انواع طراحی بالابر اشتال المان

انواع طراحی بالابر اشتال المان

انواع طراحی بالابر اش تال المان در سراسر کشور

برای سفارش بالابر اشتال آلمان همراه با ضمانت اصالت کالا تماس بگیرید.

فهرست مطالب

انواع طراحی بالابر اشتال المان

انواع بالابرها دارای مکانیزم و نوع ساختار مختلفی هستند که بر روی نحوه کار آنها تاثیر مستقیم دارد. انواع بالابر‌ و کاربرد آن ها همواره مورد توجه افراد مشغول به کار در ساختمان‌های در حال ساخت، انبار‌ها و خطوط تولید کارخانجات قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی که در صنایع کاربرد زیادی دارد، بالابر صنعتی است. از کارگاه‌های کوچک گرفته تا صنایع بزرگ و پیچیده، قطعا برای جابه‌جایی راحت‌تر، حمل‌و‌نقل کالاها، قطعات، محصولات و… نیاز به بالابر صنعتی دارند. این دستگاه به حمل‌و‌نقل اجسام، در راستای عمودی، به شدت کمک می‌کند. شرکت جرثقیل ایمن افزار کران طراح، مشاور و سازنده انواع جرثقیل های سقفی، دروازه ای، نیم دروازه ای، ستونی بازویی و سیستم های انتقال مواد و… است. ما با سال‌ها سابقه ساخت و تعمیر انواع جرثقیل افتخار خدمت رسانی در سراسر ایران را داریم. اگر قصد خرید بالابر صنعتی در بهترین مدل و بالاترین کیفیت، آن هم با قیمت مناسب و شرایط خرید عالی را دارید، می‌توانید از همین شرکت اقدام به خرید کنید. انواع بالابر، از سوی شرکت ایمن‌ افزار‌کران تولید شده و به سراسر تهران و سایر شهرها، همراه با گارانتی چندین ساله، عرضه می‌شود. قطعا شما هم به دنبال بهترین مدل بالابر در تهران هستید و از سویی فکر هزینه‌ها هم دارید. اگر چنین است، روی مرکز فروش بالابر ایمن‌افزار‌کران حساب کنید.

انواع طراحی بالابر اشتال المان عبارتند از:

  • بالابر هیدرولیکی: این نوع بالابر با استفاده از قدرت هیدرولیکی، بار را بالا می‌برد و به طور معمول در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.
  • بالابر برقی: این نوع بالابر با استفاده از قدرت برقی، بار را بالا می‌برد و به طور معمول در ساختمان‌ها و مراکز خرید استفاده می‌شود.
  • بالابر پنوماتیکی: این نوع بالابر با استفاده از قدرت هوا، بار را بالا می‌برد و به طور معمول در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها استفاده می‌شود.

     

انواع طراحی بالابر اشتال المان
انواع طراحی بالابر اش تال المان در سراسر کشور​
  • بالابر مکانیکی: این نوع بالابر با استفاده از قدرت مکانیکی، بار را بالا می‌برد و به طور معمول در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.
  • بالابر هیدرولیکی دوکاره: این نوع بالابر با استفاده از قدرت هیدرولیکی، بار را به سمت بالا و پایین حرکت می‌دهد و به طور معمول در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

به طور کلی، انتخاب نوع بالابر مناسب بستگی به نیازها و شرایط محیطی دارد و باید با توجه به ویژگی‌های هر نوع بالابر، انتخاب مناسبی انجام شود.

کاربرد بالابر اشتال المان

بالابرهای صنعتی به عنوان یک وسیله بسیار کاربردی در انواع مراکز تجاری، صنعتی و ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بالابر صنعتی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می ‌گیرد، بالابر مفصلی یا بالابر بوم دار تلسکوپی می‌باشد. وقتی که ساختمان چندین طبقه است و تمرکز کار در طبقه‌ های بالا می باشد، بالابر‌ صنعتی با انتقال نیروی کار یا اشیای مورد نیاز می‌تواند در زمان صرفه جویی کند.

البته توجه داشته باشید که بالابر‌های تلسکوپی می‌توانند ظرفیت‌ های بالایی را حمل کنند. از طرفی بالابر ‌های مفصلی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می ‌گیرند در زوایا و گوشه‌ های مختلف ساختمان یا برج، افراد و اشیاء را بالا می‌برد. همچنین بالابر مفصلی می‌تواند بر روی زمین ناهموار مستقر شود. یکی از مهمترین نکات در استفاده از بالابر‌ صنعتی در ساختمان سازی، مربوط به مهارت اپراتور بالابر می‌ باشد. زیرا در چنین محیط‌ هایی ممکن است سیم‌ های برق یا موانع دیگری در ارتفاع وجود داشته باشند که اپراتور با تجربه، از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می‌نماید.

انواع طراحی بالابر اشتال المان
انواع طراحی بالابر اشتال المان

برخی از کاربردهای بالابرهای صنعتی عبارتند از:

بالابرهای صنعتی معمولاً از سیلندر‌های هیدرولیکی ساخته شده‌اند که بازو‌های بالابر را حرکت می‌دهند و اشیاء یا اشخاص را بالا می‌برند یا بلند می‌کنند. برای هر نوع کاربرد، باید نوع مناسبی از بالابر صنعتی انتخاب شود.

آشنایی با ایمنی بالابر اشتال المان

انواع طراحی بالابر اشتال المان
انواع طراحی بالابر اشتال المان

بالابر اشتال آلمان برای جابجایی بار بین طبقات ساختمان‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، انبارها و سالن‌های تولیدی استفاده می‌شوند. اما استفاده از بالابرهای صنعتی همراه با خطراتی نظیر سقوط بار، برخورد با اشیاء و حوادث دیگر است. برای ایمنی در استفاده از بالابرهای صنعتی، باید نکاتی را رعایت کرد که در بخشنامه‌های مختلفی که توسط ارگان‌های نظارت بر ایمنی کار تنظیم می‌شود، آموزش داده شده است. برخی از این نکات عبارتند از:

استفاده از بالابر تنها توسط افرادی که آموزش دیده و دارای گواهینامه هستند.

با رعایت این نکات، می‌توان از بالابرهای صنعتی به صورت ایمن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

معرفی جرثقیل کارگاهی

قبل از استفاده از بالابر اشتال المان باید چه مواردی را بررسی کرد

باید اطمینان حاصل شود که وسیله نقلیه و بالابر در وضعیت سالم و قابل استفاده هستند. همچنین، باید بررسی شود که آیا بالابر به درستی نصب شده است یا خیر

باید مطمئن شد که باری که قرار است با بالابر جابجا شود، ظرفیت مجاز بار بالابر را تجاوز نمی‌کند.

باید مطمئن شد که محیط کار برای استفاده از بالابر مناسب است و هیچ مانعی برای حرکت بالابر وجود ندارد.

باید مطمئن شد که شرایط آب و هوایی برای استفاده از بالابر مناسب است و هیچ خطری برای ایمنی کاربران وجود ندارد.

 باید مطمئن شد که کاربران از وسایل ایمنی مانند کلاه، دستکش و کفش ایمنی استفاده می‌کنند.

 باید دستورالعمل‌های سازنده برای هر دستگاه که کار می‌کند رعایت شود.

فیلم جرثقیل سقفی

تصاویر بالابر اشتال المان

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

طراحی و ساخت، خرید و فروش انواع جرثقیل: سقفی، دروازه‌ای، نیم دروازه‌ای، ستونی (بازویی) | فروش بالابر ، خطوط برق رسانی جرثقیل | فروش انواع کلگی ( راهبر جرثقیل ) و انواع جعبه چرخ جرثقیل

09191354839 – 09123826467

محصولات شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل سقفی تک پل جرثقیل سقفی تک پل، نوعی از جرثقیل سقفی است که در آن بالابر از دو کلگی و یک پل متصل بین