر را برای کاهش دردسرها پیدا کنید
کیفیت و کارایی ماشین آلات به سازنده ای که شما انتخاب کرده اید بستگی دارد. بهتر است فقط به یک شرکت معتبر مراجعه کنید.
به سازنده بگویید که فقط دفترچه راهنما برای شما کار نمی کند. درخواست آموزش کوتاه کنید ، متوجه خواهید شد که اپراتور شما می تواند بهترین استفاده را از دستگاه ببرد.
لیستی از مواردی را که بیشتر در جرثقیل خود می خواهید تهیه کنید. مواردی مانند ظرفیت بار ، عملیات و منبع کار را علامت گذاری کنید تا بتوانید مطلبی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید.
فراموش نکنید که پیرامون خود و وضعیت باند فرودگاه ها را برای تولیدکنندگان توضیح دهید تا آنها بتوانند نوع مناسب دستگاه را به شما پیشنهاد دهند.