در سایت های ساختمانی فعلی ، به منظور استفاده از انواع مختلف بارها و انتقال آنها از یک مکان به مکان دیگر ، استفاده گسترده از تجهیزات ساختمانی مختلف نیز مورد نیاز است. این نوع تجهیزات شامل انواع مختلف جرثقیل ، لیفتراک و منابع انسانی نیز می باشد.

جرثقیل ها یکی از تجهیزات مورد نیاز و با ارزش در هر صنعتی هستند که بار سنگین را برای هر هدفی تحمل کنند. وقتی در مورد سایت ساختمانی صحبت می کنیم ، این نیاز بیشتر قابل توجه است. می توان از آنها برای بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین از یک مکان به مکان دیگر بدون هیچ زحمتی استفاده کرد. آنها بسیار ارزشمند هستند زیرا جرثقیل ها به راحتی ماشین آلات سنگین و مواد مختلف را کار می کنند.

جرثقیل ها عمدتا دو عملکرد دارند:

تا اجسام سنگین را به راحتی بلند کنید
تا این اجسام سنگین را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنید.
انواع مختلف جرثقیل هایی که در محل ساخت و ساز استفاده می شود کدامند؟
دو نوع مهم جرثقیل مورد استفاده در صنایع ساختمانی شامل جرثقیل ثابت و متحرک است. با این حال ، این جرثقیل ها بیشتر در زیر گروه ها طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال ، جرثقیل های برج برج جرثقیل ثابت هستند در حالی که؛ جرثقیل های نصب شده بر روی وسیله نقلیه ، جرثقیل های زمینی ناهموار ، جرثقیل های خزنده و سایر موارد در گروه جرثقیل های متحرک قرار می گیرند. در زیر انواع جرثقیل ها و مشخصات آنها برای کمک به شما در هنگام خرید آورده شده است.

جرثقیل های ثابت
این جرثقیل ها روی زمینی که قرار داده شده ثابت می مانند و تا زمان ثابت ماندن قادر به حرکت نیستند. آنها فقط از موقعیت ثابت کار می کنند و فقط وقتی کار از یک مکان تمام می شود از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند. آنها برای حمل اجسام سنگین و انتقال آنها از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شوند.

1. جرثقیل های برج
این جرثقیل ها عمدتا در ساخت ساختمان های بلند استفاده می شود. پایه های آنها با کمک پیچ و مهره ها بر روی یک لنت بتونی ثابت می شود تا جرثقیل هنگام برداشتن بارهای زیاد در حین برداشتن آن تا ارتفاع مشخص ، سقوط نکند. این جرثقیل ها می توانند تا حداکثر ارتفاع 800 متر برسند. بنابراین ، ما می توانیم ببینیم که نه تنها نام برج جرثقیل است ، در واقع ، آنها می توانند بارهای شما را نیز به ارتفاع کافی برسانند.
جرثقیل های متحرک
این نوع جرثقیل هایی است که در محل ساخت و ساز استفاده می شود و همچنین بر روی یک شکاف تلسکوپی بر روی یک سکوی متحرک قرار می گیرد. به دلیل توانایی حرکت ، استفاده از آنها راحت تر است. از آنجا که ثابت نیستند ، تغییر مکان آنها در منطقه کار آسان است. انواع مختلفی از نوع جرثقیل ها نیز وجود دارد:

1. جرثقیل های نصب شده خودرو
اولین نوع جرثقیل های متحرک جرثقیل های سوار بر وسیله نقلیه هستند و کار با آنها واقعا آسان است. این جرثقیل ها گاهی اوقات روی کامیون های وانت یا وسایل نقلیه مشابه نصب می شوند تا بتوانند برای حمل بارهای سنگین از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنند. جرثقیل در حین عمل بالا بردن با گسترش افقی و عمودی مهارکننده ها تثبیت می شود.

2. جرثقیل های سنگین ترن
این جرثقیل ها بر روی یک کالسکه سوار می شوند که دارای تایرهای مناسب برای ساخت جاده ها است. لاستیک ها از لاستیک ساخته شده اند. کارگران برعکس برای این جرثقیل ها برعکس عمل می کنند ، یعنی ابتدا به صورت عمودی و سپس به صورت افقی برای ایجاد جرثقیل در زمان بالابری.

3. جرثقیل CRAWLER
جرثقیل ها بر روی شاسی های بدون لاستیک نصب شده اند که دارای مجموعه ای از آهنگ هستند. این جرثقیل های متحرک هستند که توانایی حرکت وزن از 50 پوند به 3400 پوند را دارند. اینها برای دستیابی به ثبات نیازی به مواد خاکی ندارند.

4. جرثقیل دستگیره TELESCOPIC
این جرثقیل ها شباهت زیادی به لیفتراک ها دارند. این کامیون ها از رونق قابل توسعه تلسکوپی برخوردارند. این جرثقیل ها عمدتا برای رسیدگی به بارهایی مانند پالت های آجری و نصب خرپاهای قاب در سایت های ساختمانی استفاده می شوند.

با در دسترس بودن چنین تنوع عظیمی از جرثقیل ها در بازار ، پیمانکار باید نوع مناسب را پیدا کند که در تمام کارهای ساختمانی که به همین ترتیب ادامه خواهد داشت ، مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

*

code

فهرست
Call Now Buttonتماس بگیرید