جرثقیل زنجیری با عملکرد متعادل کننده برای کنترل بار

بلند کردن و پایین آمدن با کنترل کننده یا با نیروی دستی
دقت بهتر برای کنترل بار
ایمنی و دقت از طریق چهار حالت عملیاتی قابل انتخاب
Demag با استفاده از بالابر زنجیره ای DCBS ، یک بالابر جمع و جور ارائه می دهد ، که با سیستم کنترل هوشمند خود ، مونتاژ و مهمتر از همه ، پیوستن به فرآیندها را حتی ساده تر و ایمن تر می کند. DCBS در عملکرد اصلی خود یک بالابر زنجیره ای با سرعت متغیر است که بر اساس دامنه DCS اثبات شده ساخته شده است. این کاملاً به وظایف معمول این بالابر تسلط دارد. اپراتور دسته کنترل سروو D-Grip را فعال می کند و بار با حداکثر وزن 160 کیلوگرم توسط یک موتور الکتریکی افزایش یا کاهش می یابد.

با این وجود ، آنچه DCBS را از سایر بالابرهای زنجیری جدا می کند ، عملکرد بالانسر یکپارچه آن است که از توازن برقی Demag D-BE استفاده شده است. هدایت بارها را بدون نیاز به فعال کردن کنترل کننده امکان پذیر می کند. اپراتور به سادگی بار را با کمی فشار به ارتفاع مورد نظر منتقل می کند و می تواند با دو دست دقیقاً آن را قرار دهد زیرا مجبور نیست از طریق صفحه کنترل “انحراف” را انجام دهد. این کار کار را بسیار آسان می کند – نه تنها در صورت نیاز به موقعیت دقیق.

با فعال کردن یک سوئیچ ، یا به طور خودکار بسته به حالت کنترل انتخاب شده ، واحد DCBS بین دو حالت “کنترل ” و “کنترل بار” برای کنترل بار  سوئیچ می کند. این بالابر مجهز به سنسورهای با کارایی بالا برای پاسخگویی به این نیاز است. نیروی دستی اعمال شده توسط اپراتور در سیستم کنترل گرفتن توسط سنسور فشار شناسایی می شود و برای کنترل حرکت بالابر استفاده می شود. این حذف نیاز برای اپراتور به فشار هر دکمه برای کنترل جرثقیل. یک سنسور بار یکپارچه وزن یک بار و نوسانات احتمالی وزن را تشخیص داده و جهت حرکت و سرعت مورد نظر را از این مقادیر در حالت کنترل بار تعیین می کند. این اجازه می دهد تا اپراتور به حرکت بار به موقعیت مورد نظر با استفاده از هر دو دست انجام دهد.
در حالت مونتاژ ، که به ویژه برای اتصال افقی اجزا مناسب است ،  این امکان را می دهد که اجزا به طور دقیق به هم متصل شوند. همچنین از آسیب احتمالی ناشی از برخورد بین قطعات جلوگیری می کند و در نتیجه سرعت هندلینگ در هنگام مونتاژ نیز افزایش می یابد.

چهارمین حالت عملیاتی DCBS حالت بارگیری است. این عملکرد بسیار مفید است ، به عنوان مثال ، هنگام تعویض ابزار یا برداشتن قطعات از جک ها یا نیمکت های آزمایش. بالانس را می توان طوری تنظیم کرد که فقط تا رسیدن به یک نیروی پیش تنظیم شده بلند شود. بنابراین این امکان را فراهم می کند تا پیوستهای مربوط به حمل بار بلند شده و از پیش تمرینی شوند – با این نتیجه که می توان بار را از یک جک خارج کرد ، بدون اینکه افت کند یا ناگهان به سمت بالا کشیده شود. در همان زمان ، دستگاه یا دستگاه جیگ در برابر نیروهای بیش از حد محافظت می شود.

همه حالت های عملکرد به عملکردهای حفاظتی و ایمنی اضافی مانند بار قابل تنظیم یا محدودیت سرعت مرتبط هستند و باعث می شوند که روش کار حتی ایمن تر باشد.

DCBS همراه با سیستم جرثقیل سبک Demag KBK تحرکی را برای حمل بار افقی ایجاد می کند. این می تواند بر روی ریل های برش پروفیل KBK حرکت کند ، به عنوان مثال ، بر روی جرثقیل های تعلیق تک پایه یا در مونوریل های سیستم تعلیق سیستم و جرثقیل های شیب دار.

علاوه بر کنترل بار مستقیم  ، DCBS تعدادی از ویژگی های طراحی را ارائه می دهد که عملکرد آن را ساده می کند ، ایمنی را بهبود می بخشد و نیازهای خدمات را کاهش می دهد. از جمله این موارد می توان به عنوان مثال ، لیز خوردن کلاچ آن با قطع اتوماتیک بر اساس نظارت بر سرعت اشاره کرد که از لغزش دائمی در صورت اضافه بار جلوگیری می کند. از آنجا که ترمز در چیدمان تحمل بار جلوی کلاچ لغزنده چیده شده است ، به طور م effectivelyثر از هرگونه افت بار جلوگیری شده و در صورت سوء  عملکرد ، ترمز به صورت خودکار اعمال می شود.

روی هم رفته ، تمام این اقدامات به این معنی است که جعبه دنده ، کلاچ لغزنده و ترمز تا 10 سال بدون تعمیر و نگهداری هستند – و عملکردهای مربوط به ایمنی عملکرد سطح C و رده 2 را مطابق با استاندارد ISO 13849-1 به عنوان حداقل نیاز برآورده می کنند .

با استفاده از این مشخصات ویژگی ، DCBS کار را برای اپراتور آسان تر می کند ، مدیریت بار بسیار دقیق و ایمن را امکان پذیر می کند و همچنین وظایف جدیدی را فراتر از بلند کردن بارها باز می کند.

ترجمه

https://www.demagcranes.com/en/company/news-press-releases/chain-hoist-balancer-function