حمل و نقل بارهای سنگین با خیال راحت

FCMD GmbH در محل استقرار خود در هاتینگن آلمان با استفاده از جرثقیل فرآیند Demag با حداکثر دقت از چرخ های دنده ای و سایر اجزای محرکه با وزن 160 تن بلند ، حمل و نقل و چرخش می کند. این جرثقیل یک مرکز ماشینکاری بزرگ را در اختیار شما قرار می دهد که برای جای دادن قطعه هایی با ابعاد حداکثر شش متر و قطر 16 متر طراحی شده است.

مرکز ماشینکاری نصب شده در منطقه ای به مساحت 2000 متر مربع توسط FCMD ، تأمین کننده راه حل های محرکه برای صنایع سنگین ، مجهز به پیشرفته ترین سیستم های ماشینکاری و برش دنده است که برای چرخش ، آسیاب و سوراخکاری قطعه های کار استفاده می شود. “VBCM 16 یکی از بزرگترین مراکز ماشینکاری در جهان است. اما آنچه آن را منحصر به فرد می کند ، ترکیبی از اندازه ، دقت و تنوع عملیات ماشینکاری است که می تواند در یک وسیله انجام دهد. “دکتر ماتیاس منگس ، مدیر عامل در FCMD GmbH توضیح می دهد.

الزاماتی که توسط سیستم حمل و نقل برآورده می شود به همین ترتیب تقاضا می کرد: ”برای برنامه های حمل و نقل داخلی با اجزای سازنده ما ، تنها راه حل ممکن یک جرثقیل سقفی بود که بالای مرکز ماشینکاری کار می کند و هیچ فضای کف را اشغال نمی کند. علاوه بر این ، ما به یک جرثقیل احتیاج داشتیم که بتواند قطعاتی را که تا 160 تن وزن دارند و پهنای آنها 16 متر است را بدون هیچ گونه لرزش و با دقت بسیار زیاد تحویل گرفته و موقعیت آنها را فراهم کند. ”
مشخصات تعریف شده توسط FCMD توسط جرثقیل سقفی دو تله دماب از Terex Material Handling مطابقت دارد. واحدهای وینچ باز چند منظوره Demag MPW نیاز به چرخش قطعات سنگین را به طور ایمن و دقیق 180 درجه در طول فرآیند تولید برآورده می کنند.

ایمنی ، قابلیت اطمینان و دقت برای بلند کردن و چرخاندن قطعات
جرثقیل سقفی دوتایی دارای دهانه 29 متر است و مجهز به دو خرچنگ وینچ باز چند منظوره Demag MPW است که بالاترین نرخ هندلینگ ممکن را با ایمنی و اطمینان بالا فراهم می کند. حرکت بالابر اصلی برای حداکثر بار 160 تن درجه بندی شده است ، واحد وینچ دوم ظرفیت بارگیری 80 تن را دارد. علاوه بر این ، یک واحد بالابر 10 تنی DR نصب شده است که به دلیل سرعت بالا بردن سریعتر و کاهش ابعاد قلاب ، برای کارهای تعمیر و نگهداری و تعمیرات مورد استفاده قرار می گیرد.

تا کنون بزرگترین چالش یافتن یک راه حل بالابرنده بود که بتوان با آن اجزای حجیم را به طور دقیق ، ایمن و با اطمینان برای ماشینکاری بیشتر چرخاند. این امر به هماهنگی کامل هر دو درایو بالابر نیاز دارد ، که واحدهای بالابر قطعات با وزن 160 تن را بلند کرده و قرار می دهند و از طریق 180 درجه چرخش می دهند. همچنین کنترل دقیق جرثقیل از طریق سیستم کنترل رادیویی مهم است. برای دستیابی به این هدف ، تمام درایوهای جرثقیل دارای کنترل سرعت متغیر هستند. در ترکیب با سطح بالاتر PLC به عنوان یک سیستم کنترل برای کل نصب ، کنترل سرعت متغیر امکان همگام سازی عملکرد هر دو واحد بالابر را فراهم می کند.
برای تحقق نیاز به حداکثر ایمنی ، قابلیت اطمینان و دقت حتی بیشتر ، هر دو پل جرثقیل دارای یک روکش فولادی تقویت شده هستند. در نتیجه ، جرثقیل های جرثقیل فقط هنگام برداشتن و پایین آمدن بارهای سنگین به منظور به حداقل رساندن هر گونه نوسان طبیعی ، در محدوده بسیار محکم منحرف می شوند. بر این اساس ، هر دو تیر جرثقیل موازی برای حداقل رساندن هر فرکانس انحراف و نوسان و دستیابی به خصوصیات ته نشینی مناسب طراحی شده اند.

Bernd Hellmann ، مدیر شیفت در مرکز ماشینکاری بزرگ FCMD ، نیز از راه حل راضی است: «نصب کاملاً انجام شد و جرثقیل تمام انتظارات ما را برآورده می کند. سیستم جرثقیل یک بازی ایده آل برای VBCM 16 ما است ، که به ما امکان می دهد از مرکز ماشینکاری خود به طور کامل استفاده کنیم. ”

منبع

https://www.demagcranes.com/en/company/news-press-releases/demag-process-crane-safely-turning-heavy-loads