چند ترفند ساده برای خنک کردن لپ تاپ

خنک کردن لپ تاپ

حتما میدانید که گرما، قاتل قطعات لپ تاپ است. فن وظیفه خنک کردن سیستم های کامپیوتری را بر عهده دارد اما اگر این قطعه درست کار نکند باید چه کنیم! اگر استفاده شما از لپ تاپ زیاد باشد یا بر اثر آسیب دیدن قطعات و یا فاسد شدن خمیر سیلیکون، سیستم به خوبی خنک نشود، احتمال آسیب دیدگی، خرابی و یا حتی سوختن قطعاتی همچون مادربرد و پردازنده وجود دارد. حال باید فکری برای کاهش دمای لپ تاپ کنید.

بهترین ترفندهای خنک کردن لپ تاپ

تنظیم برق مصرفی

برای کاهش دمای لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری، باید تنظیمات برق مصرفی را از حداکثر استفاده به حالت تعادل برسانید تا سیستم فقط به همان اندازه ای که نیاز دارد، از برق استفاده کند و دمای قطعات بدون دلیل افزایش پیدا نمی کند و فشار کار اضافه از روی آنها برداشته می شود. فقط هنگامی از سرعت پردازش بالا استفاده کنید که بخواهید بازی ها و برنامه های سنگین گرافیکی را در سیستم اجرا کنید.

 استفاده از کول پد

گذاشتن لپ تاپ روی سطوح فلزی یا پرزدار، افزایش دمای این دستگاه را چندین برابر می کند. استفاده از فن های جانبی، فشار بالای فن اصلی را کم میکنند و به کاهش دمای سیستم کمک زیادی می کنند.

روشن نگذاشتن لپ تاپ

اگر لپ تاپ را ساعتها روشن نگه دارید و در حال اجرای برنامه ها، کارهای دیگر انجام دهید، دمای دستگاه به شدت بالا میرود. هنگامی که کاری با سیستم ندارید آن را خاموش کنید و یا از حالت sleep برای خنک کردن لپ تاپ استفاده کنید.

 تمیز کردن لپ تاپ

اگر منافذ هوا به دلیل انباشته شدن گرد و خاک و پرز و … مسدود شوند، هوا در قسمتهای داخلی لپ تاپ جریان پیدا نمی کند. و دمای دستگاه بالا میرود و گاهی از کنترل خارج می شود. گرفته شدن منافذ هوا حتی روی عملکرد فن هم تاثیر میگذارد و مانع از چرخیدن پره ها می شود. برای تمیز کردن منافذ هوا  از یک اسپری هوای فشرده استفاده کنید. توجه کنید که استفاده از سشوار به خاطر گرمایی که دارد، توصیه نمی شود.

متعادل کردن دمای محیط

برای کاهش دمای لپ تاپ در محیط هایی که دمای بالایی دارند، از آن استفاده نکنید. به عنوان مثال در بضی  از کارخانه ها نباید از لپ تاپ های عادی استفاده کرد. زیرا دمای محیط  بالاست و امکان دارد به قطعات دستگاه آسیب برساند. و بهتر است از لپ تاپ های صنعتی استفاده کنید. توصیه می شود برای خنک کردن لپ تاپ، در محیط های خنک از آن استفاده کنید و تعادل دمای اطراف را حتما حفظ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

*

code

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید