چگونه از جرثقیل استفاده کنیم؟

نواحی صنعتی معمولاً از چندین ماشین تشکیل شده است که افراد عادی نمی توانند اندازه گیری کنند. خوب ، این جرثقیل سقفی که جرثقیل پل نیز نامیده می شود یکی از آنهاست. با تعریف  جرثقیل سقفی ، ترکیبی از دو باند موازی است که از یک پل در حال حرکت پشتیبانی می کنند و دارای یک شکاف مناسب است. اینها ماشین های قدرتمندی هستند که قادر به بلند کردن اجسام وزن دار و همچنین انتقال آنها در منطقه صنعتی یا کارخانه های تولیدی هستند.

خوب ، اپراتورهای شرکت های مکانیکی / صنایع گاهی اوقات قادر به حفظ نظم ماشین آلات نیستند و نمی توانند ایمنی را مدیریت کنند و بدون هیچ گونه امدادی امور را ادامه دهند. برای جلوگیری از هرگونه مشکل در ماشین های سنگین مانند جرثقیل های سقفی ، این دستورالعمل هایی است که نباید نادیده گرفته شوند. انواع مختلفی از جرثقیل سقفی وجود دارد و با توجه به آن ، لازم است عملکردها را بدانید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید.
ظرفیت جرثقیل:
اولین و مهمترین پارامتر اندازه گیری ظرفیت است. نمی توانید چیزی بیش از ظرفیت دستگاه  بار کنید و اجازه دهید کار انجام شده بدون مشکل باشد. بله ،  ظرفیت جرثقیل بسیار مهم است. بارهای بیشتر از ظرفیت  نباید جابجا شوند. اگر چنین باشد ، فرو می ریزد. همچنین ، کنترل ترمزهای بالابرنده از نظر عدم نگه داشتن آنها ، کاهش سرعت انتقال بارها یا گزارش سریع مشکلات مهم است.
ورزش روزانه:
هرچه بیشتر از ماشین ها استفاده کنید ، وضوح بیشتری نیز خواهید داشت. بله ، شما فقط نمی توانید جرثقیل بخرید و آرام بنشینید. این نیاز به استفاده روزانه دارد. زیرا باعث صاف شدن آنها می شود. همچنین ، بررسی کنید که آیا قطعه ای خراب است یا نیاز به تعویض سریع قطعات فرسوده دارد یا خیر.

بررسی قطعات:
هر وقت نوبت به بلند کردن بارهای سنگین می رسد ،نوبت امداد و نجات است.  بررسی تمام قطعات  قبل از جابجایی بارهای سنگین یکی از نکات ایمنی است که اپراتورها باید در نظر بگیرند. طنابهای بالابر و زنجیر باید همراه با دستگاه بالابر نشسته در زیر زین قلاب از شل نگه داشته شوند.
توقف جرثقیل به طور کامل:
برای اپراتورها ، بسیار مهم است که از جنبه های کاری انواع جرثقیل و انواع جرثقیل سقفی نیز مطلع شوند. آشنایی بیشتر با دستگاه، درک کنترل در شرایط اضطراری را آسان می کند. می تواند قطع سریع سوئیچ یا توقف سریع جرثقیل با تمام عملکردها باشد.

برای یک موقعیت اضطراری آماده شوید:
آماده سازی برای شرایط اضطراری هنگام کار با جرثقیل ها ضروری است. کارگران  باید از اقدامات در چه زمانی و در چه شرایطی آگاه باشند. این شامل اصول مکانیکی ، الکتریکی یا هر چیزی است که صنعت با آن ارتباط دارد.
قبل از رفتن خاموش کنید:
خاموش کردن کنترل های جرثقیل به موقعیت “خاموش” قبل از خروج. اپراتورها باید آویزهای بار را از قلاب جرثقیل ها بردارند. همچنین ، بالا بردن همه قلاب ها باید در موقعیت وسط و به دنبال آن لکه گیری جرثقیل در یک مکان خاص انجام شود.

ترجمه https://hoistsandcrane.com