تفاوت وینچ و بالابر

تفاوت وینچ و بالابر کدام یک بهترین است؟
اکثر مردم فکر میکنند که هیچ تفاوتی بین وینچ و بالابر وجود ندارد. اما این درست نیست زیرا هر دو  استفاده خاص خود را دارند. از وینچ برای کشیدن بار سنگین به صورت افقی با زاویه مایل کوچک روی سطح تراز استفاده می شود. اما بالابر برای بلند کردن وسایل بصورت عمودی مانند جرثقیل ساخته شده است. هر دو دستگاه در دنیای امروز ارزش زیادی دارند. هر دو کار روزمره ما را آسان و سریعتر انجام می دهند.

وینچ

وینچ وسیله ای است که برای کشیدن وسایل استفاده می شود و از ترکیب کابل ها ، طناب ها و یک درام چرخشی افقی ساخته شده است که توسط موتور چرخانده می شود تا سیم را بر روی درام پیچیده و نیرو را به بار وارد کند. وینچ یک اختراع نسل مدرن نیست ، و این نیز در دوران باستان معمول بوده است.

یونانیان از آنها برای بلند کردن اجسام سنگین استفاده می کردند. وینچ نقش بسزایی در معماری و مهندسی ساختمان دارد. اینها باعث صرفه جویی در وقت و تلاش مردم می شود.
از وینچ مناسب استفاده کنید

انتخاب وینچ مناسب با توجه به بار  ، وظیفه اصلی است. نوع وینچ مورد نیاز شما بر اساس فاکتورهای زیادی از جمله وزن ، سطح ، تحرک است.

برای تعیین اندازه وینچ مورد نیاز برای راه اندازی ، فقط یک محاسبه ساده ریاضی انجام دهید. وزن بار را در 1.5 ضرب کنید. به عنوان مثال ، اگر در فکر بلند کردن جسمی با وزن 500 کیلوگرم هستید ، حداقل به یک خط کشش 750 کیلوگرمی نیاز دارید. همچنین ، موارد زیادی در ارتباط با وینچ وجود دارد ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که از وینچ مناسب برای اهداف کشیدن استفاده می شود
سیستم عامل وینچ و بالابر

یک بالابر دارای یک سیستم دنده ای است که سیستم بالابر است ، که می تواند بار را در بین آنها آویزان کند. در حالی که یک وینچ وقفه های دینامیکی دارد. اگر Hoist دارای وزن  250 پوند باشد ، می تواند تا 1000 پوند برسد در حالی که اگر یک وینچ ظرفیت کشیدن 1000 پوند را داشته باشد ، فقط می تواند 100 پوند باشد. بالابرها مکانیسم قرقره آزاد ندارند و دارای ترمزهای قفل کننده هستند که ایمنی مواد را تضمین می کند. از لیز خوردن بار جلوگیری می کند و خطرات خونریزی مواد را کاهش می دهد. در صورت نصب ترمزهای قفل کننده همراه با از بین بردن مکانیزم قرقره آزاد ، وینچ ها می توانند به عنوان بالابر دو برابر شوند.
نکات مربوط به نگهداری

ایمنی برای هر دو تقریباً یکسان است. دستورالعمل های سازنده را قبل از استفاده بسیار دقیق بخوانید. شما باید روزانه از قلاب ، طناب ، ترمز مراقبت کنید تا آسیب ببیند. قبل از بلند کردن ، تمام قطعات را با دقت بررسی کنید و در صورت آسیب دیدگی آنها را با یک قسمت جدید جایگزین کنید. سیم ها فرسوده یا جمع شده اند و در صورت مشاهده آسیب دیدگی آنها را تعویض کنید.

تمیز کردن مخصوصاً برای وینچ ها امری ضروری است. همه چیز را تمیز نگه دارید. برای از بین بردن گرد و غبار  از پارچه تمیز استفاده کنید.

از سالم بودن باتری و کابل اطمینان حاصل کنید. کابل ها را به موقع عوض کنید و باتری ها را شارژ نگه دارید. همچنین ، تمام سیمها و زنجیرها را روغن کاری کنید. اگر در حال بارگیری هستید ، سعی کنید هیچ کارگر و کارمندی در زیر بار وجود نداشته باشد تا از بروز هرگونه حادثه استفاده جلوگیری کند.

دقت در نگهداری و کارکرد اینگونه دستگاه ها نه تنها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند بلکه می تواند از بروز حوادث جلوگیری کند..

ترجمه https://hoistsandcrane.com/blog/difference-between-winch-and-hoist-which-is-best/