تفاوت بین وینچهای الکتریکی و وینچهای دستی چیست؟

همانطور که همه ما می دانیم از وینچ برای کشیدن اجسام سنگین استفاده می شود. این فرآیند شامل سیم پیچ سیم در اطراف جسم برای ثابت نگه داشتن آن در هنگام کشیدن آن به داخل یا خارج است. تولید کنندگان وینچ برقی  این فرآیند را با روش قدیمی برداشت آب از چاه مقایسه می کنند.

بنابراین وینچ ها برای صنایعی که نیاز به تحمل بار سنگین دارند کاملاً مفید است. اندازه بازار جهانی وینچ برقی در طول سال 2017 نزدیک به 2.89 میلیارد دلار بود و با سرعت رشد از آن زمان ، می توان انتظار افزایش چشمگیر تا سال 2025 را داشت. به نظر می رسد دوره 2020-2025 دوره رشد وینچ باشد.

وینچ ها به طور خاص دو نوع هستند. وینچ دستی و وینچ برقی. وینچ های دستی به دلایل مختلف بهتر از وینچ های دستی در نظر گرفته می شوند.
همانطور که از نامش پیداست ، برای کارکردن این وینچ ها از برق استفاده می شود. استفاده برق برای کشیدن بار بدون هیچ گونه تعامل عمده انسانی . هنگامی که قرار است بار زیادی را بکشید ، دستگاه بسیار ایمن است.

استفاده از وینچ برقی در صنایع تولیدی و حمل و نقل با سرعت بالایی در حال رشد است. بر اساس گزارشی توسط Hexa Research ، افزایش تقاضا به دلیل قابلیت اطمینان بالا ، عملکرد عالی و عملکرد آسان وینچ های برقی است.

مزایای استفاده از وینچ برقی
وینچ برقی از برخی جهات بسیار مفید است:

تعامل انسانی لازم نیست که آن را ایمن کند.
بارهای سنگین را می توان بدون زحمت مدیریت کرد.
وینچ های برقی فرآیندها را سریع انجام می دهند.
وینچ های برقی برای عملکرد خوب نیاز به روغن کاری و نگهداری منظم دارند.افراد ممکن است از نویز در مورد وینچ های برقی شکایت داشته باشند ، اما با رشد بازار اکنون وینچ های بدون سر و صدا داریم. وینچ “VoltPro” که در سال 2016 راه اندازی شد ، سر و صدای بسیار کمی ایجاد می کند و ادعا می کند که هیچ انتشار ندارد.
کاربردهای وینچ برقی
وینچ برقی در بسیاری از صنایع به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. از وینچ ها برای گزینه های سرسام آور ، تحت فشار قرار دادن اجسام سنگین و پشتیبانی از بارهای بزرگتر استفاده می شود. واحدهای تولیدی بزرگ ، استفاده از، وینچ های برقی کار درستی است.

مزایای استفاده از وینچ های دستی
استفاده از وینچ دستی فواید زیادی دارد:

استفاده و نگهداری از وینچ های دستی آسان است.
این مکانیزم کاملاً ساده است.
از آنجا که تجهیزات الکتریکی وجود ندارد ، مشکلی در عملکرد نادرست وجود ندارد.
وینچ های دستی مقرون به صرفه هستند.
خروجی و کارایی وینچ های دستی برای بارهای کمتر بسیار مناسب است.
کاربردهای وینچ دست
از وینچ های دستی برای نصب و پشتیبانی استفاده می شود. این وینچها معمولاً در فعالیتهای عملیاتی در فضای باز که وینچهای برقی کارایی ندارند و وزن آنها برای انسان قابل کنترل است ، استفاده می شود.

وینچ دستی از بسیاری جنبه ها بهتر از وینچ برقی در نظر گرفته می شود. اگر نیازی به کنار آمدن با بارهای سنگین ندارید ، حتی تأمین کنندگان وینچ برقی نیز انتخاب وینچ دستی را پیشنهاد می کنند.

مهمترین مزیت این است که برای کار با آن نیازی به برق ندارید که استفاده از وینچ ها را در مواردی که اتصال برق وجود ندارد یا قطع برق مکرر انجام می دهد ، آسان می کند. علاوه بر این ، هزینه های برق را نیز کاهش می دهد.

وینچ های دستی در مقایسه با وینچ های برقی که به تعمیر و نگهداری منظم مانند روغن و روغن کاری نیاز دارند ، نگهداری زیادی ندارند. هزینه های نگهداری نیز کاهش می یابد. بنابراین ، وینچ دستی برای صنایع با بودجه کم کاملا مقرون به صرفه است.

از آنجا که هیچ قسمت الکتریکی وجود ندارد ، خطایی یا اتصال کوتاه وجود ندارد. کار با وینچ ها آسان است و نگهداری آنها نیز آسان است زیرا چیز زیادی برای بررسی و تعمیر وجود ندارد.

بهترین چیز در مورد وینچ های دستی این است که این ماشین ها مشکلات فضا را برطرف می کنند. اینها قابل حمل هستند و در هر زمان و هر زمان که لازم باشد جابجا می شوند.

ترجمه

منبع https://hoistsandcrane.com/blog/what-is-the-difference-between-electric-winches-and-manual-winches-how-hand-winches-are-better-than-electric-ones/