کنترل بی سیم جرثقیل با مادون قرمز 

رادیو یا مادون قرمز؟ اپراتورهایی که می خواهند جرثقیل های صنعتی خود را از روی زمین کنترل کنند اکنون می توانند نوع سیستم را انتخاب کنند. اکثريت دارندگان جرثقيل در حال حاضر سيستم راديويي را انتخاب مي کنند ، اما تکنولوژي مادون قرمز همچنان از طرفداران و ويژگي هاي فني برخوردار است که استدلال هايي را به نفع آن ارائه مي دهد. به همین دلیل ، Terex Material Handling با Demag DIR خود نسل جدیدی از کنترل از راه دور مادون قرمز را راه اندازی کرد.

تفاوت قابل توجه در کنترل های رادیویی در برد بسیار کمتری از حدود 40 متر بین فرستنده و سنسور (ها) نهفته است. این مزیت همیشه وقتی مورد توجه قرار می گیرد که به دلایل ایمنی ، اپراتور بخواهد فاصله کنترل جرثقیل را محدود کند. این دامنه محدود به شما اطمینان می دهد که اپراتورها همیشه در مجاورت ماشین آلات مورد کنترل قرار دارند و بنابراین ، آنها همیشه منظره ای از منطقه ای که ماشین آلات در آن کار می کنند دارند. علاوه بر این ، هیچ گونه خطری نیست که سیستم کنترل IR تحت تأثیر سیستم های رادیویی قرار گیرد یا از بین برود. برعکس ، هیچ پتانسیلی برای تداخل با سایر سیستم های رادیویی ارائه نمی دهد.

برای کاربردهایی از این قبیل ، DIR اکنون به عنوان سیستم کنترل مادون قرمز آخرین نسل در دسترس است. محفظه ناهموار فرستنده دستی همان است که برای کنترل های رادیویی Demag استفاده می شود ، به این معنی که کاربران بلافاصله با آن آشنا می شوند و می توانند از مفهوم صفحه کلید یکسان برای هر دو روش انتقال استفاده کنند. فرستنده های دستی DIR برای کنترل دو مرحله ای در دو اندازه ارائه می شوند: به ترتیب با شش دکمه (DIR 6) و ده دکمه (DIR 10) برای کنترل دو یا سه محور حرکت.

در مقایسه با سیستم های کنترل رادیویی ، چندین نصب جرثقیل – تا ده – را می توان در یک منطقه بسته کنترل کرد. برای عملکرد چند فرستنده ، سوئیچ بین فرستنده ها کنترل می شود تا اطمینان حاصل شود که سیستم کنترل و جرثقیل به طور واضح به یکدیگر اختصاص یافته اند.
نمایشگر دو رنگ با کنتراست بالا می تواند یک نمای کلی از اطلاعات و اطلاعات هشدار دهنده را ارائه دهد – که سطح بالایی از ایمنی را فراهم می کند ، همانند زنگ لرزش و عملکرد متوقف شده بر اساس طبقه 3 ، سطح عملکرد “d” به EN 13849-1 . کنترل جرثقیل راحت تر است زیرا در فواصل حداکثر 15 متر ، فرستنده اغلب نیازی به اشاره به سنسور ندارد زیرا پرتوهای LED های مادون قرمز با عملکرد بالا توسط محیط اطراف منعکس می شوند. باتری های قابل شارژ با کارایی بالا با یک بار شارژ مدت زمان کار 30 ساعته را تضمین می کنند. این واحد را می توان به راحتی در یک ایستگاه شارژ القایی اختیاری شارژ کرد.

این طیف از ویژگی ها باعث می شود که سیستم کنترل مادون قرمز جدید DIR نه تنها برای کنترل بی سیم ایمن و قابل اعتماد جرثقیل های صنعتی مناسب باشد. به عنوان مثال ، همچنین می تواند برای کنترل مونوریل های تعلیق ، انتقال کالسکه ها و سایر تجهیزات حمل و نقل مواد استفاده شود.

ترجمه

https://www.demagcranes.com/en/company/news-press-releases/wireless-control-cranes-demag-infrared-control