معرفی جرثقیل کارگاهی

معرفی جرثقیل کارگاهی + خرید اقساطی جرثقیل کارگاهی

معرفی جرثقیل کارگاهی: جرثقیل کارگاهی چیست؟ آیا با انواع جرثقیل کارگاهی و کاربردهای آن آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید این نوع جرثقیل‌ ها چگونه و در چه مکان‌ هایی استفاده می‌ شوند؟ جرثقیل کارگاهی یا لقمه گیر به نوعی از جرثقیل‌ ها گفته می‌ شود که دارای چهار چرخ در سطوح غیر هموار و غیر جاده‌ ای هستند و به راحتی می‌ توانند اجسام را جا به جا کنند.‌ ویژگی‌ ها و خصوصیات بارز این نوع جرثقیل‌ ها لاستیک‌ های بزرگ آفرود و هم چنین چرخ‌ های محکم و بزرگ فرمان‌ پذیر آن می‌ باشد. در این مقاله جرثقیل کارگاهی و کاربردهای آن را بررسی می‌ کنیم.

 

ویدئوهای ما را در آپارات شرکت ایمن افزارکران دنبال کنید.

 

این مطالب می تواند برای شما مفید باشد:

انواع جرثقیل

خرید جرثقیل سقفی

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران آمادگی این را دارد تا با مشاوره رایگان بهترین جرثقیل ها را متناسب با طول و ارتفاع محیط کارگاهی شما طراحی و تولید کند. 09191354839

 

معرفی جرثقیل کارگاهی
معرفی جرثقیل کارگاهی

معرفی جرثقیل کارگاهی

گفتیم که جرثقیل‌ های کارگاهی دارای چهار چرخ برای سطوح غیر هموار و غیر جاده‌ ای هستند و در این حالت می‌ توانند اجسام را به راحتی جا به جا کنند. از ویژگی‌ های آن ها نیز این است که لاستیک‌ های بزرگ آفرود و چرخ‌ های بزرگ فرمان‌ پذیر دارند. جرثقیل‌ های کارگاهی به لحاظ فناوری و تکنولوژی در دنیا حرف اول را می‌ زنند و روز به روز در حال پیشرفت نیز می‌ باشند.

در واقع تکنولوژی صنایع توانسته است یک ماشین بالابر را تولید و عرضه کند که برای اصناف، کارگاه ها و صنایع مختلف بسیار کاربردی است و می‌ تواند تجربه جا به جایی در اسرع وقت را برای کاربران به وجود بیاورد.

جرثقیل‌ های کارگاهی مانند دیگر بالابرهای هیدرولیکی از مجهز‌ترین و بهترین ابزار آلات در صنایع باربری محسوب می‌ شوند که جهت جا به جا کردن کالاها و بارهای سنگین و سبک کاربرد دارند. از این جرثقیل ها در کارخانه‌ ها، کارگاه‌ ها، انباری‌ ها، تولیدی‌ ها، فروشگاه‌ ها و غیره استفاده می‌ شود و معمولاً مناسب جا به جایی بارهای سنگینی که نیروی انسانی توانایی جا به جایی آن را ندارد، هستند. جرثقیل‌ های کارگاهی به سه دسته برقی، دستی و زنجیری تقسیم می‌‌شوند که هر کدام از این انواع نیز خود دارای مدل‌‌های متفاوتی هستند، از جمله:

 1. جرثقیل‌ های بازویی دورانی و انتقالی

 2. جرثقیل‌ های سقفی تک پل

 3. جرثقیل های سقفی دو پل

 4. جرثقیل‌ های ستونی

 5. جرثقیل‌ های آویز تک پل و دو پل

 6. جرثقیل‌ های دروازه‌ ای تک پل و دو پل بدون کنسول یا با کنسول

 7. جرثقیل‌ های نیم دروازه‌ ای تک پل و دو پل بدون کنسول یا کنسول

 8. جرثقیل‌ های مونوریل یا مسیر منحنی


معرفی انواع جرثقیل‌ های کارگاهی و کاربردهای آن ها

انواع این نوع جرثقیل‌ ها عبارتند از:

 1. جرثقیل کارگاهی برقی

این نوع جرثقیل‌ ها به دستگاه‌ هایی گفته می‌ شود که معمولاً در اماکن سربسته از جمله تعمیرگاه‌ ها و کارگاه‌ ها استفاده می‌ شوند. جرثقیل کارگاهی برقی به طور کاملاً ثابت بر روی سقف یا زمین نصب می‌ شود و توانایی حمل و جا به جایی بارهایی در محدوده دو تا سه تن را دارند.

بیشتر بخوانید: 

بررسی مقایسه جرثقیل هیدرولیکی و جرثقیل الکتریکی

مکانیزم حرکتی در این نوع از جرثقیل‌ ها با استفاده از هیدرولیک است و مکانیزم حرکت بار در آن ها نیز به وسیله پنل کنترلی است که بر روی دستگاه نصب می‌ شود یا این دستگاه‌ ها دارای کنترلی هستند که اپراتور می‌ تواند از راه دور آن را هدایت کند.

 1. جرثقیل کارگاهی زنجیری

جرثقیل‌ های کارگاهی زنجیری مکانیزم بسیار ساده‌ ای جهت پایین آوردن یا بالا بردن بارهای سنگین با استفاده کردن از یک زنجیر دارند. زنجیرهای استفاده شده در این جرثقیل‌ ها از فولاد گرید بالا و با دوام است و تحمل وزن اجسام تا حدود سه تن را دارد. جرثقیل‌ های زنجیری دو چرخ دنده دارند و یک زنجیر به دور این چرخ‌ ها پیچیده شده است.

معرفی جرثقیل کارگاهی
معرفی جرثقیل کارگاهی

طریقه کار این نوع از جرثقیل‌ ها نیز به این شکل است که می‌ توانند بارها را به وسیله قلابی که به جرثقیل متصل شده است، حمل کنند. در این حالت زنجیرها به دور چرخ‌ ها پیچیده شده و کشیده می‌ شوند و در نهایت بلند کردن بارهایی که به این زنجیرها متصل شده اند، انجام می‌ شود.

 1. جرثقیل کارگاهی دستی

جرثقیل‌ های کارگاهی دستی جزو بالابرهای متحرک هستند که دارای یک عدد چرخ متحرک یا گردن و دو عدد چرخ ثابت می‌ باشند. پایه‌ های این نوع از جرثقیل‌ ها به شکل هفت است و در راس آن ستون جرثقیل قرار می‌ گیرد. دکل اصلی نیز به قسمت انتهای ستون متصل می‌ شود و از داخل همین دکل یک دکل دیگر نیز به صورت کشویی بیرون آمده است که قلاب جرثقیل به آن اتصال دارد. در این نوع از جرثقیل‌ ها بار بین پایه‌‌های جرثقیل قرار می‌ گیرد و پس از آن که به قلاب اتصال پیدا میکند. که باید آن را به صورت دستی هول داد و یا به سمت جلو یا عقب کشید.

 


معرفی جرثقیل کارگاهی

قیمت جرثقیل کارگاهی

جرثقیل‌های کارگاهی ما متناسب با نیاز و درخواست شما طراحی و ساخته می‌شوند. در اصل تیم افزار کران بلافاصه بعد از تماس شما مشاوره متناسب با شرایط کاری و بدوجه مالی ارائه میدهد. سپس بر اساس فضای کارگاهی شما و همچنین سنگینی اشیا جرثقیل مناسبتان را طراحی کرده و آن را میسازد. با توجه به متفاوت بودن شرایط افراد قیمت جرثقیل را در زمان ثبت سفارش مشخص کرده و پس از تایید شما ساخ جرثقیل را شروع میکنیم. خبر خوب این است که شرایط پرداخت اقساط هزینه ساخت جرثقیل در طول زمان اماده سازی وجود دارد. شما همچنین میتوانید در هر مرحله از ساخت جرثقیل به کارخانه مراجعه کرده و به صورت حضوری شاهد وضعیت سفارش خود باشید.

سفارش و خرید جرثقیل کارگاهی در ایران

 

برای اطلاع از قیمت جرثقیل کارگاهی 1تن، 2 تن، 3تن و.. با ما تماس بگیرید : 0919135483909123826467

 


جمع‌ بندی

در این مقاله معرفی انواع جرثقیل‌ های کارگاهی و کاربردهای آن ها را انجام دادیم. جرثقیل‌ های کارگاهی به سه دسته زنجیری، برقی و دستی تقسیم می‌ شوند که هر کدام از این‌ ها نیز مدل‌ های مختلفی را در برمی‌ گیرند و برای کارهای متفاوت استفاده می‌ شوند، اما به طور معمول استفاده از این جرثقیل‌ ها جهت جا به جا کردن بارهایی است که نیروی انسانی قادر به جا به جایی و حمل آن ها نیست. این جرثقیل‌ها توانایی حمل بار تا حدود ۳ تن را دارند. از این جرثقیل‌ ها در مکان‌ های متفاوتی مانند کارگاه‌ ها، کارخانه‌ ها، فروشگاه‌ ها، انبارها، تولیدی‌ ها و غیره استفاده می‌ شود.

 

برای خرید و سفارش ساخت جرثقیل با ما تماس بگیرید

09191354839 – 09123826467