خرید جرثقیل سقفی 10تن افزار کران

معرفی کامل جرثقیل سقفی تک پل 10تن

کارفرما: شرکت ایمن افزار کران

خدمات: طراحی و سفارش ساخت جرثقیل سقفی تک پل 10تن

 
جرثقیل سقفی تک پل 10تن توسط شرکت جرثقیل ایمن افزار کران طراحی و ساخته میشود. ما این جرثقیل ها را در پروژه کارخانه ها، انبارداری ها، پتروشیمی و… در سراسر کشور
عزیزمان ایران ساخته ایم. ارسال به تمام نقاط کشور و هماهنگی باربری نیز توسط شرکت انجام خواهد شد.
 

کاربرد جرثقیل های سقفی چیست؟ 

جرثقیل های سقفی به عنوان یک اهرم کاربردی در کارخانه و انبار ها مورد استفاده قرار میگیرند. این جرثقیل ها را به صورت موازی و افقی در سقف کارگاه نصب میکنند. هر جرثقیل سقفی دارای 6 جهت حرکت میباشد که این امر باعث میشود تا به راحتی بتوان ماشین آلات، ابزار ها، اجسام سنگین و… را در محیط کارگاهی جا به جا کرد.
 
جرثقیل سقفی تک پل 10تن یکی از انواع جرثقیل‌ها است که در محیط‌های صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد زیادی دارد. به صورت کلی جرثقیل‌ها برای جا به جایی اجسام سنگین وزن طراحی شده‌اند و به کمک آنها میتوان کالاها و یا اجسامی که وزن بسیار زیادی دارند را در محدوده مورد نظر جا به جا کرد. که سقف بار مجاز قابل حمل برای این نوع جرثقیل، همانطور که از اسمش پیداست 10 تن است.

با توجه به اینکه انسان در جا به جایی و بلند کردن اجسام سنگین وزن محدودیت دارد و نمی‌تواند کالاهای خیلی سنگین را بلند کند، این وسیله به میزان زیادی مشکلات موجود در این زمینه را برطرف می‌سازد و به انسان کمک می‌کند تا بتواند اجسام چند تُنی را نیز جا به جا کند.

جرثقیل سقفی تک پل 10تن:

جرثقیل سقفی تک پل 10تن همان طور که از نام آن پیدا است، قادر به بلند کردن و جا به جایی اجسام با وزن 1 الی 10 تن است و به کمک آن میتوان در صنایع تمامی کالاهایی که دارای این محدوده وزنی هستند را جا به جا کرد. این نوع جرثقیل برای استفاده در محیط‌های صنعتی کوچک و بزرگ طراحی شده است؛ در حالی که برخی دیگر از انواع جرثقیل‌ها فقط برای محیط‌های صنعتی کوچک قابل استفاده هستند.

لازم به توضیح است که جرثقیل سقفی تک پل از طول دهانه 24 متری برخوردار است که خوشبختانه اخیرا این امکان فراهم شده است تا طول دهانه آن را بر اساس سفارش مشتریان و متقاضیان تولید کنند.

با این وجود کسانی که به جرثقیل سقفی تک پل برای محیط‌های صنعتی بزرگ تر نیاز داشته باشند، امکان سفارش آن با طول دهانه بیشتر و یا ظرفیت بالاتر را خواهند داشت.

بخش های جرثقیل سقفی تک پل:

 • بالابر (به حرکت در ارتفاع سالن کمک میکند)
 • ترولی (به حرکت در عرض سالن کمک میکند)
 • پل (به حرکت در طول سالن کمک میکند)

در صورتی که قصد سفارش جرثقیل سقفی با مشخصات متناسب با محیط کارگاهی خود را دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید. شرکت جرثقیل ایمن افزار کران آمادگی این را دارد تا با مشاوره رایگان بهترین جرثقیل ها را متناسب با طول و ارتفاع محیط کارگاهی شما طراحی و تولید کند. 09191354839

مزایای جرثقیل سقفی 10 تن:

 1. وزن کم: یکی از مهمترین مزایای این جرثقیل وزن کم سازه است. که به این دلیل برای انواع سالن با ارتفاع تاج کوتاه بسیار مناسب هستند.
 2. قیمت مناسب: جرثقیل های تک پل نسبت به مابقی انواع جرثقیل قیمت پایین ترین دارند.

معایت جرثقیل سقفی 10 تن:

 1. محدودیت در بار قابل حمل
 2. عدم امکان نصب راهرو روی جرثقیل و شرایط سخت تعمیر آن
 3. پایین بودن ارتفاع بالابر نسبت به مابقی جرثقیل ها

نحوه عملکرد جرثقیل سقفی تک پل 10تن:

جرثقیل سقفی مورد نظر همانگونه که از نام آن پیدا است، بر روی سقف متصل می‌شود و عملیات بلند کردن و جا به جایی اجسام را انجام می‌دهد. این جرثقیل متشکل از دو کلگی و پل متصل بین انها است که عملیات جا به جایی اجسام از طریق آن انجام می‌شود. جرثقیل‌های سقفی تک پل و دو پل با هم شباهت‌های زیادی دارند اما از طرف دیگر تفاوت‌هایی نیز میان آنها موجود است که این تفاوت‌ها باعث شده تا دو جرثقیل مورد نظر از هم مجزا شوند.

برای مشاهده قیمت و بررسی مشخصات بالابر برقی جرثقیل زنجیری ایمن افراز کلیک کنید.

مشخصات فنی جرثقیل سقفی 10 تن:

جرثقیل سقفی 10 تن سفارش ساخت

کسب اطلاع از مشخصات فنی جرثقیل سقفی 10 تن برای بسیاری از مردم کشور ما حائز اهمیت است که در این خصوص باید به مشخصات ذکر شده در زیر برای این عزیزان اشاره داشته باشیم:

 • ظرفیت این جرثقیل به میزان 10تن است
 • بالابر این دستگاه به صورت سیم بکسلی برقی طراحی شده است
 • دهانه جرثقیل سقفی تک پل در حدود 14 متر است
 • ارتفاع بالابری این دستگاه حدود 6 متر است
 • سرعت بالابری اجسام توسط آن در حدود یک و نیم متر در دقیقه است
 • قادر به جا به جایی اجسام به صورت طولی و عرضی است
 • در حرکات عرضی دو سرعت برای آن طراحی شده است
 • از این دستگاه اغلب در کارخانه‌ها استفاده می‌شود

بیشتربخوانید: انواع جرثقیل های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز و کاربرد آنها

 

قیمت جرثقیل سقفی تک پل:

قیمت جرثقیل سقفی تک پل 10تن بسیار زیاد است و این دستگاه را می‌توان در گروه تجهیزات صنعتی بسیار گران قیمت دسته بندی کرد که برای تهیه آن باید هزینه زیادی پرداخت شود. اما از آنجایی که فروشنده و ارائه دهنده جرثقیل در قیمت تاثیر گذار است، با انتخاب یک فروشگاه مناسب تجهیزات صنعتی میتوانید آن را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

جرثقیل سقفی تک پل چیست؟

جرثقیل های سقفی تک پل، نوعی دیگر از جرثقیل های سقفی هستند که بالابر آن روی یک دوکلگی و یک پل متصل است. می توان گفت معمولا جرثقیل زیر پل متصل می شود.کلگی ها دارای دو چرخ ثابت و دو چرخ معلق اند که روی ریل جرثقیل نصب می شوند. به جرات می توان گفت ساختار جرثقی های سقفی تک پل و دو پل بسیار به هم شبیه است. اصلی ترین تفاوت جرثقیل های تک پل و دوپل، حرکت آن ها است. جرثقیل سقفی تک پل دارای 6 حرکت می باشد ( بالا و پایین، چپ و راست، جلو و عقب).

انواع جرثقیل های تک پل

معمولا جرثقیل های تک پل بر روی تیر حمال نصب می شوند. این جرثقیل ها روی بالابر ها قرار می گیرند که این موضوع د محاسبات ارتفاع تاثیر گذار است. بسته به شرایط سالن نوع اتصال کلگی به پل متفاوت می باشد. این امر سبب می شود که جرثقیل تک پل در 9 شکل مختلف قابل اجرا باشد.

اجزای جرثقیل سقفی تک پل چیست؟

عمدتا جرثقیل سقفی تک پل از دو بخش اصلی تشکیل می شود:

 • کالسکه و بالابر: بالابر شامل گیربکس، سیم بکسل، موتور، قلاب و … است.
 • پل و کلگی: پل نیز دارای اجزایی چون تابلو برق، پل اصلی، خطوط برق و… می باشد. همچنین کلگی شامل یک سازه فلزی، ضربه گیر ها، چرخ های حرکت طولی و… است.

نصب جرثقیل سقفی تک پل

پس از اتمام کار ساخت جرثقیل تک پل، آن را به محل پروژه برای نصب می برند. یک تیم مونتاژ سریعا پس از رسیدن آن شروع به نصب آن در محل مورد نظر می کنند. در نظر داته باشید که ممکن است کوچک ترین خطایی منجر به حوادث سنگینی شود. نکته حائز اهمیت این است که طول عمر بالای محصول می تواند استاندارد نصب را تضمین کند.

نگهداری جرثقیل تک پل

می دانیم هر وسیله ای پس از نصب و استفاده نیاز به نگهداری دارد. برای نگهداری جرثقیل تک پل باید به یاد داشته باشید که بخش بالابر جرثقیل مدام نیاز به بررسی دارد. دیگر قطعاتی چون سیم بکسل، چرخ ها، موتور و… باید به موقع بررسی شوند.این امر موجب بالا رفتن طول عمر دستگاه می شود. همچنین از بروز خطرات احتمالی نیز جلوگیری می کند. رعایت این نکات برای ادوات برقی و الکترونیکی حائز اهمیت قرار دارد.

تعمیرات جرثقیل سقفی تک پل

هر دستگاهی پس از استفاده مکرر نیاز به تعمیر دارد. تعمیرت جرثقیل سقفی سخت نیست، فقط اینکه باید بدانید که در چه زمانی قطعات مصرفی را تعویض کنید. دقت داشته باشید که مکن است برخی از قطعات نیز در اثر استفاده نادرست خراب شوند. برای تعمیر آن ها کمک گرفتن از متخصصان می تواند بسیار موثر باشد.