محاسبه طراحی لودر چرخ ، جیب دوبل ، جرثقیل 

بار چرخ جرثقیل که معمولاً از آن به عنوان حداکثر بار چرخ یاد می شود ، کل بار هر چرخ تک جرثقیل پوند است.

فرمول تعیین

MWL وزن Bridge است / 2 + {بار زنده (ظرفیت جرثقیل + وزن بالابر) x 15٪ ضربه *) / تعداد چرخهای یک کامیون انتهایی.

برای یک جرثقیل با ظرفیت بالا 5 تن ، با وزن پل 8000 پوند. و یک بالابر که 900 پوند وزن دارد. با چهار چرخ در کل:
8000/2 + (10000 + 9000 x 1.15) / 2 = 12925 * 15٪ تأثیر در سرعت بالابر زیر 30 دور در دقیقه در سرویس CMAA کلاس C
چگونه انحراف جرثقیل اندازه گیری می شود؟
انحراف اندازه گیری عنصر سازه ای جابجا شده تحت بار است. در مورد جرثقیل های سقفی ، جابجایی هر عضو یا بخشی از جرثقیل به عنوان انحراف در نظر گرفته می شود. جابجایی عمودی و افقی می تواند باعث تغییراتی در طراحی جرثقیل شود و همچنین بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

بگذارید درباره روشهای مختلف محاسبه انحرافات عمودی و افقی بحث کنیم. همچنین ، مشخصات مختلف سازمانی برای انواع مختلف جرثقیل ها نیز توضیح داده شده است.
ضوابط انحراف عمودی
انحراف عمودی بر دکل ، ستون ها ، دیوار و سایر قسمت هایی که به صورت عمودی قرار دارند تأثیر می گذارد. در معیارهای انحراف عمودی ، بالاترین نسبت انحراف برای دستگاه بالابر تعریف شده است.

ضوابط انحراف افقی
انحراف افقی بر قسمتهای افقی تصویر تأثیر می گذارد. انحراف افقی برای جرثقیل های پل ایستگاهی و بوم های شیب دار ایستگاه کاری اندازه گیری می شود. معیارهای انحراف افقی بالاترین نسبت انحراف برای نوع دستگاه باند یا جرثقیل پل است.
بار چرخ چیست؟
مقدار باری که توسط یک چرخ خودرو انجام می شود ، بار چرخ است. هر چرخ وقتی از جرثقیل برای بلند کردن و حرکت دادن بار استفاده می کنیم ، کسری از وزن را دریافت می کند. اگرچه چرخ ها به طور متقابل با هم کار می کنند ، اما هر چرخ قسمت خود را به جاده منتقل می کند.

هر چرخ می تواند مقدار مشخصی بار را تحمل کند ، اما برای حمل وزن بیشتر از یک چرخ می توان از مجموعه دو چرخ یا مجموعه پشت سر هم استفاده کرد. بار تک چرخ معادل چرخ دوتایی می تواند همان مقدار انحراف ، حداکثر تنش و فشار تماس و غیره را در جاده یا مسیر ایجاد کند.

از روش Boyd and foster که به عنوان روش نیمه منطقی نیز شناخته می شود ، می توان برای یافتن تنش مساوی برای ESWL (معادل بار تک چرخ) استفاده کرد.
بارگذاری چرخ طراحی چیست؟
روسازی ها و خرابی آنها ارتباط مستقیمی با بار چرخ طراحی دارد. فن پیاده رو به چندین دلیل از جمله میزان ترافیک ، بارگیری ، مدل های سازه ای ، خصوصیات مواد ، محیط و غیره خراب می شود اما بار چرخ عامل مهمی برای تعیین عمق جاده یا مسیر است.

به طور کلی بار طراحی باری است که سیستم نمی تواند آن را تحمل کند و نمی تواند نتیجه مورد انتظار را در آن شرایط ایجاد کند. همچنین می توان تعریف کرد که سیستم در یک مورد غیر منتظره از کار می افتد.

این نوع شرایط به این دلیل اتفاق می افتد که برخی مهندسان زمان موفق به طراحی سیستمی نمی شوند که بتواند بارهای غیرمنتظره را تحمل کند.
بار استاندارد اکسل چیست؟
تعیین بار چرخ یا بار محور یک وسیله نقلیه کار ساده ای است در حالی که تعیین انواع بارهای چرخ کار دشواری است. تعیین بار چرخ مربوط به عمر طراحی روسازی است.

تعیین انواع بار چرخ برای درک آسیب به روسازی لازم است. تخریب سنگ فرش اصلی ترین نگرانی است که در اثر بار چرخ ایجاد می شود.

متداول ترین روش مورد استفاده در این مورد ، تبدیل آسیب های روسازی از بارهای چرخ های تک یا دوتایی به یک بار واحد با کمک اندازه های مختلف است که بارهای “استاندارد” یا “معادل” نامیده می شود. در آن زمان همه عوامل مربوط به ترافیک تحت یک اصطلاح مانند بار معادل تک محور استفاده می شوند.
بار نقطه جرثقیل چیست؟
بارهای نقطه ای زمانی اتفاق می افتد که وزن های نسبتاً زیاد در یک منطقه تحمل کوچک متمرکز شوند.

بنابراین؛ بار نقطه ای بر روی یک جرثقیل با قلاب ، باری است که مرکز نیست. اگر سعی کنید چیزی را با انتهای قلاب جرثقیل بردارید ، بار در مرکز نیست و “در نقطه بارگیری می شود”. این نوع بار باعث فشار در کابل های جرثقیل می شود. هنگامی که بار از نقطه قلاب می افتد ، کابل های جرثقیل واکنش نشان می دهند – و می توانند رشته های کابل را بشکنند.

کابل جرثقیل از یک کابل داخلی و کابلهای خارجی تشکیل شده است – بنابراین با قرار گرفتن بار روی کابل ، کشش می یابد. در صورت جابجایی یا سقوط این بار ، کابلها به سرعت جمع می شوند و می توانند بشکنند. این خطرناک است. زیرا ممکن است متوجه شکسته شدن کابل داخلی نشوید (می تواند یک برجستگی کوچک در کابل باشد). استفاده از جرثقیل با کابل خراب باعث خرابی و افت فشار می شود.
بار پایدار به بارهایی گفته می شود که در آن مرکز ثقل بار مستقیماً زیر قلاب اصلی و زیر پایین ترین نقطه اتصال قلمه ها باشد. مرکز ثقل جسم آن نقطه ای است که جسم در آن متعادل خواهد شد. کل وزن ممکن است در این مرحله به عنوان غلظت در نظر گرفته شود. یک جسم معلق همیشه حرکت می کند به طوری که مرکز ثقل زیر نقطه حمایت قرار گیرد. برای ایجاد یک بالابر سطح یا پایدار ، بلوک جرثقیل یا قلاب باید مستقیماً بالاتر از این نقطه باشد. بنابراین باری که از بالا و از مرکز ثقل آویزان می شود پایدار خواهد بود و تمایل به سرنگونی یا لغزش از شکافها نخواهد داشت.
بار پایدار به بارهایی گفته می شود که در آن مرکز ثقل بار مستقیماً زیر قلاب اصلی و زیر پایین ترین نقطه اتصال قلمه ها باشد. مرکز ثقل جسم آن نقطه ای است که جسم در آن متعادل خواهد شد. کل وزن ممکن است در این مرحله به عنوان غلظت در نظر گرفته شود. یک جسم معلق همیشه حرکت می کند به طوری که مرکز ثقل زیر نقطه حمایت قرار گیرد. برای ایجاد یک بالابر سطح یا پایدار ، بلوک جرثقیل یا قلاب باید مستقیماً بالاتر از این نقطه باشد. بنابراین باری که از بالا و از مرکز ثقل آویزان می شود پایدار خواهد بود و تمایل به سرنگونی یا لغزش از شکافها نخواهد داشت.
طراحی جرثقیل EOT
جرثقیل های ‘KRISHNA CRANE’ EOT با دو تیرچه با توجه به ضریب ایمنی نسبت به کلاس مناسب وظیفه ، مطابق با IS-807 ، IS-3177 یا IS 4137 طراحی و تولید می شوند.

موتور
این موتورها مخصوصاً از نوع جرثقیل مناسب برای شروع مكرر ، معكوس كردن و ترمز كردن مطابق با IS-325 استفاده می شوند. موتورها کاملاً در پایه / فلنج نصب شده در برابر گرد و غبار نصب شده TESC / TEFC ، مربع محصور شده اند. موتورهای قفس با ترمزهای ایمنی یکپارچه ، کلاس عایق F ، حفاظت IP54 برای بلند کردن ، حرکات CT & LT.

ترمز
ترمزهای الکترومغناطیسی تک / دو دیسک / کفش / EHT با ویژگی هایی مانند ترمز اتوماتیک در هنگام قطع برق (FAIL SAFE).
جعبه دنده
کل جعبه دنده ها از دنده های دقیق مارپیچ / خار و دنده های سخت و سختی 250 تا 350 BHN ساخته شده از فولاد آلیاژ کربن ساخته شده اند. تمام چرخ دنده ها و پینیون های در حال اجرا بر روی یاتاقان های ساچمه ای / غلتکی ضد اصطکاک در حمام روغن کاملاً محصور شده و روانکاری پاششی مداوم دارند. چرخ دنده مارپیچ / خار برای قدرت کافی و مقاومت در برابر سایش مطلوب برای عملکرد صاف و عمر طولانی طراحی شده است.

تابلو برق
طراحی مدولار ، سهولت در نصب و نگهداری ، عملکرد قابل اعتماد ، مدار فیوز کمتر ، سیم کشی کانال و ترمینال های جمع و جور. محافظت از اضافه بار موتور برای جلوگیری از اضافه بار.

سوئیچ محدود
برای جلوگیری از جابجایی بیش از حد در تمام حرکات ، سوئیچ های محدود ایمنی برای درپوش ها در نظر گرفته شده است.

رنگ آمیزی
دو لایه آغازگر قبل از مونتاژ و دو لایه مینای دندان مصنوعی پس از آزمایش.
ویژگی های اختیاری:
سرعت متغیر از طریق VVF Drive
استارتر نرم
لیز خوردن موتورها
کنترل از راه دور رادیو بی سیم
سیستم DSL تحت پوشش برای تغذیه برق
ضد شعله
کابین
کاتالوگ جرثقیل دو تایی