شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

Shopping cart

خانه / محصولات  / انواع جرثقیل/ انواع جرثقیل نیم دروازه ای

شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

جرثقیل‌های نیم دروازه ای

” ما طراح و سازنده انواع جرثقیل نیم دروازه‌ای مناسب کسب و کارتان هستیم “

جرثقیل‌های نیم دروازه‌ای دارای سیستمی هستند که امکان نصب و اجرای انها از طریق یک ستون وجود دارد. چرخ و کلگی آن بر روی زمین حرکت می‌کند و از طرف دیگر کلگی و چرخ بر روی تیر حمال حرکت خواهند کرد.

آشنایی با جرثقیل نیم دروازه‌ای

 جرثقثیل یک ماشین کاربردی و مناسب در صنعت است که اجسام سنگین و بزرگ را به راحتی جا به جا می‌کند. جرثقیل نیم دروازه‌ای بسیار شبیه به جرثقیل دروازه‌ای است. تفاوت بارز جرثقیل نیم دروازه ای با دروازه ای تعداد پایه‌ها می‎باشد، جرثقیل نیم دروازه ای یک پایه دارد و سمت دیگر آن بر روی یک تیر حمال یا بالای دیوار قرار می‌گیرد. در صورت استفاده از جرثقیل نیم دروازه‌ای فضای کمتری از محیط کار و سالن خود را اشغال کرده و از نظر اقتصادی در شرایط بهتری قرار خواهید گرفت. منظورمان این است که با استفاده از جرثقیل نیم دروازه ای دیگر نیازی به سفارش ساخت پل با دهانه زیاد ندارید.

از جرثقیل های نیم دروازه ای میتوان در محیط باز و فضای خارج از سالن نیز استفاده کنید. جرثقثیل نیم‌دروازه‌ای در اصل ترکیبی از جرثقیل سقفی و دروازه ای است.

مدل های جرثقیل نیم دروازه ای:

 • نیم دروازه ای پایه هشتی
 • نیم دروازه ای باکس
 • نیم دروازه ای خرپا

جرثقیل‌هایی که در محیط‌های صنعتی یا ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، انواع مختلفی دارند که مهمترین انواع آنها عبارتند از: جرثقیل‌های دروازه‌ای و جرثقیل‌های نیم دروازه‌ای.

انواع جرثقیل نیم دروازه‌ای:

انواع جرثقیل نیم دروازه‌ای که در محیط‌های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند از قبیل زیر هستند:

جرثقیل نیم دروازه‌ای تک پل:

جرثقیل نیم دروازه‌ای تک پل برای محیط‌هایی به کار می‌روند که دارای دهانه متوسط باشند و یا قصد جا به جایی اجسام با تناژ بیشتر از ده تن وجود داشته باشد. لازم به توضیح است که جرثقیل‌های تک پل نیم دروازه‌ای از آنجایی که از وزن سازه کمتری برخوردار هستند باعث صرفه جویی در هزینه‌ها و مخارج می‌شوند و به کار بردن انها در محیط‌های مختلف موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

جرثقیل نیم دروازه‌ای دو پل:

جرثقیل نیم دروازه‌ای دو پل در مقایسه با انواع تک پل از ارتفاع بیشتری برخوردار هستند و به همین دلیل در اغلب مواقع این نوع جرثقیل را برای محیط‌هایی که ارتفاع زیادی داشته باشند به کار می‌برند. این مدل از جرثقیل‌های نیم دروازه‌ای برای فضاهای باز و بسته قابل استفاده هستند و در سوله‌های صنعتی به وفور از آنها بهره گرفته می‌شود.

ظرفیت این جرثقیل در حدود 100 تن است و به کمک آن میتوان اجسامی را که در این حدود وزن دارند را جا به جا کرد. علاوه بر آن باید به این اشاره کنیم که این مدل از جرثقیل‌های نیم دروازه‌ای در مقایسه با مدل جرثقیل تک پل از کارایی بیشتری برخوردار است و به تعداد بیشتری در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین باید اشاره داشته باشیم که سرویس، نگهداری و راه‌اندازی این نوع جرثقیل نیز بسیار آسان است.

جرثقیل - جرثقیل سقفی -جرثقیل کارگاهی - بالابرپودم - شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

مزایای استفاده از جرثقیل نیم دروازه ای

 • نامحدود بودن مسیر در جا‌به‌جایی جرثقیل: جرثقیل نیم دروازه‌ای مسیر حرکتی نامحدودی دارد و می‌توان به هر طول مسیری که نیاز است ریل تهیه و از آن استفاده کرد.
 • جا‌به‌جایی راحت:  حمل جرثقیل های نیم دروازه ای بسیار راحت است و به همین دلیل بهترین گزینه برای استفاده در محیط‌های کارگاهی هستند.
 • نگهداری ومراقبت آسان: مراقبت و نگهداری از این جرثقیل ها بسیار آسان و بی دردسر است. نکته مهم این است که نگهداری و مراقبت از جرثقیل نیم دروازه ای هیچ هزینه ای ندارد.
 • استفاده آسان: استفاده و راه اندازی جرثقیل های نیم دروازه ای بسیار آسان بوده و با یک جلسه آموزش آن را یاد خواهید گرفت.
 • ایمن و مورد اعتماد: جرثقیل های نیم دروازه ای در جا به جایی اجسام سنگین ایمن‌ترین انتخاب و کاملا مناسب هستند.
جرثقیل - جرثقیل سقفی -جرثقیل کارگاهی - بالابرپودم - شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

کاربرد جرثقیل‌های نیم دروازه ای

جرثقیل‌های نیم دروازه ای معمولا در کارگاه‎‌هایی که تنها از یک ستون و یا دیوار محکم استفاده می‌کنند پرکاربرد است. معمولا این جرثقیل‌ها را در محیط باز نیز استفاده می‌کنند. نام دیگر جرثقیل های نیم دروازه ای، جرثقیل‌های 6کاربره نیز است. چون معمولا این جرثقیل ها شش کاربرد اساسی دارند و اصلاحا به آن ها جرثقیل‌های 6کاره می‌گویند.

جرثقیل نیم دروازه ای از 3 بخش تشکیل شده است:

 • پل جرثقیل: پل جرثقیل مهمترین اهرمی است که وظیفه جا به جایی بار را دارد. بر اساس تعداد پل، جرثقیل های نیم دروازه ای به نوع تک پل و دو پل تقسیم می‌شوند.
 • ترولی یا کالسکه: این بخش از جرثقیل وظیفه حرکت به سمت چپ و راست بار و بالابر را برعهده دارد.
 • بالابر: بالابر جرثقیل همانطور که از نامش مشخص است، وظیفه بلند کردن و بالا بردن بار و همچنین کمک به حرکت در جهات چپ و راست بار را دارد.
خرید جرثقیل نیم دروازه ای افزارکران سراسر ایران
جرثقیل - جرثقیل سقفی -جرثقیل کارگاهی - بالابرپودم - شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

سوالات متدوال جرثقیل نیم دروازه ای

می‌توان گفت جرثقیل دروازه ای و نیم دروازه ای کاملا مشابه هم هستند. تفاوت بارز آن ها این است که یک سو از جرثقیل نیم دروازه ای به یک حمایل یا دیوار متصل می‌شود.

جرثقیل نیم‌دروازه‌ای 6 کاربره دارای 6 حرکت و میکروسوئیچ است. این جرثقیل قدرت بارگیری با وزن بسیار بالا را دارد.

معمولا از این جرثقیل در سوله ‌هایی با فضای کم و یا کارگاه‌ها استفاده می‌شود. به راحتی می‌توان گفت این جرثقیل مناسب تمام صنایع است.

ظرفیت این جرثقیل کاملا متفاوت است و متناسب با نیاز شما طراحی و ساخته می‌شود. میتوان گفت جرثقیل های نیم دروازه ای از ظرفیت 1 تن تا 400 تن قابل ساخت هستند.

جرثقیل - جرثقیل سقفی -جرثقیل کارگاهی - بالابرپودم - شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

مزایای ساخت جرثقیل نیم دروازه‌ای تک پل چیست؟

 • هزینه کمتر: جرثقیل‌های تک پل دارای وزن کمتری نسبت به جرثقیل‌های دو پل هستند. از این رو برای خرید جرثقیل تک پل به هزینه کمتری نیاز دارید.
 • استهلاک کمتر: همانطور که گفتیم، جرثقیل‌های تک پل وزن کمتری نسبت به دو پل دارند. در نتیجه استهلاک کمتری را به همراه خواهند داشت.
جرثقیل - جرثقیل سقفی -جرثقیل کارگاهی - بالابرپودم - شرکت جرثقیل ایمن افزار کران

مزایای ساخت جرثقیل نیم دروازه‌ای دو پل چیست؟

 • کارایی بهتر: جرثقیل‌های دو پل دهانه بالاتری نسبت به تک پل دارند، در نتیجه با عملکرد بهتری نیز همراه هستند.
 • نصب کابین همراه: جرثقیل های دو پل امکان نصب کابین و راهروی تعمیرات را روی خود دارند.
 • آسودگی در تعمیرات جرثقیل: از آنجایی که بالابر جرثقیل های دو پل نسبت به تک پل در دسترس تر هستند، پس تعمیرات آن ها بسیار راحت تر است.
سفارش طراحی و ساخت خرید جرثقیل نیم دروازه ای