اجرای جرثقیل سقفی شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

اجرای جرثقیل سقفی

اجرای جرثقیل سقفی با شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

نحوه اجرای جرثقیل سقفی چگونه است؟ آیا با مراحل نصب و اجرای جرثقیل سقفی آشنایی دارید؟ جرثقیل سقفی یکی از انواع جرثقیل‌ های پرکاربرد جهت جا به جا کردن قطعات و مواد مختلف سنگین می‌ باشد و مکان‌ های متفاوتی مانند سوله‌ ها، انبارها، کارگاه‌ های تولیدی، فروشگاه‌ ها، کارخانه‌ ها، پروژه‌ های ساخت و ساز و غیره استفاده می‌ شود. یکی از موارد مهم در خصوص استفاده از این تجهیزات پرکاربرد نحوه اجرای جرثقیل سقفی است. در این مقاله اجرای جلسه سقفی و نکات مهم در این خصوص را بررسی می‌ کنیم.

آشنایی با اجرای جرثقیل سقفی

وقتی کلیه قطعات جرثقیل آماده و با یک دیگر مونتاژ شد، کارشناسان نصب با مشتریان خود تماس گرفته و یک زمان مشخص را جهت تجزیه و تحلیل کردن مکان نصب و اجرا تعیین می‌ کنند. نصابان این نوع از جرثقیل‌ ها هر گونه ملاحظات اساسی و ویژه‌ ای را جهت نصب کردن آن در نظر می‌ گیرند. طی نصب کردن نصاب نقشه‌ های کلی از تجهیزات آن را مورد بررسی قرار داده و نقشه ساختمان مورد نظر را نیز مرور می‌ کند. به این ترتیب می‌ تواند بهترین تخمین را جهت آن چه برای نصب لازم است، ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

زمان نصب و اجرای جرثقیل سقفی

نصاب ها بازه زمانی مشخصی را جهت نصب کردن مشخص می‌ کنند، مثلاً گاهی ممکن است تجهیزاتی که برای نصب نیاز است، دیرتر از زمان مشخص شده به محل نصب برسد یا مثلاً در برق مجموعه مشکلی به وجود آمده باشد، بنابراین در صورت بروز چنین مشکلاتی مدت زمان نصب نیز افزایش پیدا می‌ کند.

البته گاهی در روند تولید سفارشات ثبت شده هنگام ساخت و مونتاژ نیز ممکن است تاخیر به وجود بیاید. پس از آن که سفارش ساخت از طرف مشتری دریافت شد، تولید کننده مراحل ساخت و مونتاژ را شروع می‌ کند. این فرایند ممکن است از ۲ الی ۱۲ ماه طول بکشد. حدود یک ماه پیش از اتمام تاریخ ساخت نیز نصاب با پیمانکار یا مشتری تماس می‌ گیرد تا جهت نصب کردن آن با کارفرما در ارتباط باشد که طی این ارتباط و تماس گزینه‌ های زیر مشخص می‌ شود:

در زمان اجرا کردن پروژه نیز طی یک تماس وضعیت هفتگی بررای جرثقیل سقفی ارائه می‌ شود تا این اطمینان به وجود بیاید که کلیه مراحل طبق روال از پیش تعیین شده در حال انجام است. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد تا هر گونه چالش یا مشکلی که احتمال دارد در زمان اجرای جرثقیل سقفی ایجاد شود، از بین برود.

اجرای جرثقیل سقفی
اجرای جرثقیل سقفی

مراحل اجرای جرثقیل سقفی

قبل از نصب کردن و اجرای جرثقیل سقفی نصاب باید از محل پروژه یا ساختمان مورد نظر بازدید کند و طی این بازدید کلیه شرایط موجود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و بتواند با شرایط نصب آشنایی کامل پیدا کند، طرح مورد نظر را شناسایی کرده و موانع و خطرات احتمالی جهت اجرای جرثقیل سقفی را پیش بینی کند. محدوده‌ ای که پروژه قرار است در آن جا اجرا شود، باید به طور کامل شناسایی شده و خطرات احتمالی در این خصوص نیز بررسی شود.

نصاب حتی باید پیش از پروسه نصب و اجرای جرثقیل‌ ها با نوع جرثقیل تولید شده و قطعات جانبی آن آشنایی مختصری داشته باشد، به همین دلیل است که پس از امضا کردن قرارداد خرید و تولید جرثقیل، نصاب نسخه‌ ای از سفارش خودش را دریافت می‌ کند و پس از آن با کارفرما تماس گرفته و یا به محل اجرای پروژه مراجعه کرده و این مکان را مورد بررسی دقیق قرار می‌ دهد. نصاب حتی باید از پروسه تولید نیز بازدید کرده و پیشنهادات خودش را جهت تولید بهتر و با کیفیت‌ تر محصولات ارائه دهد.

حتی طی جلسه‌ ای که بین نصاب‌ ها و کارفرمایان برگزار می‌ شود، فهرست دقیقی از لوازم و تجهیزات مورد نیاز جهت نصب ارائه خواهد شد.

 

فهرست لوازم و تجهیزات نصب و اجرای جرثقیل سقفی

نصاب باید بداند که کدام یک از موارد ممکن است باعث ایجاد تاخیر شود. هم چنین آن ها باید به نقشه پروژه و محل نصب، بتن یا سایر مصالح بناها، خطوط برق و گاز، لوله کشی، وسایل روشنایی، مجاری کار و سقف و غیره نیاز دارند.

معرفی جرثقیل کارگاهی

هزینه و قیمت اجرای جرثقیل سقفی

هزینه اجرای جرثقیل سقفی شامل: هزینه های ساخت جرثقیل گرفته تا هزینه تامین بالابر و ترولی، هزینه تامین اهن الان برای ساخت پل و دیگر قطعات فلزی، هزینه چرخ های جرثقیل، تابلوهای برق و کنترل، هزینه تیر حمال، هزینه رنگ جرثقیل، کارگر و دیگر مواد مصرفی در اجرای کامل جرثقیل و… می‌شود. البته بسته به نوع جرثقیل و طول ان، نوع مواد مصرفی و فضای کارگاهی شما این هزینه ها کاملا متفاوت هستند. لازم به ذکر است که نوسانات بازار در تامین قطعات جرثقیل در قیمت اجرای جرثقیل سقفی بی تاثیر نیستند. اما نگران نباشید، تیم افزار کران تمام تلاش خود را در جهت ساخت یک جرثقیل با مناسبترین قیمت بازار می‌کند. جهت کسب اطلاع دقیق از قیمت اجرای انواع جرثقیل سقفی تماس بگیرید.

اجرای جرثقیل سقفی در سراسر ایران

ما در شرکت جرثقیل ایمن افزار کران انواع جرثقیل سقفی را طراحی و تولید میکند. جهت سفارش ، تعمیر و نصب انواع جرثقیل با کارشناسان ما تماس بگیرید. در صورتی که در اجرای جرثقیل سقفی در هر فضای کارگاهی، سوله و … به کمک و یک کارشناس متخصص اجرای جرثقیل نیاز داشتید، یک حساب ویزه روی ما باز کنید. افزار کران امادگی اجرا و نصب جرثقیل سقفی در سراسر کشور همراه با ضمانت قطعات و کیفیت اجرا در خدمت شما عزیزان است.

فیلم جرثقیل سقفی

تصاویر جرثقیل سقفی

انواع جرثقیل سقفی

ما در شرکت جرثقیل ایمن افزار کران انواع جرثقیل سقفی تک پل و دو پل را طراحی و تولید میکنیم. جهت ثبت سفارش و دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.

جمع بندی:

در این مقاله اجرای جرثقیل سقفی را بررسی کردیم. این کار پس از تولید شدن جرثقیل توسط نصابان انجام می‌ شود، اما نصاب پیش از آن که اجرای جرثقیل سقفی را انجام دهد، هماهنگی‌ های لازم را با کارفرما انجام داده و از محل نصب بازدید می‌ کند.

به این ترتیب کلیه بایدها و نبایدها و موانع بر سر راه را مورد بررسی قرار می دهد تا بتواند نصب جرثقیل را به درستی انجام دهد. گروه افزار کران می تواند شما را در خصوص اجرای جرثقیل سقفی، آشنایی با مراحل اجرا، نحوه سفارش دادن جرثقیل سقفی و غیره آشنا کند.

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

طراحی و ساخت، خرید و فروش انواع جرثقیل: سقفی، دروازه‌ای، نیم دروازه‌ای، ستونی (بازویی) | فروش بالابر ، خطوط برق رسانی جرثقیل | فروش انواع کلگی ( راهبر جرثقیل ) و انواع جعبه چرخ جرثقیل

09191354839 – 09123826467

محصولات شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل سقفی دو پل جرثقیل سقفی یک نوع جرثقیل است که برای بلند کردن و جابجایی بارها در محیط‌های صنعتی و ساختمانی استفاده می‌شود. این