بالاترین درجه ایمنی جرثقیل

بالاترین اولویت در ایمنی
بالابرهای دو زنجیره ای Demag با کنترل پشت سر هم
مفهوم جدید برای بارهای معلق در تولید
راه حل بالابر برای همه صنایع
شرکت  Helling & Neuhaus همراه با Terex Material Handling و با در نظر گرفتن ورودی های انجمن بیمه متقابل کارفرمایان صنعتی ، راه حلی را ایجاد کرده است که به کارگران اجازه می دهد در زیر بارهای معلق باقی بمانند. بخشهای بالابر و افت در دو خط نوار نقاله هر کدام مجهز به دو عدد بالابر زنجیره ای دوتایی Demag هستند که با استفاده از سیستم کنترل پشت سرهم به یکدیگر متصل می شوند. طبق گفته سازنده ، این کانسپت که به طور کامل نیازهای بالابرهای BGV D8 Plus را برآورده می کند ، یک راه حل پیشگام است که برای سایر بخشهای صنعت مناسب است و حداکثر ایمنی را فراهم می کند.

در بسیاری از تأسیسات تولیدی ، مردم باید وقت خود را در زیر بارهای معلق که توسط بالابرهای زنجیری نگهداری می شود ، بگذرانند. برنامه هایی از این قبیل منوط به الزامات ایمنی ویژه ای هستند که در مقررات ایمنی BGV D8 آمده است.
کاربردهایی که این الزامات طراحی و ایمنی برای آنها باید برآورده شود شامل امکانات تولیدی برای تصفیه سطوح فلزی مانند کارخانه های گالوانیزه نیز می باشد. حتی اگر فرآیند تولید در اکثر موارد به صورت خودکار انجام شود ، مواد مورد پوشش اغلب به پخش کننده ها متصل شده و در انتهای مدار با دست خارج می شوند.

راه حل ایمن و مطمئن برای بالابرهای D8 Plus برای تأمین نیازهای ارزیابی ریسک
Helling & Neuhaus GmbH ، مستقر در Gütersloh ، آلمان ، و بخشی از گروه Seppeler ، دو مدار تولید موازی را اداره می کند. حرکت بالابر در هر یک از ایستگاه های وانت و سپرده قبلاً توسط بالابرهای زنجیری مجهز به یک صید تهیه شده بود. این راه حل با رضایت کامل مشتری انجام شد ، با این حال ، ویژگی های ایمنی برای بهینه سازی بیشتر مورد نیاز است.

مایکل روتر ، مدیر مهندسی ، اظهار داشت: “ما همراه با Terex Material Handling و انجمن بیمه متقابل کارفرمایان صنعتی ، ابتدا ارزیابی و تجزیه و تحلیل ریسک را انجام دادیم. بر اساس نتایج ، مفهومی برای برآوردن الزامات مقررات BGV 8+ و اجازه کار به مردم در زیر چرخ دستی ها ایجاد شد. ”
این محلول که توسط متخصصان گالوانیزه استفاده می شود ، از بالابرهای دو زنجیره ای Demag LDC-D اندازه 10 استفاده می کند ، که با یک سیستم کنترل پشت سر هم با یکدیگر جفت می شوند. LDC-D برای حمل و نقل مواد طولانی و برای کار با پخش کننده ساخته شده است و دارای دو اتصال زنجیره ای هماهنگ شده مکانیکی است که به طور محکم توسط یک قاب مشترک به یکدیگر متصل می شوند. واحد LDC-D یک بلوک جداگانه جدا می کند که از طریق شافت اتصال ، محرک زنجیره ای خاص خود را دارد.
با توجه به سرعت بالابری وابسته به بار تا 24 متر در دقیقه ، واحدهای LDC-D نیز برای سرعت بالای حمل و نقل طراحی شده اند. علاوه بر این ، از آنجا که هیچ چرخ دنده زنجیره ای برگشتی اضافی وجود ندارد ، در نتیجه کاهش اثر چند ضلعی ، طول عمر بیشتری دارند.

ایمنی و قابلیت اطمینان بالا برای بلند کردن و پایین آمدن
چهار ایستگاه اتصال و حذف که در Helling & Neuhaus به کار گرفته شده اند شامل شش بخش پرتو I به طول متر است که در مسیر نوار نقاله ادغام شده اند. آنها توسط دو بالابر ثابت زنجیره ای LDC-D نگهداری می شوند که فاصله مرکز قلاب آنها 800 میلی متر است. هنگامی که یک واگن برقی به یکی از ایستگاه ها می رسد ، پخش کننده ابتدا در موقعیت قفل شده و سپس قسمت ریل پایین می آید تا قطعات بتوانند برای فرآیند گالوانیزه متصل شوند.

برخورد دو زنجیره ای نیز سطح ایمنی را دو برابر می کند. عملکرد همزمان بالابرها نیز توسط سیستم کنترل پشت سر هم کنترل می شود. این چیدمان تضمین می کند که چهار قلاب در حین حرکتهای بلند کردن و پایین آوردن همیشه با یکدیگر همسطح هستند. حتی اگر یکی از زنجیرها شکسته شود ، میله بار در یک موقعیت ثابت باقی می ماند.
ایستگاه های بلند کردن و پایین آمدن با چندین ویژگی ایمنی ثانویه – همچنین به لطف سیستم ترمز مضاعف – کار می کنند تا بالاترین ایمنی و اطمینان را برای کارگران تضمین کنند.

یکپارچه سازی سیستم کنترل هوشمند
کنترل های پشت سرهم هر واگن برقی پخش کننده در مفهوم کنترل سیستم جریان مواد یکپارچه شده است. موقعیت قلاب بالابرهای زنجیره ای توسط سوئیچ های اضافی اضافی به سیستم کنترل گزارش می شود. این سیستم Helling & Neuhaus را قادر ساخته است تا به روشی ایمن و کارآمد برای اجرای یک واحد بالابر D8 ​​Plus که مطابق با مقررات BGV D8 است و به کارکنان اجازه می دهد در زیر بخشهای قطره مدارهای مونوریل کار کنند ، دست یابد. راه حل فنی مبتنی بر استفاده از اجزای استاندارد Demag از کیت ساخت مدولار است که همچنین دارای مشخصات طراحی کاربردهای گالوانیزه با اقدامات اضافی محافظت در برابر خوردگی است.
در حداقل زمان اجرا می شود
پس از پایان کار مهندسی پروژه برای راه حل فنی ، چالش بعدی با اجرای فنی مطرح شد. برای اطمینان از حداکثر قابلیت اطمینان در روند کار ، ابتدا یک سیستم آزمایش در شرایط واقعی محیط راه اندازی شد. پس از اتمام مرحله آزمایش ، سرویس Demag سپس به طور متوالی بخشهای بالابر و افت در تعطیلات آخر هفته غیر کار را تبدیل کرد.

برای Terex Material Handling ، این محلول شامل بالابرهای دو زنجیره ای Demag متصل به سیستم کنترل پشت سر هم به عنوان نمونه اولیه عمل می کند. تجهیزات انتقال و بالابری که نیازهای BGV D8 Plus را برآورده می کند ، نه تنها مورد توجه شرکت های بخش تکمیل سطح است ، بلکه برای کاربردهای دیگر صنایع نیز مناسب است.

منبع

https://www.demagcranes.com/en/company/news-press-releases/highest-priority-safety