نصب طناب سیم بالابر

استفاده از بالابر طناب سیم کار سختی نیست. با این حال  چندین حادثه مرتبط با جرثقیل و بالابر رخ داده است و حتی برخی از آنها منجر به مرگ شده است. در گذشته چندین تصادف در نتیجه آموزش نادرست ، بی احتیاطی و حتی نصب نادرست مشاهده شده است. از این رو تمام وظایف مرتبط با بالابر باید جدی گرفته شود و تنها پس از آموزش مناسب تلاش می شود. چندین استاندارد ایمنی اکنون برای اطمینان از جلوگیری از حوادث بعدی در نظر گرفته شده است. استانداردهای ایمنی از نصب طناب سیم گرفته تا استفاده از آن گسترش می یابد.
نکات نصب که سیم طناب را ساده تر کرده است:

اطمینان حاصل کنید که طول هر طناب را بررسی کرده اید. این را می توانید در طرح نصب پیدا کنید. شمارش تعداد طناب ها نیز ایده خوبی است.
قطر طناب نیز چیزی است که باید به آن توجه شود. در بالای دستگاه یک صفحه داده crosshead وجود دارد که باید قطر طناب را نشان دهد. متناوباً این قطر را می توان با کمک کولیس یا میکرومتر نیز اندازه گیری کرد.
سایر رشته های مهم شامل رشته شدن و ساختن طناب است. رشته در این زمینه با توجه به تعداد رشته ها در هر طناب و تعداد سیم ها در هر رشته. به عنوان مثال اگر یک طناب 8 رشته ای با 19 سیم در هر رشته وجود داشته باشد ، سیم دارای 8 رشته 19 8 است.
بالابرهای طناب سیم نیز در هنگام قرارگیری متفاوت است. طناب زدن می تواند به طور منظم یا حتی لانگ درست باشد.
بسته به کاربرد بالابر ، ممکن است بخواهید درجه یا مقاومت کششی طناب را بررسی کنید. هرچه مقاومت طناب بیشتر باشد ، درجه نیز بالاتر است. از آنهایی که درجه بالایی دارند اغلب در بلندهای بلند استفاده می شوند. این موارد ممکن است در شرایط بالا بردن سرعت بالا نیز مفید باشند.
بار شکستن را می توان در صفحه داده متقاطع یافت. بار شکستن می تواند از چندین مقدار متغیر باشد. برای مثال می تواند 6550 کیلوگرم یا 14500 پوند باشد.
تعمیر و نگهداری بالابرهای سیم طناب

هنگام حمل قرقره ، بهتر است این کار را با غلتاندن روی یک سطح صاف انجام دهید. همچنین می توان آن را از یک لوله در سوراخ مرکز قرقره بلند کرد.
وقتی برای نگهداری نگهداری می شود باید اطمینان حاصل کنید که بالابر طناب سیم از رطوبت ، نور خورشید و حتی کثیفی یا گرد و غبار محافظت نشده است.
هنگام باز كردن بالابر طناب سیم ، مراقبت ویژه ای لازم است. علاوه بر این باید از پیچ خوردن یا کشیدن بالابر طناب سیم بر روی لبه شکلی که می تواند به آن آسیب برساند ، خودداری شود.
توصیه می شود هنگام نصب بالابر سیم طناب از اتصالات استفاده کنید. این به جلوگیری از چرخش بالابرهای طناب سیم کمک می کند.
نتیجه:

اگرچه کار با بالابر سیم طناب کار خیلی سختی نیست ، اما چند نکته مهم را باید در هنگام انجام این کار به خاطر بسپارید. همیشه قبل از استفاده از اطمینان از عملکرد آسانسور طناب سیم و عملکرد مناسب آن. هرگز از بار بیشتر از آنچه بالابر برای آن طراحی شده استفاده كنید و هرگز هر نوع بار را بر روی افراد بلند نكنید.

همیشه آگاهی از هر آنچه در مورد بالابرهای سیم طناب باید بدانید ، هزینه پرداخت می کند:

اتصالات طناب سیم
ماشین آلات طناب سیم
آزمایش طناب سیم
ظرفیت طناب سیم

ترجمه https://hoistsandcrane.com/blog/making-installation-of-wire-rope-simpler/