نکات ایمنی مهم برای استفاده از وینچ ها

از  ابزارها در صنایع مختلف از جمله کارخانه های شیمیایی ، صنایع تولیدی ، بخش ساخت و ساز و بسیاری دیگر در سطح جهان استفاده می شود. در صورت استفاده صحیح از ماشین ها راحتی و ایمنی ارائه می شود. این دستگاه ها برای افزایش بهره وری با سرعت بخشیدن به روند تولید شده اند.

همه ابزارها برای راحتی شما تولید شده اند ، اما همه آنها با برخی دستورالعمل ها ارائه می شوند که باید دنبال شوند. دستگاه ها معمولاً حجیم هستند و دارای سیستم عامل پیچیده ای هستند. در صورت عدم رعایت دستورالعمل های استاندارد استفاده ، وینچ های برقی می توانند خطرناک باشند.
هر سازنده یک کتابچه راهنمای ایجاد می کند تا در مورد عملکرد دستگاه به شما بگویید. علاوه بر توابع و کار ابزار ، لیستی از دستورالعمل ها نیز وجود دارد. این دستورالعمل ها ارائه شده است تا بتوانید از بروز حوادث در دستگاه جلوگیری کنید. موارد خاصی مانند ظرفیت بار ، زمان سرویس و غیره وجود دارد که باید رعایت شوند.

عاقلانه است که به صحبت های سازنده خود گوش فرا دهید و از دستگاه به روشی که برای استفاده به کار رفته استفاده کنید. بیایید ببینیم که هر کاربر وینچ برقی چه مواردی را باید دنبال کند.

کتابچه راهنمای دستورالعمل را بخوانید
راهنمای ارائه شده به همراه دستگاه برای کمک به شما در انجام کارها به روش صحیح است. فقط فکر نکنید بی فایده است اول از همه ، عملکرد همه وینچ ها و بالابرها می تواند متفاوت باشد. بنابراین ، حتی اگر قبلاً از آن استفاده کرده باشید ، بدون مراجعه به کتابچه راهنما نمی توانید آن را به روش صحیح درست کنید. عاقلانه است که با خواندن دستورالعمل ها و دانستن اینکه چه کاری می توانید انجام دهید و از چه چیزهایی باید خودداری کنید ، ایمن بازی کنید.

محدودیت های بارگیری را نادیده نگیرید
هر وینچ یا بالابر با محدودیت بار همراه است. سازنده در هنگام خرید به شما درمورد آن می گوید و شما باید دستگاهی متناسب با نیازهای خود بخرید. شما همچنین باید نیازهای آینده خود را افزایش یا کاهش دهید تا دستگاه پس از آن نیز مفید بماند.

هنگامی که دستگاه در کارگاه وجود دارد ، ظرفیت بار همان است که هست. نمی توانید آن را تغییر دهید. سعی نکنید آن را بیش از حد بارگذاری کنید ،  فکر می کنید هیچ آسیبی نخواهد دید ممکن است در آغاز کار خوب باشد ، اما در طولانی مدت دچار مشکل جدی  خواهید شد. بنابراین ، حتی اگر کمی بیشتر وقت صرف کند ، به محدودیت بار پایبند باشید. ایمنی مهمتر از  است.

فاصله را با بالابر حفظ کنید
قرار نیست خیلی نزدیک به دستگاه بایستید. بارها ممکن است شنیده باشید کسی با  بالابر یا وینچ دچار حادثه شده است. حال ، این هنگامی اتفاق می افتد که شما از بالابر به عنوان “دور چرخ” استفاده کرده و بر آن سوار شوید.

هر کارگری باید از بالابر دور باشد و هیچ کس نباید به جای کالا سوار آن شود. تصادفات ممکن است در هر زمان رخ دهند و رعایت کلیه اقدامات احتیاطی ایمن است.

هرگز آزمایش آزمایشی را از دست ندهید
مهم نیست که چقدر برای استفاده از بالابر آموزش دیده اید ، با یک بالابر جدید نمی توانید ریسک کنید. قرار است دوره آزمایشی انجام شود تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که همه چیز مطابق روند کار است.

کتابچه راهنمای ارائه شده توسط سازنده را بیرون آورده و با دقت بخوانید. و بررسی کنید همه کارها خوب است. مهم است که قبل از استفاده از دستگاه ، آن را برای اهداف واقعی آزمایش کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل جزئی یا اساسی ، آن را مرتب کنید.

کتابچه راهنمای دستورالعمل به شما آموزش استفاده ایمن از وینچ و بالابر را میدهد. این امر از ایمنی اپراتور ، کارگران در کارگاه و کالاهای شما نیز اطمینان حاصل خواهد کرد.

این دستورالعمل ها ممکن است بسیار رایج به نظر برسند اما اگر با دقت آنها را دنبال کنید ، حوادث عمده همچنان دور خواهند ماند. اگر با مشکلی روبرو هستید ، عاقلانه است که به جای اجتناب از آن ، با سازنده خود تماس گرفته و آن را حل کنید.

ترجمه

https://hoistsandcrane.com/blog/important-safety-instructions-by-electric-winch-manufacturers-that-everyone-should-follow/