راهکار جدیدی در کنترل جرثقیل سقفی

نمایش بهتر روند کار
بهبودسهولت کار
تمام الزامات ایمنی برآورده شده است.
کنترل اپراتور یا خودکار؟ به طور سنتی دو نوع فرایند برای کنترل جرثقیل های ارائه می شود. شرکت دماگ در حال معرفی سومین فناوری عملیاتی است. ایستگاه کنترل از راه دور, یک ایستگاه کنترل از راه دور است که اپراتور را قادر می سازد تا از هر محیط کار مناسب جرثقیل را کنترل کند. با جدا کردن سیستم جرثقیل از ایستگاه اپراتور ، ایمنی اپراتورهای جرثقیل بیشتر می شود و هزینه های محل می تواند به حداقل برسد.
بهترین موقعیت برای کار با جرثقیل سقفی از کجاست؟ برای دهه ها پاسخ از پل جرثقیل بود ، زیرا آنجا جایی بود که اپراتور بهترین کنترل را داشت. در بسیاری از برنامه ها ، زمان کنترل رادیویی (اغلب اضافی برقرار شده است. این شرایط را برای رسیدگی حساس به بار ایجاد می کند. برای جرثقیل های کنترل دستی در محیط های تهاجمی ، مانند نیروگاه های سوزاندن زباله ، ایستگاه های کنترل را می توان در کابین های جلو شیشه ای نیز نصب کرد. اکنون اپراتور جرثقیل می تواند گزینه دیگری را انتخاب کند: Remote Operating Station (ROS).

به زبان ساده ، ROS یک ایستگاه عملیاتی کامل و مستقل از مکان برای جرثقیل ها است. اپراتور به تمام عناصر کنترلی که به طور معمول در کابین جرثقیل نصب می شوند دسترسی دارد. دقیقاً مانند کابین ، واحد کنترل می تواند برای تأمین نیازهای اپراتور بهینه سازی شود. با این حال ، با ROS ، مالک می تواند تصمیم بگیرد که کابین “مجازی” در کجا قرار دارد.
در ROS ، تمام عناصر کنترلی بصورت فشرده و ارگونومیکی در یک صفحه کنسول ادغام شده اند ، که می توان ارتفاع آن را طوری تنظیم کرد که جرثقیل – در هر مکانی که قرار دارد – از حالت نشسته یا ایستاده کار کند. علاوه بر جوی استیک های معمول با بازوی قابل تنظیم ، یک صفحه لمسی یا ( یا اگر کاربر انتخاب کند ) از یک تبلت می توان به عنوان رابط انسان و ماشین استفاده کرد که از طریق آن اپراتور می تواند اطلاعات بیشتری را فراخوانی کند.
یک مانیتور با صفحه عریض ، با دریافت تصاویر در زمان واقعی از چندین دوربین ، نمایی از روند کار را ارائه می دهد. چیدمان صفحه با حداکثر هشت تصویر مجزا را می توان توسط اپراتور در صورت لزوم پیکربندی کرد. داشبوردی با اطلاعات مربوط به روند می تواند نمایش داده شود تا با یک نگاه در قسمت پایین صفحه دیده شود. بلندگوهای یکپارچه در مانیتور واقع بینانه تر از محیط کار می شوند. اپراتور بازخورد صوتی را از فرآیند دریافت می کند ، که او را در کار با سیستم پشتیبانی می کند و ارزیابی بهتر هر گونه نقص در فرآیند را امکان پذیر می کند.

در مقایسه با کابین جرثقیل معمولی ، ROS نمای بهتری را به اپراتور ارائه می دهد. دلیل این امر آن است که دوربین ها می توانند جایی را که میدان دید طبیعی در آن محدود است ، “نگاه” کنند. عملکردهای بزرگنمایی از طریق جوی استیک اضافی یا نمایش اطلاعات بیشتر (گرافیک) نیز امکان پذیر است. و امکان ذخیره عکسهای صفحه یا فیلم های دیجیتالی و در دسترس قرار دادن آنها برای اشخاص ثالث ، آموزش کارکنان را آسان تر می کند – به عنوان مثال.
یک کاربرد معمول برای این فن آوری جدید عملیاتی ، استفاده از جرثقیل های مواد فله ، به عنوان مثال است. در بازیافت زباله. بنابراین کار با زباله ها ، از جمله تغذیه خطوط زباله سوز ، از یک موقعیت امن و راحت انجام می شود. در محیط های دیگر مانند فروشگاه های سیم پیچ ، کانتینر یا کالاهای دیگر ، از ROS می توان برای بارگیری و تخلیه کامیون ها نیز استفاده کرد. این امر نه تنها سطح بالایی از راحتی را برای اپراتور فراهم می کند ، بلکه پایه خوبی برای کار ایمن و متمرکز است. همچنین به میزان قابل توجهی هزینه های سرمایه گذاری و بهره برداری را کاهش می دهد زیرا نیازی به نصب هیچ کابینی بر روی جرثقیل ها نیست و دسترسی به کابین نیازی نیست.
Demag برنامه های کاربردی ایستگاه عامل از راه دور را به عنوان یک کابین جرثقیل مجازی در درجه اول در جرثقیل هایی که در شرایط نامساعد محیط کار می کنند ، می داند. علاوه بر مدیریت پسماند (نیروگاه های سوزاندن زباله ، زیست توده / کارخانه های کمپوست) ، نمونه ها شامل تولید و فرآوری فلزات ، مانند ریخته گری ها و کارخانه های فولاد سازی است. اصولاً استفاده از ROS در هیچ برنامه یا محیطی محدودیتی ندارد. ناگفته نماند که هم ROS و هم انتقال داده های (از راه دور) کلیه الزامات ایمنی مربوط به سیستم های کنترل جرثقیل را برآورده می کنند.
تجربه قبلی با Demag ROS نشان داده است که این نوع جدید کنترل جرثقیل از راه دور نه تنها باعث افزایش بهره وری جرثقیل و کاهش هزینه ها می شود. جرثقیل هایی که توسط ROS کار می کنند نیز با ایمنی بسیار بالا و خطر کم خسارت کار می کنند زیرا اپراتور همیشه بهترین دید را نسبت به روند کار دارد و می تواند در یک محیط ارگونومیک و راحت کار کند.

ترجمه

منبع https://www.demagcranes.com/en/whats-new/news-press-releases/demag-remote-operating-station