حمل دقیق قطعات حساس توسط جرثقیل
سیستم های جرثقیل Demag در کارخانه های مونتاژ A320
به شرکت Terex Material Handling قراردادی برای تأسیسات نصب جرثقیل Demag برای تأسیسات مونتاژ جدید خود در Mobile ، آلاباما اعطا شده است. برای مونتاژ نهایی هواپیماهای A320 Family ، در سه آشیانه تولید ، 10 جرثقیل فرایندی استفاده می شود. جرثقیل های فرایندی با ابعاد حداکثر 66.5 متر طول و حداکثر ظرفیت بار حدود 25 تن ، حداکثر چهار سیستم تعلیق برای جابجایی ایمن و دقیق اجزای حساس هواپیما دارند.

Lutz Dowy ، معاون مدیریت جهانی محصولات جهانی و فرآیند جرثقیل های شرکت Terex Material Handling ، توضیح می دهد: “ما سیستم های جرثقیل را تهیه می کنیم که متناسب با خواسته های لجستیک هواپیما و عملیات مونتاژ طراحی شده اند. ما یک مفهوم جرثقیل قوی برای یک راه حل داخلی مداوم در اختیار ایرباس قرار داده ایم. ”

محور
قلب کارخانه جدید ایرباس آشیانه Final Assembly Line با طول 255 متر (836.6 فوت) است که پنج جرثقیل فرایندی در یک سری از سه منطقه مونتاژ کار می کنند. در منطقه 1 ، سه جرثقیل برای حمل بدنه برای عملیات مونتاژ بدنه نصب می شود. جرثقیل های تعلیق دوتایی دارای ویژگی های تعلیق چهار ضلعی هستند که دارای طول کلی 66.5 متر (218 فوت) هستند و از یک باند مشترک جرثقیل عبور می کنند. یک واگن برقی روی هر یک از تیرهای جرثقیل نصب شده است که چهار واحد بالابر Demag 6.3 t را در خود جای داده است که در دو پل تراورس کار می کنند. به لطف کنترل دقیق 12 محور حرکت در هر جرثقیل ، ایرباس قادر خواهد بود قسمتهای بدنه جداگانه ای را که قطر آنها 3.96 متر (13 فوت) است با دقت بسیار بالایی قرار دهد.

برای اطمینان از برداشتن آرام بخشهای بدنه ، جرثقیل ها به سیستم کشش طناب نیمه اتوماتیک مجهز می شوند. هنگامی که چهار واحد بالابر هر یک بار مشخص 300 کیلوگرمی را برداشتند ، آنها به منظور جلوگیری از خم شدن اجزای حساس هواپیما ، بار متحرک را به صورت یک حرکت همزمان بلند می کنند. بعد از جمع شدن تمام قسمتهای بدنه ، جرثقیلها بدنه کامل را به ایستگاه مونتاژ بعدی منتقل می کنند. برای این کار ، هر دو جرثقیل فرآوری و هشت واحد بالابر آنها تحت کنترل همزمان کار می کنند.

در منطقه دو ، دو جرثقیل دستگیره بال مسئولیت حرکات بالابری را در طی روند مونتاژ بال انجام می دهند. هر دو جرثقیل فرایندی مجهز به دو پل تراورس با مجموع سه واحد بالابر 3.2 تنی هستند که بالهای انتظار را برداشته و دقیقاً مطابق با نیاز برای کار مونتاژ قرار می دهند.

سرانجام ، در منطقه سه ، از یک جرثقیل مونتاژ با یک واحد بالابر مسافرتی با سر استاندارد 5 t Demag برای مونتاژ واحدهای دم و کار با سایر اجزا استفاده خواهد شد.
آشیانه فاز نهایی
در آشیانه فاز نهایی نیز از دو نوع جرثقیل فرآیندی Demag یکسان استفاده شده است. این جرثقیل ها دارای سیستم تعلیق های متعدد هستند و هر کدام در چهار باند جرثقیل کار می کنند که به موازات یکدیگر قرار گرفته اند. این تاسیسات جرثقیل با طول 40 متر (131.2 فوت) و ظرفیت بار 5 تن ، برای انتقال سریع قطعات به جایی که برای نصب روی هواپیما مورد نیاز است ، طراحی شده اند.

آشیانه ترانشیپ
قسمتهای جداگانه هواپیما مانند بدنه ، بال و دم در نقاط مختلف شبکه تولید اروپا ایرباس از قبل مونتاژ شده و به آشیانه حمل و نقل در موبایل منتقل می شوند. در این آشیانه که بالادست فرآیند مونتاژ است ، دو عدد جرثقیل تعلیق تک تیرچه ، هر کدام مجهز به دو واحد بالابر 7.5 تنی Demag ، کار می کنند. جرثقیل ها به عنوان واحدهای مستقل و همچنین در حالت پشت سر هم برای کار با اجزای هواپیمای ورودی استفاده می شوند. سیستم های مانیتورینگ قابلیت حرکت و حمل و نقل همزمان را با حداکثر چهار واحد بالابر فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که حتی مجموعه های بزرگ و بزرگ به طور ایمن و مطمئن کار می کنند.

منبع

https://www.demagcranes.com/en/company/news-press-releases/demag-cranes-chosen-airbus-assembly-line-usa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

*

code

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید