علت استفاده نکردن از واکسن‌های داخلی چیست؟

 

علت عدم استفاده از واکسن‌های داخلی رونمایی شده

سخنگوی دولت درمورد دلیل عدم تزریق واکسن‌های داخلی رونمایی شده گفت: تاکنون درباره آغاز به کار (از مراحل به تحقیقات یا مراحل تولید) هشت واکسن، صحبت شده و از دو واکسن پاستور و برکت رونمایی شده است.

«علی ربیعی»  گفت: تاکنون درباره آغاز به کار (از مراحل به تحقیقات یا مراحل تولید) هشت واکسن، صحبت شده و صرفا تاکنون فقط از دو واکسن پاستور و برکت رونمایی شده است. بقیه موارد، نامزد واکسن کرونا هستند لذا جزو سبد واکسن محسوب نمی‌شوند و فعلا مراحل بالینی را طی می‌کنند.

وی اظهار کرد: برکت هم تاکنون ۲ میلیون دوز واکسن تولید کرده و این تعداد واکسن هم، در مرحله طی‌کردن تست پایداری و تست فنی است. بعد از این مراحل نیز، باید برچسب گذاری شده و بعد از آن اماده تزریق می‌شوند. تعداد واکسن برکت که این مراحل را طی کرده باشند، تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار دوز بوده که آن هم توزیع شده، اما ورود محموله‌های بیشتر، نیازمند طی کردن مراحلی است که الان خدمتتان بیان کردم.

امیدواریم که در روز‌های آتی این فرایند‌ها نیز با موفقیت طی شده و این میزان واکسن نیز وارد سبد واکسن‌های کرونا در کشور بشود. ما مردم را در جریان مشکلات و موانع خرید واکسن قرار دادیم. عنوان کردیم که دلایل برخی تاخیر‌ها در واردات واکسن تصمیم کشور‌های واردکننده بود که مشکلاتی در این زمینه داشتند.

وی خاطر نشان کرد: برخی عنوان کردند که واردات واکسن خلاف حمایت از تولید است. اما واردات ضروری بود و اگر تحریم نبود بیشتر وارد می‌کردیم. آقای دکتر ظریف نیز پیگیر این مسئله هستند و تولید و واردات واکسن همزمان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

*

code

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید