انواع مختلف جرثقیل

به طور کلی ، جرثقیل وسیله ای برای انتقال کالا است ، اما انواع مختلفی دارد و عملکردهای مختلفی دارد. از آنها معمولاً در صنعت ساختمان و ساخت تجهیزات سنگین استفاده می شود. جرثقیل های ساختمانی به طور معمول سازه های موقتی هستند ، یا بر روی زمین ثابت می شوند و یا بر روی یک وسیله نقلیه ساخته می شوند.در این مقاله قصد داریم درباره انواع جرثقیل ها تحقیق کنیم.جرثقیل های متحرک: استاندارد ترین و همه کاره ترین نوع جرثقیل که امروزه در ساخت و ساز استفاده می شود. جرثقیل هیدرولیکی متحرک متشکل از یک خرپای استیل یا بوم تلسکوپی است که بر روی یک سکوی متحرک سوار شده است ، که می تواند یک ریل ، چرخ یا حتی روی یک کامیون باشد. این بوم در پایین متصل می شود و می تواند توسط کابل ها یا سیلندرهای هیدرولیک بالا یا پایین برود.جرثقیل های تلسکوپی: این نوع جرثقیل شامل تعدادی لوله است که در داخل دیگری قرار گرفته است. یک مکانیزم هیدرولیکی لوله ها را افزایش یا جمع می کند تا طول آن را کم یا زیاد کند. به ویژه برای حمل کالا از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. وقتی نوبت به انتقال جسم به مکانی بلند می رسد ، بهترین جرثقیل ها ,جرثقیلهای تلسکوپی هستند. زیرا آنها می توانند ارتفاع خود را متناسب با مکان تنظیم کنند. همچنین می توان از آنها در عملیات نجات استفاده کرد.جرثقیل های تاجی: جرثقیل های تاجی نوعی جرثقیل تعادلی است که از همان قطعات اساسی تشکیل شده است. جرثقیل های تاجی که بر روی دال بتونی (و گاهی به کناره های سازه متصل می شوند) بر روی زمین ثابت می شوند ، بهترین ترکیب ارتفاع و ظرفیت بالابری را دارند و در ساخت ساختمان های بلند استفاده می شوند. سپس پایه به دکل متصل می شود که ارتفاع جرثقیل را می دهد. بعلاوه ، دکل به واحد برنده (دنده و موتور) متصل می شود که اجازه چرخش جرثقیل را می دهد. در بالای واحد کاهنده ، سه قسمت اصلی وجود دارد که عبارتند از: لبه افقی بلند (بازوی کار) ، ضد لبه کوتاه تر و کابین اپراتور. لبه افقی بلند بخشی از جرثقیل است که بار را حمل می کند. ضد لبه دارای وزنی متقابل است که معمولاً دارای بلوک های بتونی است ، در حالی که لبه بار را از مرکز جرثقیل به حالت تعلیق در می آورد. اپراتور جرثقیل یا در یک کابین در بالای برج می نشیند یا با کنترل از راه دور رادیویی از زمین جرثقیل را کنترل می کند. در حالت اول ، کابین اپراتور معمولاً در بالای برج متصل به صفحه چرخان قرار دارد ، اما می توان آن را روی لبه قرار داد یا از برج جدا کرد. قلاب بالابر توسط اپراتور جرثقیل با استفاده از موتورهای الکتریکی برای دستکاری کابلهای طناب سیم از طریق سیستم میخ کار می کند. قلاب بر روی بازوی افقی بلند قرار دارد تا باری را که حاوی موتور آن است نیز بلند کند.

جرثقیل بندرگاه:

به آن جرثقیل بندر متحرک یا بندر نیز می گویند. بیشتر در بندرهای دریایی برای تخلیه یا بارگیری کشتی ها استفاده می شود. انعطاف پذیری دستگاه استفاده از آن را در هر مکان آسان می کند. مزیت اصلی آن این است که در میان جرثقیل های قدرتمند حمل و نقل مواد قرار دارد. که به این معنی است که مواد از یک مکان به مکان دیگر با خیال راحت و راحت منتقل می شوند.

جرثقیل خزنده:

بسته به کاربرد آنها مزایا و معایب زیادی دارد. مزیت اصلی آنها این است که به دلیل خزندگی می تواند بیشتر روی هر سطحی از زمین حرکت کند و حتی در خاک های نرم نیز حرکت کند. به همین دلیل است که می تواند بدون نگرانی در مورد هر چیزی در سایت های غیر آماده استفاده شود. و عیب اصلی آن این است که بسیار سنگین است و در پیست حرکت می کند. به همین دلیل نمی توان به راحتی از سایتی به سایت دیگر منتقل کرد و هزینه بیشتری خواهد داشت. اما توسط کامیون ها به راحتی و بدون صرف هزینه زیاد قابل جابجایی است.

جرثقیل قطاری:

جرثقیل های قطاری جرثقیل سوار بر کامیون:

در انواع جرثقیل هایی است که دارای یک موتور هستند. این بدان معناست که از موتور مشابه برای زیرزمین و همچنین برای جرثقیل استفاده می شود. آنها بر روی یک کامیون لاستیک لاستیک سوار شده اند ، که تحرک بسیار خوبی را فراهم می کند. از وسایل برقی برای تثبیت کامیون با کشیدن آن به صورت افقی یا عمودی استفاده می شود. مزیت اصلی آن این است که می تواند خود در بزرگراه ها تردد کند و همین امر باعث سهولت و هزینه کمتری می شود. برای حمل و نقل آن نیازی به وسیله نقلیه دیگری نیست. می توان آنها را تا 180 درجه چرخاند. اما بعضی از آنها تا 360 درجه می چرخند اما گران ترند.

بر روی چهار لاستیک لاستیکی نصب شده اند. آنها بیشتر در کاربردهای آفرود استفاده می شوند. از پایدارکننده ها برای تثبیت جرثقیل در حین کار استفاده می شود. آنها فقط حاوی یک موتور هستند که به این معنی است که از همان موتور برای زیرزمین و جرثقیل استفاده می شود. جرثقیل معمولی سوار بر وسیله نقلیه نمی تواند در ساخت و سازهای خارج از جاده استفاده شود. به همین دلیل از جرثقیل های زمینی ناهموار استفاده می شود.

جرثقیل زمینی:

جرثقیلی است که می تواند در جاده های عمومی و همچنین جاده های خارج از جاده با همان سرعت حرکت کنند. همچنین تعداد لاستیک آنها از جرثقیل های زمینی ناهموار تشکیل شده است. تفاوت اصلی بین جرثقیل خشن و تمام زمین در این است. زمین های ناهموار معمولاً در جاده های خارج از جاده ها و نه در جاده های عمومی حرکت می کنند ، در حالی که از All terrain می توان در هر دو برنامه استفاده کرد.

جرثقیل های سطح دار

آنها حاوی لوله های لولایی هستند. در جرثقیل سطح بالا ، قلاب در همان سطح باقی می ماند. در حالی که آنها لبه را بالا و پایین می برند. معمولاً برای تخلیه و بارگیری کشتی ها با کانتینر استفاده می شود. هنگام حرکت لبه ها در نزدیکی سطح زمین به حرکات دقیق نیاز است.

جرثقیل های جاده ای راه آهن:

این نوع جرثقیل ها در مسیر راه آهن حرکت می کنند. جرثقیل های جاده ای راه آهن برای ساخت خطوط ریلی ، نگهداری و تعمیر آنها استفاده می شود. به دلیل چرخ های فلنج دار آنها نمی توانند در جاده ها یا هر مکان دیگری به جز ریل های راه آهن تردد کنند.

جرثقیل های کنترل کننده تلسکوپی:

آنها شامل یک بوم تلسکوپی مانند جرثقیل با قابلیت گسترش هستند. هدف اصلی آنها رسیدگی به پالت Bricks و نصب خرپاهای قاب در ساختمان ها است. آنها برای بهبود قابلیت کار بسیار ساده طراحی شده اند. آنها می توانند تا 360 درجه بچرخند و همچنین برای حفظ ثبات آن دارای مواد خاکی نیز هستند. آنها شبیه کامیون های لیفتراک هستند.

جرثقیل های هوایی:

به این نوع جرثقیلها Sky Cran نیز گفته می شود. آنها مانند هلی کوپتر به نظر می رسند و بارهای زیادی را حمل می کنند. از آنها بیشتر در مکانهایی استفاده می شود که رسیدن از طریق زمین دشوار است. و همانطور که همه شما می دانید هلی کوپترها پرواز می کنند و این بدان معناست که توانایی رسیدن به هر مکانی را دارند. آنها معمولاً بارها را به ساختمانهای مرتفع بلند می کنند. آنها می توانند هر چیزی را که ظرفیت خود را از قایق ، ماشین گرفته تا استخرهای شنا از قبل ساخته شده بلند کنند. آنها همچنین می توانند برای اهداف نجات در سوانح استفاده شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

*

code

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید