ساخت جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل سقفی | طراحی و مهندسی انواع جرثقیل سقفی

قیمت و سفارش ساخت انواع جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل سقفی موضوع این مقاله است. برای سفارش ساخت جرثقیل و طراحی متناسب با فضای کارگاهی و بودجه خود همین حالا با شرکت جرثقیل ایمن افزار کران تماس بگیرید. افزارکران به عنوان بزرگترین و اولین تولید کننده انواع جرثقیل و تعمیر انواع جرثقیل در ایران، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در سراسر کشور است.

فهرست مطالب

نکات مهم در ساخت جرثقیل سقفی

آیا با مراحل ساخت جرثقیل آن هم از نوع سقفی آشنایی دارید؟ چه قطعاتی در ساخت جرثقیل به کار رفته است؟ برای ساخت این جرثقیل قطعات بسیار مختلف و متنوعی مانند صفحات فولادی، وینچ‌ها، طناب‌های فولادی و غیره استفاده می‌ شود. این قطعات در کنار یکدیگر اجزای مختلف جرثقیل مانند سیستم ترمز، سیستم بالابری، بوم، سیستم کنترل بهره‌ برداری و غیره را تشکیل می‌ دهند. کلیه این اجزا و قطعات در کنار یکدیگر ساختار جرثقیل سقفی را به وجود می‌ آورند که دارای کارایی و عملکرد واحدی می‌ باشد. در این مقاله مراحل ساخت و تولید جرثقیل سقفی را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با مراحل ساخت جرثقیل

برای ساخت کلیه جرثقیل‌ها مراحل زیر به ترتیب انجام می‌ شود و در نهایت ساختار واحد جرثقیل سقفی به وجود می‌ آید. این مراحل عبارتند از:

قطعات مختلفی مانند وینچ‌ها، طناب‌های فولادی، صفحات فولادی و غیره، جزو مواد اولیه برای ساخت این نوع جرثقیل می‌ باشند و در کنار یک دیگر قسمت‌هایی مانند سیستم ترمز، سیستم بالابر، بوم، سیستم کنترل بهره‌ برداری و غیره را تشکیل می‌ دهند. در نهایت همه این قطعات در کنار یکدیگر ساختار واحد جرثقیل را به وجود می‌ آورند. بنابراین برای ساخت جرثقیل سقفی ابتدا باید کلیه این مواد و قطعات اولیه را فراهم کرد.

پس از آن که قطعات اولیه جرثقیل آماده شد، حال نوبت به مونتاژ یا نصب کردن آن‌ها می‌ رسد. این مرحله از فرایند تولید با استفاده از انتقال کالاها به وسیله جرثقیل می‌ باشد.

پس از مونتاژ حال نوبت بارگیری نهایی کالا بر روی واگن‌های ریلی و یا تریلرهای باز می‌ باشد.

طی این مرحله بسته‌ بندی کردن و برنامه بارگذاری فرایند تولید اضافه انجام می‌ شود.

ذخیره سازی یعنی حمل و انتقال بار سنگین به انبارها جهت استفاده از آن. در این مرحله جرثقیل‌ها اتمام یافته و اماده‌ی استفاده هستند. شما جهت بررسی و تست جرثقیل میتوانید در این مرحله، در کارگاه حضور پیدا کنید.

در مرحله آخر یعنی انبارداری، جرثقیل از انبار به باربری‌ها منتقل شده و از آن جا نیز به دست متقاضی می‌ رسد.

طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی - شرکت ایمن افزار کران

استانداردهای لازم برای ساخت جرثقیل سقفی

مراحل ساخت جرثقیل سقفی

در هنگام ساخت جرثقیل واحد محاسبات و طراحی موظف است که مدت زمان دقیق و مشخص انجام پروژه را محاسبه کند. بنابراین برای این محاسبه کردن با هماهنگی کارفرما می‌ تواند گانت چارت پروژه را مطابق با زمان طراحی، ساخت و نصب کردن جرثقیل تهیه و تنظیم کند.

این کار جهت انجام در 2 مرحله زیر صورت می‌ گیرد:

    • برشکاری و ساخت قطعات

      قطعات فلزی جرثقیل مطابق با آن چه که واحد فنی و مهندسی طراحی کرده است، از ورق‌های آهنی ساخته می‌ شود. برای این کار ابتدا ورق‌های آهنی در ابعاد و اندازه‌های مشخص شده‌ ای بریده و آماده می‌شوند. برش دادن ورقه‌های آهنی به دو صورت متفاوت یعنی برش سرد یا برش گرم انجام می‌ شود. البته برش گرم از نظر وجود آوردن اشکال هندسی از نوع برش سرد کارآمدتر است. ابزارهایی که جهت این برش استفاده می‌ شوند نیز با یکدیگر متفاوت هستند. از جمله می‌توان به ماشین دستگاه فرز و لیزر اشاره کرد. با چنین برش‌هایی، می‌ توان اجزای پلو مانند بال پایین، بال بالا، جان بالا، جان پایین، راهور طولی، کلگی و چرخ‌ها، راهروی کالسکه، کالسکه و کابین را ایجاد کرد. تمامی این برش‌ها در مرحله دیگر به یکدیگر جوش داده می‌ شوند.

شما برای مشاهده و دریافت اطلاعات بیشتر درباره محصولات شرکت ایمن افزار کران، می‌توانید صفحه اینستا ما را دنبال کنید.

  • مونتاژ کردن قطعات

    در این مرحله قطعاتی که پیش تر برش داده شده بودند، با میکسچرهای مخصوص و مطابق با نقشه‌ ای که از پیش طراحی شده است، مونتاژ می‌ شوند. کالسکه، پل و راهبر از اصلی‌ ترین قطعات جرثقیل می‌ باشند که ساخت و مونتاژ کردن آنها سازه اصلی جرثقیل را بنا می‌ کنند. پس از این که این قطعات ساخته و مونتاژ شدند، حال نوبت به قطعاتی مانند کابین، راهرو و خطوط برق رسانی است که باید به یکدیگر جوش داده شوند. جوشکاری‌ها نیز معمولاً با دستگاه co2 و با دستگاه‌ جوش برق بوسیله الکترودهای 7024 و 7018 انجام می‌شود و در نهایت نیز جرثقیل سقفی به وجود می‌ آید.

شرکت ساخت جرثقیل سقفی

ما در شرکت جرثقیل ایمن افزار کران تمام تولیدلات خود را از طراحی، ایده پردازی، ساخت قطعات و تولید جرثقیل گرفته تا تعمیر و نگهداری آن را در سراسر ایران انجام میدهیم. برای سفارش ساخت انواع جرثقیل سقفی با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آمادگی این را دارند که ماشین‌های جرثقیل خود را به هر کجای ایران همراه با یک اپراتور جهت آموزش و اطلاع رسلانی نکات فنی ارسال کنند.

مراحل ساخت جرثقیل سقفی
سفارش ساخت جرثقیل از نوع سقفی

نمونه قرارداد ساخت جرثقیل

جرثقیل سقفی یکی از مهمترین ماشین الان قابل استفاده در صنعت، عمران و ساخت و ساز است. این نوع جرثقیل متناسب با کاربردهای مختلف و کارایی، شرایط ساخت متفاوتی دارند. شرکت جرثقیل ایمن افزار کران خود سازنده و طراح اصلی انواع جرثقیل در ایران است. پس در مورد امنیت، کیفیت و ضمانت اصالت کالا و از همه مهمتر قیمت، هیچ جای نگرانی برای شما وجود ندارد. 

نمونه قراردادهای سفارش جرثقیل متناسب با نوع و شرایط سفارش و البته قیمت و زمان تحویل کاملا متفاوت است. اما ما در ادامه اطلاعات کلی از انواع قرارداد های سفارش ساخت جرثقیل را شرح میدهیم.

قرارداد ساخت و ساز ماشین آلات جرثقیل به دلیل حساسیت و اهمیتی که دارند، به عنوان یک قرارداد پیمانکاری جرثقیل شناخته می‌شوند. این نوع از قرارداد را قرارداد پیمانکاری خدمات نیز می‌نامند؛ که در آن تمام جزئیات و ارتباطات بین رابطه جرثقیل، کارفرما، پیمانکار، انبار داری و… مشخص میشود.

مهمترین مفاد قرارداد سفارش ساخت جرثقیل

فیلم مراحل ساخت جرثقیل سقفی

تصاویر جرثقیل سقفی

سفارش ساخت جرثقیل از نوع سقفی

جهت سفارش طراحی و ساخت انواع جرثقیل از ساخت افزار کران میتوانید با مشاورین ما تماس گرفته و با توجه به شرایط خود بهترین جرثقیل کاربردی را سفارش دهید. اگر از قبل در مورد سفارش خود اطلاعات کامل را دارید میتوانید از طریق صفحه ثبت سفارش جرثقیل فرم سفارش جرثقیل را دانلود کرده و اطلاعات کامل خود را جهت ثبت سفارش از طریق واتساپ ارسال نمایید.

قیمت ساخت انواع جرثقیل

همانطور که گفتیم ما طراح و سازنده انواع جرثقیل، به خصوص جرثقیل سقفی هستیم و همه چیز را متناسب با نیاز و شرایط کارگاهی شما میسنجیم. همانطور که میدانید با توجه به این شرایط قیمت ساخت جرثقیل کاملا متفاوت است و برای اطلاع دقیق از آن لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جمع بندی:

در این مقاله تولید جرثقیل سقفی را بررسی کردیم. در واقع ساخت و تولید جرثقیل سقفی طبق مراحلی پیش می‌ رود که به توضیح آن پرداختیم و دو مرحله برشکاری و مونتاژ را نیز به طور مفصل بررسی کردیم. شما با مراجعه به سایت افزار کران بیشتر با مراحل مختلف ساخت جرثقیل سقفی، استانداردهای لازم در هنگام جوشکاری و مونتاژ جرثقیل سقفی، مراحل نصب و راه اندازی کردن این نوع جرثقیل‌ها و غیره آشنا می‌شوید.

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

طراحی و ساخت، خرید و فروش انواع جرثقیل: سقفی، دروازه‌ای، نیم دروازه‌ای، ستونی (بازویی) | فروش بالابر ، خطوط برق رسانی جرثقیل | فروش انواع کلگی ( راهبر جرثقیل ) و انواع جعبه چرخ جرثقیل

09191354839 – 09123826467

محصولات شرکت جرثقیل ایمن افزار کران