طراحی و ساخت جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل سقفی | طراحی و مهندسی انواع جرثقیل سقفی

قیمت و سفارش ساخت انواع جرثقیل سقفی

برای سفارش ساخت جرثقیل سقفی و طراحی متناسب با فضای کارگاهی و بودجه خود همین حالا با شرکت جرثقیل ایمن افزار کران تماس بگیرید. افزارکران به عنوان بزرگترین و اولین تولید کننده انواع جرثقیل در ایران آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در سراسر کشور است.

نکات مهم در ساخت جرثقیل سقفی

آیا با مراحل ساخت جرثقیل سقفی آشنایی دارید؟ چه قطعاتی در ساخت جرثقیل سقفی به کار رفته است؟ برای ساخت جرثقیل سقفی قطعات بسیار مختلف و متنوعی مانند صفحات فولادی، وینچ‌ ها، طناب‌ های فولادی و غیره استفاده می‌ شود و این قطعات در کنار یک دیگر اجزای مختلف جرثقیل مانند سیستم ترمز، سیستم بالابری، بوم، سیستم کنترل بهره‌ برداری و غیره را تشکیل می‌ دهند. کلیه این اجزا و قطعات در کنار یک دیگر ساختار جرثقیل سقفی را به وجود می‌ آورند که دارای کارایی و عملکرد واحدی می‌ باشد. در این مقاله مراحل ساخت جرثقیل سقفی را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با مراحل ساخت جرثقیل سقفی

برای ساخت کلیه جرثقیل‌ ها از جمله ساخت جرثقیل سقفی مراحل زیر به ترتیب انجام می‌ شود و در نهایت ساختار واحد جرثقیل سقفی به وجود می‌ آید. این مراحل عبارتند از:

قطعات مختلفی مانند وینچ‌ ها، طناب‌ های فولادی، صفحات فولادی و غیره جزو مواد اولیه برای ساخت جرثقیل سقفی می‌ باشند و در کنار یک دیگر قسمت هایی مانند سیستم ترمز، سیستم بالابر، بوم، سیستم کنترل بهره‌ برداری و غیره را تشکیل می‌ دهند. در نهایت همه این قطعات در کنار یکدیگر ساختار واحد جرثقیل را به وجود می‌ آورند. بنابراین برای ساخت جرثقیل سقفی ابتدا باید کلیه این مواد و قطعات اولیه را فراهم کرد.

پس از آن که قطعات اولیه جرثقیل آماده شد، حال نوبت به مونتاژ کردن آن ها می‌ رسد. این مرحله از فرایند تولید با استفاده کردن از انتقال کالاها به وسیله جرثقیل می‌ باشد.

پس از مونتاژ حال نوبت بارگیری نهایی کالا بر روی واگن‌های ریلی و یا تریلرهای باز می‌ باشد.

طی این مرحله بسته‌ بندی کردن و برنامه بارگذاری فرایند تولید اضافه انجام می‌ شود.

ذخیره سازی یعنی حمل و انتقال بار سنگین به انبارها جهت استفاده از آن. در این مرحله جرثقیل ها اتمام یافته و اماده ی استفاده هستند. شما جهت بررسی و تست جرثقیل میتوانید در این مرحله در کارگاه حضور پیدا کنید.

در مرحله آخر یعنی انبارداری، جرثقیل از انبار به باربری‌ ها منتقل شده و از آن جا نیز به دست متقاضی می‌ رسد.

طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی - شرکت ایمن افزار کران

استانداردهای لازم برای ساخت جرثقیل سقفی

در هنگام ساخت جرثقیل سقفی واحد محاسبات و طراحی موظف است که مدت زمان دقیق و مشخص انجام پروژه را محاسبه کند. بنابراین برای این محاسبه کردن با هماهنگی کارفرما می‌ تواند گانت چارت پروژه را مطابق با زمان طراحی، ساخت و نصب کردن جرثقیل تهیه و تنظیم کند.

این کار جهت انجام در 2 مرحله زیر صورت می‌ گیرد:

  • برشکاری و ساخت قطعات

    قطعات فلزی جرثقیل مطابق با آن چه که واحد فنی و مهندسی طراحی کرده است، از ورق‌ های آهنی ساخته می‌ شود. برای این کار ابتدا ورق‌ های آهنی در ابعاد و اندازه‌ های مشخص شده‌ ای بریده و آماده می‌ شوند، برش دادن ورقه‌ های آهنی به دو صورت متفاوت یعنی برش سرد یا برش گرم انجام می‌ شود که البته برش گرم جهت به وجود آوردن اشکال هندسی از نوع برش سرد کارآمدتر است. ابزارهایی که جهت این برش استفاده می‌ شوند نیز با یک دیگر متفاوت هستند که از آن جمله می‌ توان به ماشین دستگاه فرز و لیزر اشاره کرد. با چنین برش‌ هایی می‌ توان اجزای پلو مانند بال پایین، بال بالا، جان بالا، جان پایین، راهور طولی، کلگی و چرخ‌ ها، راهروی کالسکه، کالسکه و کابین را ایجاد کرد. تمامی این برش‌ ها در مرحله دیگر به یک دیگر جوش داده می‌ شوند.

  • مونتاژ کردن قطعات

    در این مرحله قطعاتی که پیش تر برش داده شده بودند، با میکسچرهای مخصوص و مطابق با نقشه‌ ای که از پیش طراحی شده است، مونتاژ می‌ شوند. کالسکه، پل و راهبر از اصلی‌ ترین قطعات جرثقیل می‌ باشند که ساخت و مونتاژ کردن آن ها سازه اصلی جرثقیل را بنا می‌ کند. پس از این که این قطعات ساخته و مونتاژ شدند، حال نوبت به قطعاتی مانند کابین، راهرو و خطوط برق رسانی است که باید به یک دیگر جوش داده شوند. جوشکاری‌ ها نیز معمولاً با دستگاه‌ های جوشکاری ۲ و دستگاه‌ های جوشکاری دستی انجام می‌ شود و در نهایت نیز جرثقیل سقفی به وجود می‌ آید.

شرکت ساخت جرثقیل سقفی

ما در شرکت جرثقیل ایمن افزار کران تمام تولیدلات خود را از طراحی، ایده پردازی، ساخت قطعات و تولید جرثقیل گرفته تا تعمیر و نگهداری آن را در سراسر ایران انجام میدهیم. برای سفارش ساخت انواع جرثقیل سقفی با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آمادگی این را دارند که ماشین های جحرثقیل خود را به هر کجای ایران همراه با یک اپراتور جهت آموزش و اطلاع رسلانی نکات فنی ارسال کنند.

نمونه قرارداد ساخت جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی یکی از مهمترین ماشین الان قابل استفاده در صنعت، عمران و ساخت و ساز است. جرثقیل های سقفی متناسب با کاربردهای مختلف کارایی و شرایط ساخت متفاوتی دارند. از آنجایی که شرکت جرثقیل ایمن افزار کران خود سازنده و طراح اصلی انواع جرثقیل در ایران است پس در مورد امنیتف کیفیت و ضمانت اصالت کالا و از همه مهمتر قیمت، هیچ جای نگرانی برای شما وجود ندارد. نمونه قراردادهای سفارش جرثقیل متناسب با نوع و شرایط سفارش و البته قیمت و زمان تحویل کاملا متفاوت است. اما ما در ادامه اطلاعات کلی از انواع قرارداد های سفارش ساخت جرثقیل سقفی را شرح میدهیم.

قرارداد ساخت و ساز ماشین آلات جرثقیل به دلیل حساسیت و اهمیتی که دارند، به عنوان یک قرارداد پیمانکاری جرثقیل شناخته می‌شوند. این قرارداد را قرارداد پیمانکاری خدمات نیز مینامندو که در آن تمام جزئیات و ارتباطات بین رابطه جرثقیل، کارفرما، پیمانکار، انبار داری و… مشخص میشود.

مهمترین مفاد قرارداد سفارش ساخت جرثقیل

فیلم مراحل ساخت جرثقیل سقفی

تصاویر جرثقیل سقفی

سفارش ساخت جرثقیل سقفی

جهت سفارش انواع جرثقیل از ساخت افزار کران میتوانید با مشاورین ما تماس گرفته و با توجه به شرایط خود بهترین جرثقیل کاربردی را سفارش دهید. اگر از قبل در مورد سفارش خود اطلاعات کامل را دارید میتوانید از طریق صفحه ثبت سفارش جرثقیل فرم سفارش جرثقیل را دانلود کرده و اطلاعات کامل خود را جهت ثبت سفارش از طریق واتساپ ارسال نمایید.

قیمت ساخت جرثقیل سقفی

همانطور که گفتیم ما طراح و سازنده انواع جرثقیل، به خصوص جرثقیل سقفی هستیم. و همه چیز را متناسب با نیاز و شرایط کارگاهی شما میسنجیم. همانطور که میدانید با توجه به این شرایط قیمت ساخت جرثقیل کاملا متفاوت است و برای اطلاع دقیق از آن لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جمع بندی:

در این مقاله ساخت جرثقیل سقفی را بررسی کردیم. در واقع ساخت و تولید جرثقیل سقفی طبق مراحلی به پیش می‌ رود که به توضیح آن پرداختیم و دو مرحله برشکاری و مونتاژ را نیز به طور مفصل بررسی کردیم. در سایت افزار کران بیش تر با مراحل مختلف ساخت جرثقیل سقفی، استانداردهای لازم در هنگام جوشکاری و مونتاژ جرثقیل سقفی، مراحل نصب و راه اندازی کردن این نوع جرثقیل‌ ها و غیره آشنا شوید.

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

طراحی و ساخت، خرید و فروش انواع جرثقیل: سقفی، دروازه‌ای، نیم دروازه‌ای، ستونی (بازویی) | فروش بالابر ، خطوط برق رسانی جرثقیل | فروش انواع کلگی ( راهبر جرثقیل ) و انواع جعبه چرخ جرثقیل

09191354839 – 09123826467

محصولات شرکت جرثقیل ایمن افزار کران