چرا جرثقیل ها از موتورهای هیدرولیکی استفاده می کنند و از موتورهای الکتریکی استفاده نمی کنند؟

قبل از اینکه به شما بگوییم چرا بیشتر جرثقیل های امروزی هیدرولیکی کار می کنند و با موتورهای الکتریکی کار نمی کنند ، اجازه دهید به شما بگوییم جرثقیل های سقفی هیدرولیکی چیست.

جرثقیل هیدرولیکی قطعه ای از تجهیزات سنگین است که به طور گسترده ای برای بلند کردن و بالا بردن در صنایع مهندسی سنگین استفاده می شود. برخلاف انواع دیگر جرثقیل ها که از برق یا سوخت دیگر برای کار خود استفاده می کنند ، این جرثقیل های هیدرولیکی بر روی یک سیستم هیدرولیکی داخلی کار می کنند که به جرثقیل اجازه می دهد تا بار سنگین تر را خیلی سریع بلند کند. این جرثقیل های هیدرولیکی اساساً جرثقیل های پر از مایع هستند که جرثقیل ها را برای بلند کردن اجسام بسیار سنگین از جمله ظروف حمل و نقل ، تریلرهای تراکتور و غیره که وزن آنها فراتر از ظرفیت بالابری هر دستگاه است ، آسان می کند.
جرثقیل های هیدرولیک چگونه کار می کنند؟
مضمون اصلی کار جرثقیل هیدرولیکی این است که با کمک سیال غیرقابل انعطاف جسمی را از نقطه A به نقطه B منتقل می کند. موتور جرثقیل پمپ هیدرولیک را تغذیه می کند که به نوبه خود فشار را در سیستم عامل هیدرولیک اعمال می کند. فشار ایجاد شده دوباره در سیستم هیدرولیک به مکان مورد نظر هدایت می شود. تمام مراحل با کمک برخی از پیستون ها انجام می شود. فشار اصلی توسط مایع هیدرولیک نگه داشته می شود و این نقطه منحصر به فرد جرثقیل هیدرولیکی است.

با توجه به سیستم منحصر به فرد جرثقیل های هیدرولیکی ، آنها بسیار بهتر از جرثقیل های الکتریکی عمل می کنند. ما در اینجا مزایای جرثقیل های هیدرولیکی را نسبت به جرثقیل های برقی خلاصه کردیم:
موتورهای الکتریکی نمی توانند بار سنگین را بلند کنند
جرثقیل هایی که موتورهای الکتریکی کار می کنند چندان قابل اعتماد نیستند. برای صنایع کوچک و صنایع مهندسی سنگین خوب هستند ، نمی توان به آنها اعتماد کرد. از طرف دیگر ، جرثقیل های هیدرولیکی می توانند بدون هیچ گونه شکایتی  وزن خود را بالا ببرند.

سیستم های هیدرولیک کارایی بیشتری دارند
نیازی به گفتن نیست که سیستم های هیدرولیک کارایی بیشتری دارند. این روزها از مبلمان خانگی گرفته تا پل های سنگین تا جرثقیل ، همه چیز با فناوری های هیدرولیک ساخته می شود. این فناوری از نظر عملکرد بسیار کارآمد است.

جرثقیل های هیدرولیکی به فضای کمتری نیاز دارند
در مقایسه با جرثقیل های موتور الکتریکی ، جرثقیل های هیدرولیکی به فضای کمتری نیاز دارند. از آنجا که جرثقیل ها باید روی سیستم مایع کار کنند ، مایع در مقایسه با موتورهای الکتریکی فضای بسیار کمتری را اشغال می کند.
جرثقیل های هیدرولیکی به خوبی از پس تحمل بارها برمی آیند
همانطور که قبلاً گفته شد ، جرثقیل های هیدرولیکی می توانند بارهای سنگین را بلند کنند. حتی اگر شما نیاز به انتقال یک تریلر از یک مکان به مکان دیگر دارید ، یک جرثقیل هیدرولیکی این کار را برای شما انجام می دهد.

جرثقیل های هیدرولیکی پایدارتر هستند
هنگامی که ظرفیت بار جرثقیل موتور برقی را تغییر می دهید ، ممکن است خراب شود ، اما با جرثقیل های هیدرولیکی این اتفاق نمی افتد. آنها سازگارتر هستند.

ترجمه

منبع https://hoistsandcrane.com/blog/why-do-cranes-use-hydraulic-motors-and-not-electric-motors/