راه حل ایمن مجاز برای نوسازی جرثقیل

Demag Service اولین شرکتی است که مجوز بسته نرم افزاری را دریافت کرد که با آن می توان جرثقیل های موجود را به روز کرد تا آخرین نیازهای ایمنی را برآورده کند. کاربران می توانند از استانداردهای ایمنی بالا و بازرسی های سریعتر برای پذیرش جرثقیل بهره مند شوند.

تاسیسات جرثقیل – و نه تنها جرثقیل های Demag – می توانند عمر بسیار طولانی داشته باشند. با این حال ، این بدان معنی است که سیستم کنترل ممکن است نیاز به مدرنیزه داشته باشد. به طور خاص ، که مربوط به عملکردهای مربوط به ایمنی است.

به همین دلیل ، این وظیفه در حال حاضر مورد توجه بسیاری از دارندگان جرثقیل و شرکت های عامل است ، زیرا آخرین بخشنامه تجهیزات کار اتحادیه اروپا – که به عنوان مثال در آلمان به عنوان مقررات ایمنی و بهداشت صنعتی (BetrSichV) اجرا می شود – این معافیت را حذف کرده است برای ماشین آلات و تجهیزات موجود این بدان معنی است که تاسیسات جرثقیل قدیمی نیز باید مطابقت داشته باشند تا آخرین الزامات (ایمنی) را برآورده کنند.

تا پیش از این ، دارندگان جرثقیل و شرکتهای بهره بردار مجبور بودند که نه تنها برای پیاده سازی ، بلکه برای صدور گواهینامه از توابع ایمنی جدید ، تلاشهای زیادی انجام دهند. اکنون می توان از این زمان و هزینه جلوگیری کرد. راه حل ایمنی پیشرفته Demag  یک راه حل نرم افزاری است که می تواند برای مقاوم سازی مجدد ویژگی های ایمنی در تأسیسات جرثقیل موجود استفاده شود و طبق کمیته فنی چوب و فلز انجمن بیمه مسئولیت کارفرمایان صنعتی آلمان تایید شده است از EN ISO 13849.

در صورت لزوم ، در صورت بروز بی نظمی احتمالی ، نرم افزار آزمایش شده می تواند باعث خاموش شدن ایمن محورهای حرکت جرثقیل شود. این موارد می تواند شامل مواردی باشد که درایو به طور غیرمنتظره ای راه اندازی می شود ، سوئیچ محدودیت اضطراری نزدیک می شود ، سیگنال های توقف اضطراری خارجی فعال می شود و اگر خطای انتقال داده در ارتباط با کنترل رادیویی رخ دهد.

آخرین نسخه مجاز V2.4 از Demag Advanced Safety Solution شامل 44 سناریو است که توسط نرم افزار قابل تشخیص است. بسته به نوع خطر ، محور حرکت سپس با خیال راحت خاموش می شود یا (به عنوان مثال اگر بار اضافی کاهش یابد) با خیال راحت کند می شود. سیستم کنترل همچنین امکان کار با دو جرثقیل را فراهم می کند تا به طور ایمن هماهنگ شوند – به عنوان مثال به عنوان حفاظت از برخورد یا برای کنترل پشت سر هم. الزامات سطح عملکرد d (طبق EN ISO 13849) و SIL 2 EN IEC 62061 برآورده شده است.
این واقعیت که نرم افزار مربوط به ایمنی و مفهوم ایمنی مبتنی بر آن ، اکنون توسط انجمن بیمه مسئولیت کارفرمایان صنعتی تأیید شده است ، مزایای قابل توجهی برای دارندگان جرثقیل و شرکت های بهره بردار دارد. Thorsten Minklei ، رئیس Demag Refurbishment توضیح می دهد: “با تشکر از مجوز D.A.S.S. ، ما می توانیم استانداردهای ایمنی بالایی را به مشتریان خود ارائه دهیم. همچنین این امر نیازی به آنها ندارد که مفهوم ایمنی را به صورت جداگانه توسط یک نهاد دیگر بررسی و تأیید کنند. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. ”

تا آنجا که Demag Service آگاه است ، Demag Advanced Safety Solution در حال حاضر تنها نرم افزار موجود برای به روزرسانی ویژگی های ایمنی جرثقیل است که دارای چنین گواهینامه ای است. البته این امر نیازی به مدرن سازی دقیق و بررسی کلیه اجزای سخت افزاری در سیستم ایمنی را از بین نمی برد. اجزای سخت افزاری نیز باید به عنوان ویژگی های کاملاً زائد طراحی شوند. با این حال ، تقاضای اداری برای نوسازی مربوط به ایمنی اکنون بسیار ساده تر شده است و می توان جرثقیل را با سرعت بیشتری به کار خود بازگرداند.

ترجمه

https://www.demagcranes.com/en/company/news-press-releases/certified-safety-solution-crane-modernisation