جرثقیل برای حمل کالا با دمای 1500 درجه سانتیگراد

“حمل و نقل مواد مذاب”

این جرثقیل ها با ظرفیت نامی 8 تن ، ملاقه های چدن مذاب را با دمای حدود 1500 درجه سانتیگراد منتقل می كنند و آنها را از كوره های ذوب به ماشین های ریخته گری منتقل می كنند كه مواد را به خط قالب می برند. در آنجا چدن با کیفیت بالا درون قالب ها پر می شود. بدین ترتیب پس از فرآیند سخت شدن کنترل شده ، یک ریخته گری ایجاد می شود.

جرثقیل هایی از این دست نیازهای خاصی را که در استاندارد EN 14492-2 وضع شده است ، برآورده می کنند تا اطمینان حاصل شود که جرثقیل های ملاقه ای در شرایط شدید محیط با ایمنی و اطمینان کار می کنند – که شامل گرد و غبار ساینده و همچنین گرما هستند.
طراحی چنین جرثقیل هایی نیاز به دهه ها تجربه دارد.

Demag در سال 2002 دو جرثقیل ریخته گری به سنت لئون-روت تأمین کرده بود. علیرغم استفاده زیاد ، این جرثقیل ها پس از 16 سال به هیچ وجه به پایان چرخه زندگی خود نرسیدند. با این حال ، تقاضای روزافزون برای تخصص ریخته گری SLR نیاز به استفاده از ملاقه برای کار با حداکثر 3 تن مواد مذاب دارد. جرثقیل های موجود از مرز ظرفیت بار 5 تن بیشتر می شدند.

بر اساس این مشخصات ، دماگ پیشنهاد کرد که مسیر جرثقیل 50.5 متری را جایگزین کرده و دو جرثقیل تعلیقی EKDE را که برای کار ریخته گری با ظرفیت بار 10 تن (8 تن تخلیه) تعیین می شود ، نصب کند. یکی از مزایای این محلول این است که ، از یک طرف ، از جرثقیل هایی با اجزای جرثقیل آزمایش شده استفاده می شود ، اما از طرف دیگر ، می توان تمام الزامات مربوط به شرایط خاص محیط را برآورده کرد.

یک رابط مهم در جریان مواد
در SLR – و همچنین در سایر کارخانه های ریخته گری – این نوع جرثقیل ها در رابط مهم جریان مواد بین کوره های ذوب و چرخ دستی های ریخته گری کار می کنند.ماتیاس مایزبرگر ، رئیس برنامه ریزی فنی SLR: «اگر جرثقیل ها خراب شوند ، ریخته گری به بن بست می خورد. و این فقط در صورت طولانی مدت خرابی اعمال نمی شود. ما حداکثر 15 دقیقه وقت داریم تا مواد را از کوره ذوب به خط قالب انتقال دهیم. اگر تا آن زمان چدن اسفروئید – گرافیت ریخته نشده باشد ، اثر درمان از بین می رود و به آهن معمولی خاکستری تبدیل می شود ، که هیچ فایده ای برای ما ندارد. ”

دلیل آن این است که SLR متخصص در قطعات پیچیده ساخته شده از چدن گرافیت اسفروئید است – ماده ریخته گری آهن که ویژگی های آن با فولاد مطابقت دارد و SLR با آن تولید می کند ، به عنوان مثال اجزای واحد سفر با مقاومت بالا برای ساخت و ساز و ماشین آلات کشاورزی پیشرو تولید کنندگان

برای ایمنی و افزونگی طراحی شده است
به همین دلیل ، دو جرثقیل جدید نصب شده در SLR برای حداکثر دسترسی طراحی شده اند. درایو توسط سپرهای حرارتی محافظت می شود و محفظه پل جرثقیل دقیقاً در مرکز پل نصب می شود زیرا گرما در انتهای تیر بیشتر است. پل جرثقیل برای جلوگیری از انحراف و نوسان شدید به طور استثنایی سخت است.

هر چهار واگن برقی واحد مسافرتی رانده شده و به عملکرد آزادسازی ترمز دستی مجهز هستند ، که جرثقیل را قادر می سازد فقط با دو درایو فعال کار کند. ترمز اضطراری گریز از مرکز اتوماتیک به عنوان دستگاه گیرنده در شرایط (بعید) که واحد درایو در بالابر از کار بیفتد ، عمل می کند.این دو جرثقیل – که به حفاظت از برخورد مجهز هستند – هر یک توسط یک سیستم کنترل رادیویی Demag D3 کنترل می شوند. این اطمینان می دهد که اپراتور می تواند فاصله مطمئنی از بار را حفظ کند. طناب طناب DMR دارای یک بلوک پایین با یک قلاب به عنوان اتصال دهنده بار است و مانند کل جرثقیل برای دمای محیط تا 55 درجه سانتیگراد طراحی شده است. یک دستگاه توزین  (همچنین برای دماهای بالا نیز مناسب است) وزن ملاقه های پر شده را به اپراتورها نشان می دهد که در مجموع می توانند تا 8 تن وزن داشته باشند. سایر گزینه ها با هدف اطمینان از دسترسی زیاد جرثقیل ها در محیط نه تنها گرم ، بلکه غبارآلود – به عنوان مثال ، برس های خودتنظیم که بطور مداوم گرد و غبار ساینده را از باند های جرثقیل پاک می کنند.