روش های محاسبه وزن مجاز یک بار قبل از بلند کردن آن با جرثقیل

تعیین بار یک ماده قبل از بلند کردن آن با استفاده از جرثقیل برای ایمنی و امنیت متصدیان و کارگران در محل و خود دستگاه بالابر بسیار حیاتی است. وزن کل بار محاسبه می شود ، شامل هر قسمت از دستگاه بالابر مانند بلوک قلاب ، طناب ، تیرهای بالابر ، حلقه های بالابر و سایر سخت افزارها. تولیدکنندگان وینچ برقی می گویند که این یکی از مهمترین روشها است زیرا نه تنها کل روند را ساده می کند بلکه ایمن نیز هست. در این مقاله قصد داریم تکنیک های مختلفی را برای محاسبه وزن بار توضیح دهیم.

روشهای ساده
روش های بسیاری وجود دارد که در آنها برای اندازه گیری وزن بار نیازی به انجام هیچ گونه محاسبات یا توزین واقعی نیست. این روش های ساده روند توزین را سریعتر و ساده تر می کنند.

به دنبال هر علامت بار باشید
سعی کنید هر علامت مربوط به وزن شرکت سازنده یا هر شخص  دیگری را که آن را وزن می کند جستجو کنید. این اولین و ساده ترین مرحله در بین همه است.

بارهای مشابه
بارهای زیادی وجود دارد که به تمرین روزمره شما شباهت دارد ، بنابراین برای این نوع اشیا، ، هر بار که بار می رسد نیازی به اندازه گیری ندارید. هر بار که بار مشابهی رسید می توانید یک بار وزن کنید و از داده های یکسان استفاده کنید.
به اسناد حمل و نقل مراجعه کنید
صورتحساب یا اسناد حمل و نقل قطعاً حاوی برخی از اطلاعات در مورد وزن بار تحویل شده به مجموعه شما هست. بنابراین ، این بررسی سریع می تواند علاوه بر صرفه جویی در وقت ، در کارها نیز صرفه جویی کند.

از مقیاس صنعتی استفاده کنید
برای برخی از وزنه های سبک تر ، می توانید از مقیاس های استاندارد صنعتی که به راحتی در اطراف شما موجود است استفاده کنید. این مقیاس ها به تلاش و زمان زیادی احتیاج ندارند و به همین دلیل این روش بیش از تکنیک های پیچیده توصیه می شود.

به اطلاعات کاتالوگ مراجعه کنید
اگر محصول مربوط به برخی از شرکت های معروف است یا دستگاهی وجود دارد ، می توان اطلاعات مورد نیاز را از طریق مدارک ارائه شده توسط سازنده و مجموعه ارائه دهنده بررسی کرد. همچنین ، داده ها در بروشور  ارائه خواهد شد. بنابراین ، بررسی داده های کاتالوگ می تواند راهی سریعتر برای تجزیه و تحلیل وزن محصول باشد.
محاسبه دستی وزن
اگر حتی پس از پیروی از روش ها و مراحل فوق ، قادر به دانستن بار و وزن ماده نیستید ، می توانید با استفاده از مراحل زیر وزن را محاسبه کنید. در این مراحل ، برای تعیین وزن بار باید محاسبه اساسی انجام دهید.

مرحله 1
در این مرحله ، باید حجم بار را پیدا کنید.

برای شکل مستطیل
برای شکل مکعبی یا مستطیلی

حجم = طول * عرض * ارتفاع.

برای اشکال استوانه ای

حجم = 3.14 * شعاع * شعاع * ارتفاع.

برای اشکال پیچیده
برای اشکالی که مستطیل کامل یا استوانه ای نیستند ، آنها را به شکل قابل فهم در می آورید. می توانید آنها را به دو ، سه یا چند شکل قابل اندازه گیری تقسیم کنید.
گام 2
موادی را که می خواهید برای آن وزن محاسبه کنید مانند آلومینیوم ، شیشه و برنج و غیره تعیین کنید. بعد از آن ، تقریبی را پیدا کنید

وزن به ازای هر متر مکعب ، که به راحتی در اینترنت موجود است. اگر شک دارید ، می توانید فرمول ها و موارد دیگر را در اینترنت جستجو کنید.

مرحله 3
اکنون وزن بر مقدار متر مکعب را بر حجم ضرب کنید ، و اکنون وزن آن ماده را بدست خواهید آورد.
نصب دینامومتر و لودسل در دستگاه بالابر
این چند وسیله است که برای اندازه گیری وزن بار مستقیماً با استفاده از مقداری سوزن توسط فشار یا دستگاه دیجیتالی که مستقیماً داده ها را به مانیتور می فرستد ، در Riggins متصل شده اند. استفاده از این دستگاه ها یک روش بسیار کارآمد و دقیق برای تعیین وزن هر بار است. همچنین ، سنسورهای اضافه بار با لودسل ها و دینامومترهای زیادی در دسترس هستند و هنگامی که به نظر می رسد لودسل ها بیش از حد بارگیری می شوند ، این سنسورها از نظر ایمنی به اپراتورها هشدار می دهند. با استفاده از این دستگاه ها می توانید در مجموعه خود  پس انداز کنید.

اگرچه روند کار کاملاً ساده است ، اما بهتر است همیشه از دستورالعمل های نگهداری شده و جشن های تهیه شده توسط سازندگان پیروی کنید. پیروی از راهنمای دستورالعمل مناسب ، ایمنی ، اندازه گیری صحیح را تضمین می کند و به شما امکان می دهد از عملکرد دستگاه خود آگاه شوید.