مقایسه طناب مفتولی و زنجیری بالابر

چرخ دنده تقریباً  برای انواع صنایع لازم است ، ممکن است در اتومبیل ، صنایع غذا و نوشیدنی یا ساخت و ساز باشد ، از چرخ دنده های بالابر به طور گسترده ای استفاده می شود. گزینه های مختلفی برای بلند کردن چرخ دنده ها و سایر تجهیزات مشابه در دسترس است. با وجود گزینه های فراوان موجود ، تصمیم گیری در مورد بهترین تجهیزاتی که می توانید برای اهداف بالابری خود بهره مند شوید ، به یک کار چالش برانگیز تبدیل شده است. بنابراین در اینجا یک مقایسه سریع توسط تولید کنندگان وینچ برقی بین دو چرخ دنده بالابر ، یعنی طناب سیم و بالابرهای زنجیری انجام می شود که به شما کمک می کند تا براساس نیاز خود تصمیم بگیرید کدام یک را انتخاب کنید.
طناب سیم برق الکتریکی – که به طور معمول در واحد تولید ، کارخانه های بزرگ و سایت های ساختمانی دیده می شود ، مکانیزمی است که برای بلند کردن وزنه های سنگین استفاده می شود. این کار به شما کمک می کند تا کار آسان و بدون دردسر انجام شود. این کار باعث کوتاه شدن کار در مدت زمان مشخصی می شود که اتمام آنها ساعتها یا روزها طول می کشد و یا چیزی را که به سختی می توانند آن را بردارند.
بالابرهای طناب کشی معمولاً از یک طناب سیمی و میخ یا قرقره تشکیل شده و در اندازه های مختلف موجود است. این محصول در مارک های مختلفی در بازار موجود است. قیمت متناسب با انواع و مارک های مختلف متفاوت است. به راحتی در درگاه خرید آنلاین موجود است

طناب های مفتولی از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و با ساختن پایه های محکم از سیم های فلزی ساخته می شوند که برای شکل گرفتن آنها پیچ خورده اند. این رشته ها بیشتر در اطراف یکدیگر پیچ خورده و یک الگوی مارپیچ ایجاد می کنند. این طناب های مفتولی محکم ، محکم و قابل اطمینان هستند و از روی هسته فیبر مرکزی نورد می شوند.
بالابرهای زنجیره ای

همانطور که از اسم آن مشخص است ، بالابرهای زنجیره ای با استفاده از زنجیرهایی ساخته می شوند که از فلزات اندود شده روی و فولاد ساخته شده اند. کارکرد این بالابرهای زنجیری تا حدودی شبیه طناب های مفتولی است. تنها تفاوت این است که این بالابرها از رشته های مارپیچی که روی یکدیگر غلتیده اند استفاده نمی کنند. در عوض ، بالابرهای زنجیره ای دارای پیوندهای زنجیری هستند که با استفاده از گیرهای ایمنی و قلاب ها متصل می شوند.

شباهت بین بالابرهای زنجیری و طناب های مفتولی

طناب زنجیری و طناب سیم برای طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود. آنها به صورت دستی کار می کنند و به اندازه کافی دوام دارند که می توانند برای مدت زمان طولانی خدمت کنند. نگهداری آنها آسان است و استانداردهای ایمنی را ارائه می دهد. بازرسی از هر دو چرخ دنده بالابر آسان است و قابل اعتماد و طولانی مدت است.
مزایا و مزایای داشتن این محصول در فرضیه شما به شرح زیر است.

در بلند کردن وزنه های سنگین بسیار راحت است
تلاش دستی تقریباً صفر
ایمن و سالم در بالا بردن وزن یا مواد
با استفاده از مکانیزم احتمال تصادف در محیط را کاهش دهید
باعث صرفه جویی در وقت می شود – کار را در مدت زمان مشخصی تمام می کند که ساعت ها یا روزها به پایان می رسد
استفاده از بالابرهای طنابی از ایمنی یا آسیب فیزیکی مواد اطمینان حاصل می کند.
به راحتی در بازار موجود است. برای حمل هر نوع وزنی قابل استفاده است
قیمت با توجه به کیفیت ، کمیت و مارک هایی که انتخاب می کنید متفاوت است
طناب های مفتولی و بالابرهای زنجیری شباهت های زیادی بین آنها وجود دارد اما ترجیح طناب های مفتولی به بالابرهای زنجیره ای مزایای مختلفی دارد. طناب های سیم دار در صنعت چرخ دنده بالابر استفاده قابل توجهی می کنند زیرا با استفاده از رشته ها و سیم ها ساخته می شوند که پخش فشار ، تنش و وزن را روی طول کلی و نه توزیع فقط بر روی یک رشته منفرد ، تضمین می کنند.

حتی اگر یک رشته شکسته شود ، این احتمال وجود دارد که کار بالابر بدون هیچ مانعی به پایان برسد. اگرچه یک متخصص توصیه می کند از طناب سیم که دچار چنین مشکلی شده استفاده نکنید ، اما بدون توجه به شکستگی رشته ، قطعاً می توان عملیات فعلی را انجام داد. از طرف دیگر ، با در نظر گرفتن بالابرهای زنجیره ای ، حتی اگر یک زنجیر منفجر شود ، کار بالابر را کاملاً متوقف می کند و کل زنجیر بی فایده و غیر قابل استفاده می شود. و اگر چنین اتفاقی در وسط هر عملیات بالابری رخ دهد ، احتمال این وجود دارد که باری که در حال بالا آمدن بود نیز آسیب ببیند و مستعد خطر باشد.

بالابرهای زنجیره ای  نیز با رعایت استانداردهای ایمنی و دوام ساخته می شوند ، اما هنوز هم چنین شرایطی ممکن است بوجود آید که اجتناب ناپذیر است و هیچ کنترل انسانی بر آن ندارد. بدین ترتیب بالابرهای زنجیری مستعد  سایش و پارگی هستند ، در حالی که این مورد در مورد طناب های سیم به وجود نمی آید.

دلیل دیگر ترجیح طناب های مفتولی به بالابرهای زنجیری این است که طناب های سیمی در مقایسه با بالابرها قوی تر هستند و توانایی تحمل بارهای سنگین را دارند. بالابرهای زنجیره ای قادر به بلند کردن وزن تا 30000 کیلوگرم هستند در حالی که طناب های مفتولی می توانند وزن را تا سه برابر بار بالابرهای زنجیره ای بلند کنند. طناب های مفتولی توانایی برداشتن بار حدود 90000 کیلوگرم را دارند. بنابراین برای جابجایی بارهای سنگین ، طناب های مفتولی بهترین گزینه هستند.

بنابراین می توان گفت که طناب های مفتولی و بالابرهای زنجیره ای فواید و کاربردهای خاص خود را دارند که از اولی بیشتر در مقایسه با مورد دوم استفاده می شود. اما اگر هنوز سردرگم هستید که چه چیزی را استفاده کنید و چه چیزی را نباید استفاده کنید ، می توانید با متخصصانی مشورت کنید که می توانند با توجه به نیاز شما به شما کمک کنند.

ترجمه

https://hoistsandcrane.com/blog/go-rope-hoist-advantages-uses-rope-hoist/